Ухвала
від 21.10.2022 по справі 295/10233/22
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/10233/22

1-кс/295/4341/22

УХВАЛА

Іменем України

21.10.2022 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, внесене слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12021060400000557 від 06.04.2021, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 190 КК України, та додані до нього матеріали,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувсь з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів договорів та всіх додатків до них про надання відповідних фінансових послуг (кредитів) укладених з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , договір №8445797482 від 21.12.2021 року, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , договір №7254745397 від 09.06.2020 року, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , договір №8585239440 від 15.02.2021 року та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , договір №2095297135, а також інформацію про рух коштів по рахунках зазначеної особи, які були відкриті на підставі укладання відповідного кредитного договору; стан погашення заборгованості.

У клопотанні вказано, що в ході досудового розслідування встановлено, що на території року м. Житомира діє група осіб, які за попередньою змовою вчиняють тяжкі та особливо тяжкі злочини, що полягають у організації дій щодо вчинення шахрайств, незаконного позбавлення волі, а також можливої торгівлі людьми на території м. Житомира та області з метою отримання прибутку, що пов`язані із пошуком, вербуванням, переміщенням, переховуванням та передачею людей з метою експлуатації (у формі втягнення в злочинну діяльність) з використанням примусу, обману та шантажу.

В результаті проведених оперативних заходів, як методом особистого пошуку, так і з використанням оперативних можливостей, а також комплексу слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій встановлено групу осіб, які можуть бути причетні до вчинених злочинів, яким на даний час про підозру не повідомлено, оскільки не проведені всі необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на зібрання повної доказової бази для підтвердження їх причетності до вчинених злочинів.

Під час збирання доказів злочинної діяльності групи осіб встановлено, що майже на всіх залучених осіб (потерпілих) від вище вказаної діяльності, третіми особами оформлювалися або грошові, або товарні кредити в банківських установах.

Під час аналізу предметів (чорнової документації, блокнотів, документів) вилучених в ході проведення ряду обшуків, а також аналізу результатів НСРД встановлено анкетні дані осіб потерпілих від протиправної діяльності. Також відповідно до інформації наданої « ІНФОРМАЦІЯ_6 » встановлено фінансові установи, послугами яких користувались в протиправних цілях.

Слідчий пояснив, що для проведення подальших слідчих дій, направлених на встановлення всіх обставин скоєних кримінальних правопорушень, повного кола осіб, залучених до їх скоєння, необхідно оглянути банківські договори з додатками, інформацію про рух коштів по рахунках, які були відкриті на підставі укладання таких договорів. При цьому у інший спосіб встановити вказані обставини у ході досудового розслідування не представляється можливим.

Слідчим ОСОБА_3 заявлено клопотання про проведення розгляду справи без його участі та без участі сторони, у володінні якої знаходяться документи.

Відповідно до ч. 2. ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Слідчий суддя,дослідивши клопотаннята доданідо нього матеріали, дійшов наступного висновку.

Згідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В обґрунтування клопотання та наявності підстав для надання тимчасового доступу до документів, слідчий як основний та єдиний доказ, надав слідчому судді рапорт оперуповноваженого в ОВС ВМП ГУНП в Житомирській області, який згідно діючого КПК України не є процесуальним документом та не може бути розцінений як доказ при розгляді клопотання про проведення слідчої дії. Крім того, даний рапорт не зареєстровано в установленому порядку. Долучені до клопотання роздруківки Українського бюро кредитних історій лише вказують на наявність фінансових зобов`язань ряду фізичних осіб.

У клопотанні слідчий зазначає, що встановлено ряд потерпілих від вчинення кримінального правопорушення, відносно яких слідчий має намір отримати інформацію з банківської установи, проте слідчим до клопотання не долучено жодного доказу, який би вказував на те, що особи, зазначені в клопотанні, можуть бути чи є потерпілими, чи мають будь-яке інше відношення до кримінального провадження №12021060400000557 від 06.04.2021 року, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 190 КК України, а також не зазначено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ.

На підставі викладеного, слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення поданого клопотання, його необґрунтованість та відмовляє в його задоволенні.

Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого Житомирського СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення21.10.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107042660
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/10233/22

Ухвала від 21.10.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні