Постанова
від 04.08.2010 по справі 2а-3275/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-3275/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Слободянюк Н.І.,

за участю секретаря  – Дрижирук М.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України  в м. Лубнах до відкритого акціонерного товариства "Шліфверст" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 1, в сумі 24 848,33 грн, -

В С Т А Н О В И В:

07 липня 2010 року  Управління Пенсійного фонду України  в м. Лубнах звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Шліфверст" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 1, в сумі 24 848,33 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що в порушення пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач не відшкодував витрати на виплату та доставку пільгових пенсій на загальну суму 24 848,33 грн (в тому числі до 25.04.2010 - в сумі 8 224,45 грн,  до 25.05.2010 - в сумі 8 297,00 грн та до 25.06.2010 - в сумі 8 326,88 грн). Оскільки вказана сума витрат не була оплачена відкритим акціонерним товариством "Шліфверст" самостійно, ця сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Позивач свого уповноваженого представника в судове засідання не направив, надавши суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач заперечень на позов суду не надав, свого уповноваженого представника в судове засідання не направив, хоча в матеріалах справи наявні докази того, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. За таких обставин, суд доходить до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі та зібраних судом доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а недобросовісна правова поведінка відповідача не може бути перешкодою для відправлення правосуддя.

Об'єктивно, повно та всебічно дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд доходить висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до статей 14 та 15 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” відкрите акціонерне товариство "Шліфверст" є платником страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Лубнах.

Згідно пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

З наведеної норми закону слідує, що відносно осіб, які набули право на отримання пенсій за віком на пільгових умовах, що передбачені статтею 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, зберігається той порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, який діяв до набрання чинності Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, тобто до 1 січня 2004 року.

Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій встановлений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі по тексту –Інструкція).

Відповідно до пункту 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Пунктом 6.4 цієї Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання вимог Інструкції Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах повідомило відповідача про відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій: в сумі 8 224,45 грн - до 25 квітня 2010 року; в сумі 8 297,00 грн - до 25 травня 2010 року; в сумі 8 326,88 грн -  до 25 червня 2010 року.

Правових підстав для сумнівів у правильності обчислення витрат на виплату та доставку пенсій суд не має. Призначення /перерахунок/ пенсій за віком на пільгових умовах пенсіонерам, стосовно яких понесені витрати на виплату та доставку пенсії у спірній сумі, підтверджується наявними в матеріалах справи копіями протоколів та розпорядження про призначення /перерахунок/ пенсій.

Пунктом 6.8 Інструкції визначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених  на пільгових умовах.

Доказів оплати відповідачем спірної суми грошових коштів згідно повідомлень про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій матеріали справи не містять. Навпаки, картка особового рахунку відповідача вказує на наявність у відповідача заборгованості у спірній сумі станом на дату судового розгляду справи.

Оскільки положеннями статті 41 Конституції України запроваджено припис щодо непорушності права власності, то суд доходить до висновку, що вирішення питання про примусове відчуження будь-яких активів, що охоплюється вимогою про стягнення, згідно зі статтею 124 Конституції України належить до юрисдикції судових органів.

За таких обставин заявлена по цій справі вимога про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій на загальну суму 24 848,33 грн визнається судом обґрунтованою і задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись  статтями 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах до відкритого акціонерного товариства "Шліфверст" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1, в сумі 24 848,33 грн задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Шліфверст" (вул. Комунарівська, 19/12, м. Лубни, Полтавська область, код ЄДРПОУ 05748909) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах (провулок. Комунарівської, 19/1, м. Лубни, Полтавська область, р/р 25609301305 в ОПЕРВ Ощадбанк м. Полтави, МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529675) невідшкодовану суму витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1, в сумі 24 848 (двадцять чотири тисячі вісімсот сорок вісім) грн 33 (тридцять три) коп.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення встановленого строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Повний текст постанови виготовлено 09 серпня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                Н.І. Слободянюк

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.08.2010
Оприлюднено16.08.2010
Номер документу10702302
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3275/10/1670

Постанова від 04.08.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Ухвала від 08.07.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Ухвала від 08.07.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні