ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
25.10.2022Справа № 910/10798/22
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ „СВІТ ТЕПЛА"» (02660, місто Київ, вулиця Бориспільська, будинок 7) до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОТЕХ ЦЕНТР 1» (03150, місто Київ, вул. Антоновича, будинок 172) про стягнення 170 321,90 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
17.10.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ „СВІТ ТЕПЛА"» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОТЕХ ЦЕНТР 1» (далі відповідач) про стягнення 170 321,90 грн. та 18.10.2022 зазначену заяву передано судді Демидову В.О. у відповідності до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань за договором поставки №378 від 28.07.2022 не здійснив поставку товару та не повернув передоплату за непоставлений товар.
Враховуючи вищевикладене позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОТЕХ ЦЕНТР 1» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ „СВІТ ТЕПЛА"» вартість оплаченого проте не поставленого товару у розмірі 135 000,00 грн, 13500 ,00 грн - пені, 13 500,00 грн - штрафу, та 8 321,90 грн процентів за користування чужими грошовими коштами.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до вимог щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зокрема попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивач зазначив, що на цей час поніс витрати на правову допомогу, пов`язану з аналізом Договору та інших документів, які підтверджують вимоги Позивача, підготовкою правової позиції, написанням позовної заяви. У той же час, Позивач передбачає можливість, понесення додаткових витрат, пов`язаних з розглядом справи у суді.
Пунктом 8 ч. 5 ст. 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Вищевказана стаття не є альтернативною, яка б передбачала, що попередній розрахунок суми судових витрат може подаватись і після відкриття провадження, останньою передбачено, що докази таких витрат подаються до закінчення судових дебатів, а не попередній (орієнтовний) їх розрахунок.
Окрім того як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач нараховує відповідачеві неустойку, штраф, а також проценти на суму попередньої оплати та надає наступний розрахунок:
Розрахунок неустойки (пені) здійснено з урахуванням того, що сума попередньої оплати становить 135 000,00 гри, період заборгованості - 31.07.2022-11.10.2022 (з дані порушення зобов`язання).
Розрахунок неустойки (пені) та процентів за користування грошовими коштами здійснено з урахуванням того, що сума попередньої оплати становить 135 000,00 гри, період нарахування - 29.07.2022-11.10.2022 (з дати, наступної після отримання оплати).
Однак з вищевказаного розрахунку неможливо встановити за яким нараховано пеню, а за яким штраф, оскільки періоди нарахування відрізняються.
Враховуючи вищевикладене позивачеві необхідно надати розгорнутий розрахунок пені, штрафу та інфляційних нарахувань із зазначення періоду та сум їх нарахування.
З огляду на вищевикладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати до суду відомості:
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- розгорнутий розрахунок пені, штрафу та інфляційних нарахувань із зазначення періоду та сум їх нарахування.
У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ „СВІТ ТЕПЛА"» - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- розгорнутий розрахунок пені, штрафу та інфляційних нарахувань із зазначення періоду та сум їх нарахування.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
5. Ухвала набирає законної сили 25.10.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Владислав ДЕМИДОВ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2022 |
Оприлюднено | 26.10.2022 |
Номер документу | 106927509 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні