Ухвала
від 21.10.2022 по справі 761/22010/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/22010/22

Провадження № 1-кс/761/12206/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2, слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого-криміналіста 2 відділу СУ ГУ СБУ в АР Крим ОСОБА_3 про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів,речових доказів у кримінальному провадженні № 42022000000000480, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2022 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 113, ч. 1 ст. 437, ч. 4 ст. 110-2 КК України, -

в с т а н о в и в:

14 жовтня 2022 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого-криміналіста 2 відділу СУ ГУ СБУ в АР Крим ОСОБА_3 про передачу речових доказів у кримінальному провадженні № 42022000000000480 від 20 квітня 2022 року, а саме корпоративні права у вигляді 99,9668% статутного фонду українського ТОВ «ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ «ТЕХНОПРОМЕКСПОРТ» (код ЄДРПОУ 31351836), на загальну суму 904 015 168,00 грн. які належать російській компанії АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "ДКМ - ИНЖИНИРИНГ"» (РФ, м. Москва, вул. Новозаводська, буд. 25/11, корп. 1, оф. 1), Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання з підстав наведених в ньому.

З метою забезпечення збереження речових доказів, власника майна не було повідомлено про час та місце судового засідання.

Заслухавши клопотання слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали,слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Так, відповідно до ч. 7 ст. 100 КПК України у випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом сьомим частини шостої цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - до слідчого судді Вищого антикорупційного суду, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із статтями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом сьомим частини шостої цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Положеннями ч. 6 ст. 100 КПК України передбачено, що речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Згідно ч. 1 ст. 19 вказаного Закону Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

У відповідності до ч. 4 ст. 21 вказаного Закону, рухоме майно може бути передано для реалізації без згоди власника за рішенням слідчого судді, суду за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) майно піддається швидкому псуванню;

2) майно швидко втрачає свою вартість;

3) витрати на зберігання рухомого майна протягом одного календарного року становлять більше 50 відсотків його вартості.

Нерухоме майно не може бути передано для реалізації без згоди власника такого майна до винесення обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, або іншого судового рішення, що набрало законної сили, яке є підставою для застосування спеціальної конфіскації відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, або судового рішення, яке набрало законної сили, про визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави.

Реалізація майна у порядку, передбаченому цією частиною, здійснюється за цінами, не нижчими за ринкові.

Так,зі змісту клопотання вбачається, що СУ ГУ СБ України в АР Крим здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42022000000000480, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2022 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 113, ч. 1 ст. 437. ч. 4 ст. 110-2 КК України.

Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами відділу Офісу Генерального прокурора.

Органом досудового розслідування встановлено, що Російська Федерація в особі Уряду Російської Федерації, міністерств та підконтрольних відомств, державних корпорацій та інших юридичних осіб, які офіційно контролюються Російською Федерацією, а також тих юридичних осіб, які належать недержавним російським організаціям та/або фізичним особам (як громадянам Російської Федерації так і громадянам інших держав), однак фактично безпосередньо чи опосередковано контролюються російськими державними структурами, впродовж тривалого часу здійснювали планування, підготовку та в результаті повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року на територію України.

На виконання доручення слідчого у вказаному кримінальному провадженні, отримані матеріали оперативно-розшукової діяльності Головного управління контррозвідувального забезпечення об`єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму ДЗНД СБУ та Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України, відповідно до яких встановлено, що активи, рухоме та нерухоме майно, корпоративні права, цінні папери, інші об`єкти права власності, які використовуються, використовувались або можуть використовуватись Російською Федерацією та її представниками для підготовки, планування та ведення агресивної війни проти України, а також відомості про використання грошових коштів, отриманих від здійснення на території України фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, підконтрольних Російській Федерації чи її громадянам, для фінансування діяльності на території України диверсійно-розвідувальних груп, з метою ослаблення України.

Зокрема, встановлено причетність до вищевказаної протиправної діяльності АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "ДКМ - ИНЖИНИРИНГ"» (РФ, м. Москва, вул. Новозаводська, буд. 25/11, корп. 1, оф. 1), яка надає послуги із електрозабезпечення районів м. Москва, в тому числі тих, де розташовані органи державної влади РФ, адміністративні будівлі Міністерства оборони РФ та Збройних сил РФ.

Відповідно до даних державних реєстрів України, російська компанія «АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "ДКМ - ИНЖИНИРИНГ"» є власником 99,9668% статутного фонду українського ТОВ «ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ «ТЕХНОПРОМЕКСПОРТ» (код ЄДРПОУ 31351836), на загальну суму 904 015 168,00 грн.

27 червня 2022 року постановою слідчого ГУ СБ України Кондрацького М.В., вищевказане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 42022000000000480 від 20 квітня 2022 року.

У подальшому, ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 13 липня 2022 року накладено арешт на:корпоративні права у вигляді 99,9668% статутного фонду українського ТОВ «ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ «ТЕХНОПРОМЕКСПОРТ» (код ЄДРПОУ 31351836), на загальну суму 904 015 168,00 грн. які належать російській компанії АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "ДКМ - ИНЖИНИРИНГ"» (РФ, м. Москва, вул. Новозаводська, буд. 25/11, корп. 1, оф. 1).

Таким чином у зв`язку із тим, що майно на яке накладено арешт, згідно середньо-ринкових цін, складає понад 2 млн. гривень, та перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2022 року,з метою забезпечення його збереження та збереження його економічної вартості,та з метою виключення прямого або опосередкованого впливу третіх осіб на арештоване майно, слідчий суддя приходить висновку про необхідність передачі речових доказів у кримінальному провадженні № 420220000000000480 від 20 квітня 2022 року Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

При цьому, слідчим суддею враховано, що у разі незастосування заходів щодо передачі в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вказаного майна та в результаті невжиття заходів щодо його збереження, існує реальний ризик настання негативних наслідків.

Керуючись вимогами ст. 98, 100, 117, 132, 170, 172, 173, 175 КПК України, ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя,-

у х в а л и в:

Клопотання слідчого-криміналіста 2 відділу СУ ГУ СБУ в АР Крим ОСОБА_3 про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, речових доказів у кримінальному провадженні № 42022000000000480, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2022 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 113, ч. 1 ст. 437, ч. 4 ст. 110-2 КК України - задовольнити.

Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код за ЄДРПОУ 41037901) речові докази у кримінальному провадженні №42022000000000480, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2022 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 113, ч. 1 ст. 437, ч. 4 ст. 110-2 КК України, а саме корпоративні права у вигляді 99,9668% статутного фонду українського ТОВ «ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНЕ ОБ`ЄДНАННЯ «ТЕХНОПРОМЕКСПОРТ» (код ЄДРПОУ 31351836), на загальну суму 904 015 168,00 грн. які належать російській компанії АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "ДКМ - ИНЖИНИРИНГ"» (РФ, м. Москва, вул. Новозаводська, буд. 25/11, корп. 1, оф. 1).

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.10.2022
Оприлюднено28.10.2022
Номер документу106980515
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами,одержаними від корупційних та інших злочинів

Судовий реєстр по справі —761/22010/22

Ухвала від 21.10.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мєлєшак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні