Справа № 2а-3598/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді – Клопота С.Л.,
при секретарі - Герасенко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі до товариства з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, 12.07.2010 року, звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені в розмірі 38812,11 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований в УПФУ в Ніжинському районі, як платних страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з 09.07.2001 року та зобов’язаний сплачувати такі внески до УПФУ відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але зазначені суми страхових внесків не сплачує у строки, встановлені законодавством України.
В судове засідання представник позивача не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Представник Відповідача до суду не з'явився вдруге, надіслав клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з перебуванням представника у відпустці. Дана обставина не може бути визнана судом поважною для повторного відкладення розгляду справи. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне:
Встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» зареєстроване в Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(далі Закону) товариство з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» є страхувальником, а згідно частини 1 статті 15 Закону страхувальники є платниками страхових внесків до солідарної системи. Частиною 3 статті 15 Закону зазначено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Згідно наданих відповідачем до УПФУ в Ніжинському районі розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2009 року, січень - квітень 2010 року, які маються в матеріалах справи та корінцем узгодженої вимоги № Ю-35 У від 05.05.2010 року, сума внесків відповідачем нарахована у розмірі 32303,43 грн.
У відповідності до частини 6 статті 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, який для відповідача є календарний місяць. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, відповідно до частини 2 статті 106 Закону вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
За несвоєчасно сплачені страхові внески УПФУ в Ніжинському районі прийняті рішення про застосування штрафів та пені до товариства з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» № 29 від 02.03.2010р. та № 35 від 05.05.2010р., згідно яких відповідач має недоїмку по сплаті фінансових санкцій у сумі 2999,12 грн. та пені – 3509,56 грн..
Відповідно до ст. 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно п. 8.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1 (далі –Інструкція) органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки. У випадку б) вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу. Згідно п. 8.3. Інструкції вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників.
УПФУ в Ніжинському районі, відповідно до Закону та Інструкції сформована та направлена відповідачу вимога про сплату боргу від 02.06.2010 року № Ю-19 У від на загальну суму 91348,74 грн., яка отримана відповідачем 10.06.2010 року.
Загальна заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків з урахуванням часткової сплати, складає 38812,11 грн. На час звернення УПФУ в Ніжинському районі до суду, відповідачем вказана заборгованість не сплачена і не оскаржена.
Відповідно ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі до товариства з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин» є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню, а заборгованість стягненню на користь управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Піаст-Агро-Ніжин», вул. Набережна, 1-А, с. Григоро-Іванівка, Ніжинський район, Чернігівська область (р/р 26002092298001 в філії № 3, ВАТ АКБ Капітал, м. Київ, МФО 380407, код 35195229) на користь управління пенсійного фонду України в Ніжинському районі, Чернігівська область, 16000, м. Ніжин, площа Леніна, 1 (р/р 2560630305455 в Ніжинському відділенні № 204 Державного ощадного банку м. Ніжин, МФО 343121, код 14253911) 38812,11 грн. боргу.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду виготовлена в повному обсязі 06 серпня 2010 року.
Суддя С.Л. Клопот
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2010 |
Оприлюднено | 16.08.2010 |
Номер документу | 10702520 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
С.Л. Клопот
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні