Справа № 309/3355/22
2/303/1099/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2022 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Курах Л.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Виконавчого комітета Довжанської сільської ради Хустського району до ОСОБА_1 про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Виконавчий комітет Довжанської сільської ради Хустського району, звернувся до Хустського районного суду Закарпатської області із позовною заявою до відповідача ОСОБА_1 про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав.
Ухвалою Хустського районного суду Закарпатської області від 22.08.2022 року, вказану справу, надіслано за підсудністю до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області, у зв`язку із тим, що позивач- Виконавчий комітет Довжанської сільської ради Хустського району подавши позов до Хустського районного суду, вказав в ньому, що відповідач ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 .
Матеріали цивільної справи надійшли на адресу Мукачівського міськрайонного суду 18.10.2022 року для розгляду за підсудністю відповідно до ухвали суду від 22.08.2022 року.
Дослідивши матеріал справи приходжу до наступного висновку:
Так, ч.1ст.27ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно положень ч. 2 ст. 31 ЦПК України, справа прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа належить до виключної підсудності іншого суду.
Ухвалою Хустського районного суду Закарпатської області від 22.08.2022 року надіслано за підсудністю до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області.
Зі змісту ухвали вбачається, що підставою для направлення за підсудністю стало те, що згідно позовної заяви, відповідач по справі ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 .
При цьому, у відповідності до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття зазначеної позовної заяви до розгляду, суддею було виявлено, що в матеріалах справи відсутні відомості щодо отримання сторонами по справі копії ухвали суду від 22.08.2022 року про передачу справи за підсудністю.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 352 ЦПК України, учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково. Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 353 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 353 ЦПК України, окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо, зокрема, передачі справи на розгляд іншого суду.
Як визначено в п. 2 ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
За таких обставин, оскільки, в матеріалах справи відсутні відомості щодо отримання сторонами по справі копії ухвали суду від 22.08.2022 року про передачу справи за підсудністю, суд не може встановити чи набрала вказана ухвала законної сили.
Статтею 32 ЦПК України передбачено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 31, 32, 353 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Повернути цивільну справу №309/3355/22 за позовною заявою Виконавчого комітета Довжанської сільської ради Хустського району до ОСОБА_1 про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав до Хустського районного суду Закарпатської обасті (90400, м. Хуст, вул.. І.Франка, 18), для виконання вимог ст. 31 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду Л.В.Курах
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2022 |
Оприлюднено | 01.11.2022 |
Номер документу | 107024156 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Курах Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні