Дата документу 21.10.2022Справа № 554/11402/22 Провадження № 1-кс/554/12504/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2022 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 ,
розглянувши клопотання прокурора Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022170420002159 від 04.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України про арешт майна -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, в обґрунтування якого посилається на наступне.
Слідчими СУ ГУ НП в Полтавській області спільно зі слідчими СВ Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022170420002159 від 04.10.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України за фактом того, що службовими особами ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на підставі укладеного договору з надання навчальних послуг з питань охорони праці, видано посвідчення на виконання робіт, які мають ознаки підробки.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що підприємство ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» зареєстроване 08.09.2011 за адресою м. Полтава, вул. Стрітенська (Комсомольська), 17, кв. 29, основний вид діяльності підприємства є «Інші види освіти», фактично підприємство повинно надавати освітні послуги у сфері охорони праці, пожежної безпеки, навчає працівників правилам безпеки під час робот із підвищеною небезпекою різних класів наслідків та таке інше.
Навчання у сфері охорони праці проводяться згідно із вимогами «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», затвердженого Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 року №15.
Відповідно до 4.1. «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою» (далі Типове положення), затвердженого Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 року №15 посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених уПереліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 № 232/10512, таПереліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 №263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 з № 18/554 (далі - роботи підвищеної небезпеки), проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
Окрім того у пункті 4.2. Типового положення вказано, що спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і навчальним центром.
Відповідно до абз. 4 п.5.3 Типового положення перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання в навчальних центрах, проводиться комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю представників інших органів державного управління охороною праці або комісією, створеною місцевим органом виконавчої влади за участю відповідних профспілок (якщо навчання проводилося у навчальному центрі).
Тобто у разі проведення навчання з охорони праці ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» для проведення перевірки знань з питань охорони праці повинні були залучатись представники управління Держпраці у Полтавській області.
Однак в порушення чинного законодавства посадові особи ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» не залучали до проведення перевірки знань з питань охорони праці представників управління Держпраці у Полтавській області, про що свідчить лист управління Держпраці у Полтавській області №ПЛ/1/3986-22 від 08.08.2022 року.
Таким чином встановлено, що посвідчення, що видавались підприємством ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» не відповідають вимогам, так як у осіб, що їх отримали не було проведено перевірки знань з питань охорони праці, згідно вимог чинного законодавства за участі представників управління Держпраці у Полтавській області.
В ході проведення обшуку на підприємстві ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» було віднайдено зошити із обліком підприємств, працівники яких нібито проходили навчання з питань охорони праці та отримали відповідні посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, а відтак, допуски до робіт з підвищеною небезпекою.
Таким чином встановлено, що ряд підприємств, що здійснюють господарську діяльність у різних галузях господарства та виконують роботи з підвищеною небезпекою, фактично скористалися послугами підприємства ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» щодо проведення відповідних навчань та організації перевірки знань за їх результатами. Як результат, останніми в порушення п.5.3 Типового положення без належної організації перевірки знань за участю представників управління Держпраці у Полтавській області видано посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці за різними напрямками, фактично без офіційного залучення комісії управління Держпраці у Полтавській області, хоча видані посвідчення містять їх підпис.
На виконання ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 13.10.2022 (справа № 554/11402/22, провадження № 1-кс/554/12129/2022) про дозвіл на проведення обшуку за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «АСФЕР ГРУП» (ЄДРПОУ41864437),що заадресою:м.Полтава,вул.Соснова,3А, 20.10.2022 у період часу з 10 год. 00 хв. до 13 год. 25 хв., в рамках даного кримінального провадження проведено обшук за вказаною адресою. У ході слідчої дії виявлено та вилучено майно.
Враховуючи, що вилучені в ході обшуку від 20.10.2022 речі та документи мають суттєве значення для ходу досудового розслідування та вирішення питання по суті, можуть свідчитипро фактивчинення кримінальногоправопорушення,зокрема,у вилученихдокументах відображені відомості про імовірне проходження навчань з питань охорони праці посадових/службових осіб ТОВ «АСФЕР ГРУП», а також містяться вільні зразки почерку та підписів представників управління Держпраці у Полтавській області, відбитки печаті ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці», є достатні підстави вважати їх речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Окрім того, 20.10.2022 постановою старшого слідчого в ОВС ВРЗ у СГ та СД СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , відповідно до ст. 98 КПК України, вилучені документи визнано речовими доказами у кримінальному провадженні за №12022170420002159.
Таким чином, з метою належного забезпечення збереження речових доказів виникає необхідність у накладенні арешту на майно.
Прокурор в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги підтримав та прохав задовольнити.
Клопотання розглянуто за відсутності власника майна.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Згідно п. 7 ч. 2ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цьогоКодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу).
Згідно ч. 11ст. 170 КПК України, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
На виконання вимог ч.1ст.173 КПК Українислідчий довів необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч.1ст.170 КПК України.
Вилучений мотоцикл є речовим доказом, на який необхідно накласти арешт з метою його подальшого використання під час проведення експертних досліджень та слідчих дій, унеможливити втрати слідів злочину.
На підставі викладено слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання та накладення арешту на майно.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 117, 131, 132, 167, 170-173, 175, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022170420002159 від 04.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України про арешт майна задовольнити
Накласти арешт на речі та документи, вилучені в ході обшуку 20.10.2022 у період часу з 10 год. 00 хв. по 13 год. 25 хв., за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «АСФЕР ГРУП» (ЄДРПОУ 41864437), за адресою: м. Полтава, вул. Соснова, 3А, а саме на:
1.Копія платіжного доручення № 6977 від 27.08.2020 на 1 арк.;
2.Копія платіжного доручення № 6966 від 10.09.2021 на 1 арк.;
3.Копія платіжного доручення № 10549 від 16.11.2021 на 1 арк.;
4.Копія платіжного доручення № 10608 від 22.11.2021 на 1 арк.;
5.Копія платіжного доручення № 10368 від 29.10.2021 на 1 арк.;
6.Копія платіжного доручення № 10759 від 02.12.2021 на 1 арк.;
7.Копія платіжного доручення № 7581 від 04.11.2020 на 1 арк.;
8.Копія договору № 0022 від 06.01.2022 між АО «Цивіум» та ТОВ «АСФЕР ГРУП» відповідального зберігання документів адвокатом при виконанні договору про надання юридичних (адвокатських) послуг на 3 арк. з актом приймання-передачі на відповідальне зберігання документів на 1 арк.;
9.Оригінал акту № ПЛ 14/1326/А від 21.01.2022 управління Держпраці у Полтавській області на 19 арк.;
10. Виписка з протоколу № 7/4-3 засідання комісії по перевірці знань з питань охорони праці від 05.04.2021 на 1 арк.;
11.Протокол № 2 засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці від 23.08.2021 на 1 арк.;
12.Виписка з протоколу № 98-1 засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці від 14.09.2018 на 1 арк.;
13.Копія протоколу № 483 засідання кваліфікаційної комісії від 27.06.2019 на 1 арк.;
14.Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці від 10.09.2018 на 46 арк. з останнім записом на сторінці № 18.;
15.Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці від 18.04.2017 на 22 арк.;
16.Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці від 06.01.2020 на 26 арк. з обкладинкою;
17.«Инструкция по охране труда для дорожного рабочего № 19» на 8 арк.;
18.«Инструкция по охране труда для асфальтобетонщика № 1» на 6 арк.;
19.«Инструкция по охране труда для электромонтажника № 18» на 6 арк.;
20.«Инструкция по охране труда для разнорабочего № 22» на 7 арк.;
21.«Инструкция по охране труда при работе с ручным электроинструментом (МКУ ) № 19 » на 5 арк.;
22.«Инструкция по охране труда при уборке снега вручную № 26» на 5 арк.;
23.«Инструкция по охране труда при уборке снега вручную № 26» на 5 арк.;
24.Програми вступного та первинного інструктажів з питань охорони праці на 6 арк.;
25.Нормативний акт Положення про систему управління охорони праці (СЦОП) на 8 арк.;
26.Положення про роботу уповноважених трудовими колективами структурних підрозділів з питань охорони праці на 5 арк.;
27.Положення про навчання з питань охорони праці на 9 арк.;
28.Наказ № 12 П від 17.10.2019 про призначення відповідальної особи за утримання у справному стані та проведення огляду, випробування переносних драбин та стрем`янок на 2 арк.;
29.Протокол № 3 засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці від 22 жовтня 2019 р. на 1 арк.;
30.Перелік інструкцій з охорони праці на техніки безпеки на 1 арк.;
31.Посвідчення № 1, видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 , за підписом ОСОБА_5 ;
32.Посвідчення № 3, видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 , за підписом ОСОБА_5 ;
33.Посвідчення № 4, видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 , за підписом ОСОБА_6 ;
34.Посвідчення № 4, видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 , за підписом ОСОБА_5 ;
35.Посвідчення № НОМЕР_1 , видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 , за підписом ОСОБА_5 ;
36.Посвідчення № НОМЕР_2 , видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_4 за підписом ОСОБА_5 ;
37.Посвідчення № НОМЕР_3 , видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_7 , за підписом ОСОБА_5 ;
38.Посвідчення № НОМЕР_1 , видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_7 , за підписом ОСОБА_5 ;
39.Посвідчення №№ НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , 22 видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_8 , за підписом ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ;
40.Посвідчення № 9, видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_11 , за підписом ОСОБА_5 ,
41.Посвідчення № 18 та 20 видане ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на ім`я ОСОБА_12 , за підписом ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,- що належать ТОВ «АСФЕРГ ГРУП»
Вище зазначені документи вилучені в ході обшуку та поміщені до поліетиленового пакету, чорного кольору, опечатаний печаткою СУ ГУНП в Полтавській області та скріплені підписами понятих. Посвідчення поміщені до двох поліетиленових пакетів прозорого кольору, опечатані печаткою СУ ГУНП в Полтавській області та скріплені підписами понятих.
Приєднати вказанідокументи до матеріалівкримінального провадження №12022170420002159від 04.10.2022 .
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 5 днів з моменту проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107012858 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Шевська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні