Ухвала
від 17.10.2022 по справі 466/6174/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/6174/22

Провадження № 6/466/81/22

УХВАЛА

іменем України

«17» жовтня 2022 року Шевченківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді Кавацюка В.І

при секретарі Настасяк Б.І.

заявник ОСОБА_1

представник заявника Пащук А.І.

боржник ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Пащук Артем Ігорович, про надання дозволу на примусове виконання на території України Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року у справі № е-2 (004)-1364/2022 про стягнення грошових коштів,

у с т а н о в и в:

У серпні 2022 року ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Пащук Артем Ігорович, звернувся до суду із заявою про надання дозволу на примусове виконання на території України Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року справа № е-2 (004)-1364/2022 про стягнення грошових коштів з ОСОБА_2 в сумі 97 тис.дол.США.

В обґрунтування заяви зістався на те, що заочним рішенням Ясамальського районного суду міста Баку від 26 квітня 2022 року у справі №е-2(004)1364/2022 позов ОСОБА_1 задоволено та вирішено стягнути з ОСОБА_2 97 тис.доларів США.

Рішення вступило в законну силу 06 червня 2022 року.

Боржник ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом тривалого часу проживає на території України із цивільною дружиною та має бізнес у Львові, а саме, є директором та засновником ТОВ «АЛФ Компані» (код ЄДРПОУ 42964541, 79019, м.Львів, вул.Гайдамацька, 11), що займається виробництвом кіно- та відеофільмів, телевізійних програм.

Згідно ст.7 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, ратифікованої Постановою Верховної ради №2889-ХІІ (2889-12) від 19.12.1992, рішення, винесені компетентними судами однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, мають бути виконаними на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Стаття 8 Угоди вказує на те, що виконання рішення відбувається за клопотання заінтересованої особи.

Згідно зі ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, а у разі якщо визнання та виконання рішення іноземного суду залежить від принципу взаємності, вважається, що він існує, оскільки не доведено інше.

Україна та Республіка Азербайджан є учасниками Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року (далі - Конвенція), ратифікованої Верховною Радою України Законом України «Про ратифікацію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 258, 260, 471-473 ЦПК України, просить визнати та надати дозвіл на примусове виконання на території України заочного рішення Ясамальського районного суду міста Баку від 26 квітня 2022 року справі №е-2(004) -1364/2022, яким позов ОСОБА_1 задоволено та вирішено стягнути з ОСОБА_2 97тис.дол.США., що за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали становить 3 546 320 гривень.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 18 серпня 2022 року вказану заяву прийнято до розгляду та призначено до судового розгляду.

Заявник ОСОБА_1 та його представник у судове засідання, яке було призначено на 17 жовтня 2022 року о 12.45год. не з`явились та представник заявника, адвокат Пащук А.І. подав заяву про розгляд справи без їх участі, доводи викладені у клопотанні підтримує в повному обсязі.

В судове засідання, яке було призначено на 17 жовтня 2022 року о 12.45год боржник ОСОБА_2 не з`явився, про причини неявки в суд не повідомили, хоч належним чином повідомлялися про час та місце розгляду заяви.

У відповідності до вимог п.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі учасників процесу, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи представника заявника, суд вважає, що заява підставна та підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно ст. 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору України.

Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до статті 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного Законодавства України.

Згідно ст.7 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, ратифікованої постановою Верховної Ради України №2889-ХІІ (2889-12) від 19.12.1992, рішення, винесені компетентними судами однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, мають бути виконаними на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Стаття 8 Угоди вказує на те, що виконання рішення відбувається за клопотання заінтересованої особи.

Згідно зі ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, а у разі якщо визнання та виконання рішення іноземного суду залежить від принципу взаємності, вважається, що він існує, оскільки не доведено інше.

Згідно з ст.463 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред`явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред`явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.

У відповідності до ч.1 ст.464 ЦПК України, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.

Частиною 1 ст.465 ЦПК України, передбачено, що заява про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником).

Судом встановлено, що заочним рішенням Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року справа № е-2 (004) -1364/2022 позов ОСОБА_1 задоволено та вирішено стягнути з ОСОБА_2 97 тисяч доларів США. Дане рішення вступило в законну силу 06 червня 2022 року, є остаточним та ніким не оспорювалось.

Пленум Верховного Суду України у п.1 своєї постанови №12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» від 24 грудня 1999 року роз`яснив, що розгляд судами клопотань про визнання і виконання рішень іноземних судів є особливою формою взаємної правової допомоги, яка надається Україною та іншими державами учасницями відповідних міжнародних договорів.

Україна та Республіка Азербайджан є учасниками Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року (далі - Конвенція), ратифікованої Верховною Радою України Законом України «Про ратифікацію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР.

Згідно зі ст. 51 Конвенції кожна з Договірних Сторін на умовах, передбачених цією Конвенцією, визнає і виконує винесені на території інших Договірних Сторін рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і нотаріальні акти у відношенні грошових зобов`язань.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Закону України «Про міжнародне приватне право» в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили. Визнання та виконання таких рішень здійснюється у порядку, встановленому законом України (ст.82 Закону України «Про міжнародне приватне право»).

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 53 Конвенції заява про дозвіл примусового виконання рішення подається в компетентний суд Договірної Сторони, де рішення підлягає виконанню. Воно може бути подано й у суд, що виніс рішення в справі в першій інстанції. Цей суд направляє клопотання судові, компетентному винести рішення по клопотанню. До клопотання про дозвіл примусового виконання рішення додаються: а) рішення або його засвідчена копія, а також офіційний документ про те, що рішення набуло законної сили і підлягає виконанню або про те, що воно підлягає виконанню до набуття законної сили, якщо це не випливає із самого рішення; б) документ, з якого випливає, що сторона, проти якої було винесене рішення, що не прийняла участі в процесі, була в належному порядку і вчасно викликана в суд, а у випадку її процесуальної недієздатності була належним чином представлена; в) документ, що підтверджує часткове виконання рішення на момент його пересилання; г) документ, що підтверджує угоду сторін, по справах договірної підсудності. Зазначені норми також узгоджуються із положеннями ч.3 ст.466 ЦПК України.

У п. 12 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» роз`яснено, що клопотання про визнання й виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає у визначених ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити до останніх будь-які зміни.

Оскільки рішення неможливо виконати у добровільному порядку, воно підлягає виконанню у примусовому, беручи до уваги, що боржник знаходиться на території іншої держави, заявнику необхідно отримати дозвіл компетентного суду на примусове виконання рішення Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року справа № е-2 (004) -1364/2022 за позов ОСОБА_1 .

З урахуванням викладеного, та на підставі наданих у справі доказів, з яких судом не встановлено підстав для відмови у задоволені заяви про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, вважає, що заява підлягає задоволенню.

У відповідності ч. 8 ст. 467 ЦПК України, оскільки в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначено в іноземній валюті, то суд визначає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали, тобто станом на 17 жовтня 2022 року.

Згідно із ч. 1 ст. 470 ЦПК України на підставі рішення іноземного суду та ухвали про надання дозволу на його примусове виконання, що набрала законної сили, суд видає виконавчий лист, який пред`являється для виконання в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст. ст. 247, 462, 463, 464, 466, 467 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Заяву ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Пащук Артем Ігорович, про надання дозволу на примусове виконання на території України заочного рішення Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року у справі № е-2 (004) -1364/2022 про стягнення коштів - задовольнити.

Визнати та надати дозвіл на примусове виконання на території України заочного рішення Ясамальського районного суду міста Баку (Республіка Азербайджан) від 26 квітня 2022 року у справі № е-2(004)-1364/2022, яким позов ОСОБА_1 задоволено та вирішено стягнути з ОСОБА_2 97 000,00 (дев`яносто сім тисяч) доларів США, що за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали становить 3 546 320 (три мільйони п`ятсот сорок шість тисяч триста двадцять) гривень.

Після набрання ухвалою суду законної сили видати виконавчий лист та надіслати його на примусове виконання в порядку, встановленому законом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: В. І. Кавацюк

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення17.10.2022
Оприлюднено31.10.2022
Номер документу106993217
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —466/6174/22

Ухвала від 17.10.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

Ухвала від 18.08.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні