ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"29" жовтня 2022 р.м. ХарківСправа № 922/2016/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавренюк Т.А.
розглянув матеріали
позовної заяви Приватного підприємства "Вікнотерм" (81135, Львівська область, Пустомитівський район, с. Зубра, вул. Лісна, 50А, секція Е, приміщення 230, код ЄДРПОУ 35382522, адреса для листування: 79000, м. Львів, вул. Словацького, 1, а/с 303) до Акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Гарант" (61057, м. Харків, вул. Донця-Захаржевського, 6/8, код ЄДРПОУ 30035289) про стягнення 130 988,39грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача суму виплаченого страхового відшкодування в розмірі 122 940,03грн, 3% річних в розмірі 323,35грн, збитків від інфляції в розмірі 2 335,86грн, пеню в розмірі 5389,15грн. Судові витрати зі сплати судового збору, на професійну правничу допомогу та витрати на проведення судової автотоварознавчої експертизи позивач просить суд покласти на відповідача.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує невиконанням обов`язку відповідачем за регресною вимогою щодо сплати страхового відшкодування з посиланням на норми Закону України "Про страхування", Цивільного кодексу України.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд встановив, що позов відповідає процесуальним вимогам ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим суд на підставі ст.176 Господарського процесуального кодексу України приймає її до розгляду і відкриває провадження у справі.
Відповідно до ч.1ст.247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
За приписами ч.3ст.12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Пунктом 1 ч.5ст.12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, враховуючи, що ціна позову по даній не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також відсутність обставин, передбачених ч.4ст.247 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що справа № 922/2016/22 підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Одночасно з позовною заявою позивач звернувся до суду з клопотанням про витребування у відповідача належним чином засвідченої копії договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (полісу) № 208903922, на підставі якого застраховано цивільно-правову відповідальність власника наземного транспортного засобу "Audi A4" державний номерний знак НОМЕР_1 .
Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів, суд виходить з наступного.
В обґрунтування заявленого клопотання, позивач зазначає про відсутність у нього примірнику копії зазначеного вище договору та про неможливість його отримати через охорону цих відомостей у зв`язку з таємницю страхування та персональних даних, що перебувають під захистом.
За приписами ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Частиною 3 ст.164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання, зокрема, про витребування доказів.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом позову є стягнення страхового відшкодування з відповідача, який є страховиком за договором обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (полісу) № 208903922, у зв`язку з чим, з метою з`ясування всіх обставин справи, дослідження судом потребує і зазначений договір.
Враховуючи положення ст.164 Господарського процесуального кодексу України, беручи до уваги наявність клопотання позивача про витребування оскаржуваного документа та доказів звернення позивача з адвокатським запитом щодо самостійного отримання доказів та відмови відповідачем у їх наданні, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та витребування у засвідченої належним чином копії договором обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (полісу) № 208903922.
Керуючись статтями 12, 176, 232, 233, 235, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Відповідачу, відповідно до ст.251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк 15 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам ст.165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду, а докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
4. Позивачу, відповідно до ст.251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду відповіді на відзив - 5 календарних днів з дня його отримання. Копію відповіді на відзив та доданих до неї документів позивач зобов`язаний надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відповіді на відзив до суду, а докази надіслання надати суду разом із відповіддю на відзив.
5. Відповідачу, відповідно до ст.251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк на подання до суду заперечень на відповідь позивача на відзив - 5 календарних днів з дня її отримання. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) заперечення та додані до нього документи іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) такого заперечення до суду. Докази такого надіслання надати суду.
Витребувати у Акціонерного товариства "Страхова компанія "Мега-Гарант" належним чином засвідчену копію договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (полісу) № 208903922, на підставі якого застраховано цивільно-правову відповідальність власника наземного транспортного засобу "Audi A4" державний номерний знак НОМЕР_1 .
Повідомити учасників справи про можливість надсилання документів, що стосуються розгляду справи, без особистого прибуття до приміщення суду:
- через особистий кабінет в системі "Електронний суд";
- у разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд" - електронною поштою на е-mail: inbox@hr.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом);
- у разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу складено та підписано 29.10.2022.
СуддяТ.А. Лавренюк
Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2022 |
Оприлюднено | 31.10.2022 |
Номер документу | 107010440 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лавренюк Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні