ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
м. Київ
27.10.2022Справа № 910/11272/22
Суддя Господарського суду міста Києва Курдельчук І.Д., дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали (вх.11272/22)
позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Атем Груп» (код 38792457, Панельна,1, м. Київ, 02002)
до Публічного акціонерного товариства «Київгаз» (код03346331, вул..Михайла Бойчука,4-Б, Київ, 01133)
про визнання протиправними дій по встановленню об`єму газу та визначення об`єму газу
без виклику представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Атем Груп» (код 38792457) подало до Господарського суду міста Києва позов до ПАТ «Київгаз» про визнання протиправними дії по встановленню об`єму спожитого тов. «Атем Груп» газу у лютому 2022 в обсязі понад 1313853мз та визначення об`єму розподіленого та спожитого природного газу.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від позовну заяву передано на розгляд судді Курдельчуку І.Д.
З позовних матеріалів вбачається таке.
Між сторонами існують Договірні відносини розподілу природного газу на підставі Публічного договору, за яким тов «Атем Груп» є споживачем», а ПАТ «Київгаз» - оператором ГРМ.
У зв`язку із виявленими недоліками системи газового обладнання Споживача Оператором ГРМ складено Акт про порушення №1100 від 18.02.2022 та зазначено про необхідність споживача бути присутнім на засіданні комісії 30.03.2022, на якому буде розглянуто складений акт про порушення,
З початком повномасштабного вторгнення орків в Україну було припинено споживання тов «Атем Груп» природного газу та 25.02.2022 складено Акт про припинення споживання природного газу з фіксацією показників вузла обліку газу на позначці 1313853м3
В свою чергу в Акті приймання-передачі послуг з розподілу газу газорозподільчою системою від 28.02.2022, який наданий ПАТ «Київгаз» - оператором ГРМ на підпис споживачу тов «Атем Груп» у вказані показники 2180786 м3.
Акт приймання-передачі послуг з розподілу газу газорозподільчою системою від 28.02.2022 підписаний споживачем із запереченнями щодо фактичного об`єму спожитого газу.
Відповідно до розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ) затвердженому Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494 з подальшими змінами, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824 для проведення перерахунку та визначення об`єму спожитого газу необхідне проведення Засідання комісії з розгляду акта про порушення має бути проведено Оператором ГРМ та оформлення відповідного Рішення.
Засідання на даний час не проведено.
Вимоги споживача до Оператора ГРМ усунути, в порядку встановленому Кодексом ГРМ, розбіжності залишаються без реагування з боку ПАТ «Київгаз».
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.175 Господарського процесуального кодексу України Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства;
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 5 ГПК України здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Так, застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненими цими діяннями наслідкам.
При цьому, вимога про встановлення певних фактів не може бути самостійним предметом розгляду в господарському суді, оскільки до повноважень останнього не належить встановлення фактів, що мають юридичне значення. Господарські суди порушують провадження у справах за позовами, в основі яких правова вимога - спір про право, що виникає з матеріальних правовідносин. Відповідний правовий висновок наведений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.09.2018 у справі №905/1926/16.
Відомості вказані у Акті приймання-передачі послуг з розподілу газу газорозподільчою системою та у Акті про припинення споживання природного газу, що є предметом позову у даній справі, не містять наведених характеристик та не мають характеру обов`язкових до виконання ненормативних актів, а є лише фіксацію показників вимірювальних приладів.
Згідно до частини шостої ст.175 Господарського процесуального кодексу України, відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Господарський суд роз`яснює, що вимоги про визнання протиправними дій про встановленню об`єму спожитого газу та визначення об`єму розподіленого та спожитого газу не підлягають розгляду як в порядку господарського судочинства, так і взагалі не підлягають судовому розгляду.
Натомість, оцінка достовірності відомостей внесених до облікових/розрахункових документів в т.ч. для визначення обсягу спожитого газу як доказу у справі та питання правомірності дій відповідача щодо здійснення нарахувань та відповідних наслідків - має встановлюватись в межах відповідного спору про право, зокрема, у можливому позові про припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення чи стягнення плати на спожитий товар чи надані послуги.
Положення ч.ч. 3, 5 ст.175 ГПК України визначають, що про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день первісного звернення до суду.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 2, 175, 234 та 235 ГПК України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1.Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Атем Груп» (код 38792457) до Публічного акціонерного товариства «Київгаз» (код03346331) про визнання протиправними дій по встановленню об`єму газу та визначення об`єму газу.
2. Ухвалу надсилати заявникові з доданням позовних матеріалів.
3. Копія позовної заяви залишається в суді.
Ухвала набрала законної сили 27.10.2022 та може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її підписання до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя Ігор Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106975259 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні