Справа № 442/3437/17
Провадження № 4-с/442/13/2022
УХВАЛА
Іменем України
27 жовтня 2022 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
у складі:
головуючої судді Курус Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі в режимі відеоконференції з ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40» клопотання начальника ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40» Купець О.М. про застосування до засудженого ОСОБА_1 заходу стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу, -
з участю секретаря судового засідання Півали І.М.,
прокурора Федишина В.Б.,
представника ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40» - Ткачук Ю.,
засудженого ОСОБА_1 , його захисника адвоката Ловінського Д.,
в с т а н о в и в :
21.10.2022 начальник ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40» Купець О.М. звернувся до суду з клопотанням про застосування до засудженого ОСОБА_1 заходу стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу строком на 3 місяці.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що до ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40» 16.04.2020 прибув ОСОБА_1 , який під час перебування в установі допустив 2 порушення режимних вимог, за які притягувався до дисциплінарної відповідальності. Адміністрацією установи не заохочувався.
Зазначає, що 15.10.2022 року в оперативний відділ ДУ ДВК-40 поступили матеріали про те, що 15.10.2022 близько 08.40 год молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки прапорщиком внутрішньої служби І.Паламаренко під час проведення приймання здачі чергування у ДІЗО/ПКТ у камері №9, де відбуває покарання засуджений ОСОБА_1 , був незадовільний санітарний стан, а сам засуджений мав неохайний зовнішній вигляд.
21.10.2022 року дисциплінарною комісією установи розглянуто матеріали про порушення засудженим ОСОБА_1 встановленого порядку відбування покарання, яке виразилось у нетактовній поведінці та неохайному зовнішньому вигляді та встановлено, що засуджений ОСОБА_1 на раніше неодноразово проведені бесіди виховного характеру та накладені дисциплінарні стягнення не реагує, своєю поведінкою негативно впливає на процес виправлення інших засуджених, виявляє зневажливе ставлення до виконання своїх обов`язків, передбачених Кримінально-виконавчим законодавством та своїми протиправними діями систематично посягає на встановлений порядок у сфері виконання покарань.
З урахуванням обставин і мотиву вчиненого ним порушення, його поведінки до вчинення проступку, кількості і характеру раніше накладених стягнень, членами дисциплінарної комісії прийняте одноголосне рішення про притягнення засудженого ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності та доцільності застосування до нього заходу стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу строком на 3 місяці.
В судовому засіданні представник колонії підтримав клопотання і просив його задовольнити з тих підстав, що засуджений систематично порушує порядок відбування покарання.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що клопотання підставне, а тому його слід задовольнити.
Засуджений ОСОБА_1 та його захисник не заперечили з приводу задоволення клопотання.
Суд, заслухавши думку учасників судового розгляду, вважає, що клопотання слід задовольнити частково, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч. 4 ст. 539 КПК Україниклопотання (подання) про застосування заходів стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) та про примусове годування засудженого розглядаються протягом 24 годин з моменту надходження відповідного клопотання (подання) до суду суддею одноособово.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КВК Україниза невиконання покладених обов`язків та порушення встановлених заборон до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, можуть застосовуватися такі заходи стягнення: попередження; догана; сувора догана; грошовий штраф до двох мінімальних розмірів заробітної плати; скасування поліпшених умов тримання; поміщення засуджених чоловіків, які тримаються у виправних колоніях, у дисциплінарний ізолятор з виведенням або без виведення на роботу чи навчання на строк до чотирнадцяти діб, а засуджених жінок - до десяти діб; поміщення засуджених, які тримаються в приміщеннях камерного типу виправних колоній максимального рівня безпеки, у карцер без виведення на роботу на строк до чотирнадцяти діб; переведення засуджених, які тримаються у виправних колоніях, крім засуджених, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, до приміщення камерного типу (одиночної камери) на строк до трьох місяців.
Процедура дисциплінарного провадження, щодо застосування стягнення до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, визначенаст. 135 КВК України.
Згідно із ч. ч. 1, 9 ст. 134КВК України при призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудженого щодо суті проступку. Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру проступку засудженого.
Стягнення у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) накладається в разі безуспішного застосування інших заходів впливу.
Як передбачено ч. 3ст. 134 вказаного Кодексу, стягнення може бути накладене лише на особу, яка вчинила проступок, і не пізніше десяти діб з дня виявлення проступку, а якщо у зв`язку з проступком проводилась перевірка, то з дня її закінчення, але не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Згідно з частиною 16 вищевказаної статті адміністрація колонії при встановленні факту порушення особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, вимог режиму зобов`язана невідкладно розпочати перевірку причин, обставин і мотивів вчинення порушення, поведінки цієї особи до вчинення проступку, визначити кількість і характер раніше накладених стягнень, а також отримати її пояснення про суть проступку. За наслідками такої перевірки приймається рішення про доцільність або недоцільність застосування до особи, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, заходів стягнення та обґрунтовується їх вид. Якщо адміністрація колонії прийняла рішення обмежитися іншими профілактичними заходами, це відображається у щоденнику індивідуальної роботи із засудженим та доводиться до відома особи під підпис.
Частиною 6 статті 135 КВК України передбачено, що рішення про притягнення до відповідальності приймається більшістю голосів членів дисциплінарної комісії. Поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) проводиться за рішенням суду. У разі прийняття на засіданні дисциплінарної комісії рішення про поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) адміністрація установи виконання покарань протягом двадцяти чотирьох годин направляє до суду відповідне клопотання (подання) разом із рішенням комісії.
Судом встановлено, що засуджений ОСОБА_1 з 16.04.2020 відбуває покарання у державній установі «Дрогобицька виправна колонія № 40» призначене йому за вироком Залізничного районного суду м. Львова за ч. 1 ст. 115 КК України до 7 років позбавлення волі. Початок строку 08.05.2019, кінець строку 08.05.2026.
15.10.2022 року в оперативний відділ ДУ ДВК-40 поступили матеріали про те, що 15.10.2022 близько 08.40 год молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки прапорщиком внутрішньої служби І.Паламаренко під час проведення приймання здачі чергування у ДІЗО/ПКТ у камері №9, де відбуває покарання засуджений ОСОБА_1 , був незадовільний санітарний стан, а сам засуджений мав неохайний зовнішній вигляд.
Згідно витягу з протоколу засідання дисциплінарної комісії з розгляду питань про доцільність застосування заходів стягнення до осіб, які відбувають покарання в установі (№ 9 від 23.02.2022) вбачається, що за вчинене ОСОБА_2 18.02.2022 порушення комісією вирішено застосувати до засудженого крайній захід дисциплінарного впливу у виді переведення до приміщення камерного типу строком на 1 місяць.
В той же час, відповідно до довідки про заохочення і стягнення засудженого ОСОБА_1 вбачається, що останньому жодні заохочення не надавались, натомість останнім допущено 2 порушення, за які накладено 2 стягнення, які не погашено та не знято.
Як вбачається з характеристики, затвердженої начальником ДУ «ДВК-40» Купець О.М., засуджений ОСОБА_1 допускає порушення режимних вимог, ініціативи щодо працевлаштування не проявляє, у відношенні до представників адміністрації неоднозначний, не приділяє уваги необхідності дбайливого ставлення до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, до виконання вимог персоналу установи ставиться не завжди сумлінно через особисту неорганізованість, до підвищення загальноосвітнього рівня та вдосконалення професійно-технічних навичок не прагне, участі у роботі самодіяльних організацій засуджених не приймає.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановлені обставини і мотиви вчинення порушення, негативну поведінку засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, суд вважає, що є безуспішним застосування інших заходів впливу до засудженого ОСОБА_1 , стягнення у виді переведення засудженого до приміщення одиночної камери відповідає особі засудженого.
Проте, запропонований адміністрацією установи строк поміщення засудженого до одиночної камери в три місяці не є співмірним, та не відповідає тяжкості та характеру вчиненого ним дисциплінарного проступку, а тому такий строк необхідно визначити в один місяць.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 132, 134, 135 КВК України, ст. ст.537,539 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати до засудженого ОСОБА_1 захід стягнення у виді переведення до приміщення камерного типу на строк 1 (один) місяць.
В задоволенні решти клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області протягом 7 днів з дня її оголошення, а засудженим у той же строк, з моменту вручення копії ухвали.
Повний текст ухвали проголошено 27 жовтня 2022 року.
Головуючасуддя Курус Р.І.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106967676 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Курус Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні