СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2022 року Справа № 480/13984/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/13984/21 за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча" про стягнення податкової заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Сумській області звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча", в якій просить:
- стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг загальною сумою 9 920,43 грн. з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарських товаровиробів за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, який зареєстрований як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків, всупереч вимог Податкового кодексу України, порушив строки сплати узгоджених податкових зобов`язань, у зв`язку з чим за ним утворилась заборгованість з єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва виробленого за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% в сумі 9 920,43 грн., яка залишається не сплаченою.
Ухвалою суду від 24.12.2021 позовну заяву залишено без руху.
Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Сторони повідомлялися належним чином про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Копія ухвали про відкриття провадження у справі була направлена відповідачу за адресою реєстрації місцезнаходження, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, однак відправлення було повернуто на адресу суду із відміткою пошти: "адресат відсутній за вказаною адресою".
Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У встановлений судом строк відзиву на позовну заяву відповідачем подано не було.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Сільськогосподарське (фермерське) господарство " ОСОБА_1 " зареєстроване як юридична особа, та перебуває на обліку в ГУ ДПС у Сумській області як платник податків.
Відповідно до ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов`язків платника податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 31 Податкового кодексу України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов`язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Згідно із п. 36.1 ст. Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов`язку визнається сплата повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України).
Сільськогосподарське (фермерське) господарство "Нестеренко Миколи Ілліча" зареєстроване як платник єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва виробленого за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% до обов`язків якого входить своєчасність подання податкової звітності та сплата належних сум податку.
Відповідно до податкової декларації відповідач належить до платника четвертої групи.
Відповідно до п. 291.4 ст. 291 ПКУ четверта група - сільськогосподарські товаровиробники: юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Відповідно до п. 294.1 ст. 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Пунктом 294.2. ст. 294 ПКУ передбачено, що податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Відповідно до п. 295.9.1 ст. 295.9 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу;
Відповідно до п. 295.9.2. ст. 295.9 ПКУ сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах передбачених ПКУ.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи №1030 від 18.02.2019 відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов`язання з єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва виробленого за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 7636,01 грн. (І квартал - 763,6; II квартал - 763,6; III квартал - 3818,01; IV квартал - 2290,8).
Сума податку за IV квартал в розмірі 2284,42 грн. в установлені чинним законодавством строки відповідачем сплачена не була (наявна переплата від 31.12.2019 на суму 6,38 грн.).
Також, відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи №972 від 20.02.2020 відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов`язання з єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва виробленого за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 7636,01 грн. (І квартал - 763,6; II квартал - 763,6; III квартал - 3818,01; IV квартал - 2290,8).
Зазначена сума в установлені чинним законодавством строки Сільськогосподарським (фермерським) господарством " ОСОБА_1 " сплачена не була.
Згідно із п. 175 ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановленому Податковим кодексом України строк, не погашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному даним кодексом.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган фіскальної служби надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.
Відповідачу була направлена податкова вимога № 3144-50 від 19.02.2020.
Згідно із п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Податковий борг Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча" з часу направлення податкової вимоги не переривався, податкова заборгованість не погашалася.
Згідно із п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Вказана заборгованість відповідача не підлягає списанню та розстроченню на підставі ст.ст. 100, 101 Податкового кодексу України.
Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належної такому платнику податків.
Отже, судом встановлено, що узгоджена сума податкових зобов`язань своєчасно та в повному обсязі відповідачем не була сплачена, а тому сума податкового боргу Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча" за узгодженими податковими зобов`язаннями з єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва виробленого за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% , становить 9920,43 грн.
Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується витягами з картки особового рахунку та витягом з історії недоїмок.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу у сумі 9920,43 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського (фермерського) господарства "Нестеренко Миколи Ілліча" (вул. Мічурінська, 28, с. Великий Самбір, Конотопський район, Сумська область, 41664, код ЄДРПОУ 22980890) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг загальною сумою 9920 (дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять) грн. 43 коп. з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарських товаровиробів за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%, отримувач ГУК Попівська СТГ на р/р UА818999980314020664000018542, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Кунець
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2022 |
Оприлюднено | 31.10.2022 |
Номер документу | 107008292 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.М. Кунець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні