Справа № 353/787/22
Провадження № 2/353/264/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2022 рокум.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого -судді Лущак Н. І.,
з участю секретаря судового засідання Головатчук І.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумачі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про визнання за нею права власності на земельну ділянку площею 0,9900 га призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану в АДРЕСА_1 , згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ІФ № 048273 від 20.09.2001 року в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 . Свої вимоги обґрунтувала тим, що її матері ОСОБА_2 на праві власності належала вищевказана земельна ділянка.
ІНФОРМАЦІЯ_1 мати ОСОБА_2 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на все належне їй на день смерті майно, позивач вступила в управління спадковим майном після смерті матері (батько ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та бажає оформити право власності на вищевказану земельну ділянку на своє ім`я.
В нотаріальному порядку їй було відмовлено в оформленні спадщини у зв`язку з тим, що Державний акт на право власності на земельну ділянку був виданий після смерті спадкодавця.
Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0.9900 га призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану в АДРЕСА_1 , згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ІФ № 048273 від 20.09.2001 року в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 .
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилася, однак в позовній заяві у випадку її неявки в судове засідання просила розгляд справи провести без її участі.
Представник відповідача Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області в судове засідання не з`явився, однак через канцелярію суду подав заяву, в якій позов визнав у повному обсязі, проти задоволеня позову не заперечує та просив розглянути справу без участі представника міської ради (а.с. 32, 33).
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з таких підстав:
Судом встановлено, що згідно копії Державного акту на право приватної власності на земелю серії IІ-ІФ № 048273 від 20.09.2001 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 45, ОСОБА_2 (мати позивача), на підставі рішення Грушківської сільської Ради народних депутатів від 02.05.2000 року, належало право власності на земельну ділянку, площею 0,9900 га, яка розташована в АДРЕСА_1 , призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 3). Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-2611875452021 від 14.07.2021 року розмір земельнаї ділянка площею 0,9900 га з цільовим призначенням: 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться в с. Грушка Тлумацького району Івано-Франківської області та належить ОСОБА_2 має кадасторовий номер 2625682500:02:003:0053 (а.с. 4).
Позивач ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 і її батьками були ОСОБА_3 і ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 8).
06.05.1978 року ОСОБА_4 одружилася з ОСОБА_5 та після одруження їй присвоєно шлюбне прізвище « ОСОБА_6 », що підтверджується копією свідоцтва про одруження (а.с. 8).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 (батько позивача) помер, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копіями повторних свідоцтв про смерть (а.с. 6, 7).
Згідно ст. 548 ЦК України (в редакції 1963 р.), який діяв на момент смерті спадкодавця ОСОБА_2 (мати позивача), для отримання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р.), діями, які свідчать про прийняття спадщини вважались: факт вступу спадкоємця в управління або володіння спадковим майном та подача спадкоємцем заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_2 , оскільки вступила в управління спадковим майном, проживали разом, вели спільне господарство, проводила похорон померлої матері, що підтверджується довідкою Грушківського старостинського округу № 13 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 415 від 03.06.2021 року (а.с. 24).
Дані обставини також підтверджуються копією спадкової справи № 198/2021 від 17.06.2021 року, заведеної приватним нотаріусом Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області Водославською Н.В. після смерті ОСОБА_2 (мати позивача) (а.с. 20-31), згідно якої ОСОБА_1 (позивач) є єдиним спадкоємцем в порядку спадкування за законом, інших спадкоємців в порядку спадкування за законом чи за заповітом, які б бажали прийняти спадщину немає.
Отже, на момент звернення до суду позивач правомірно претендує на земельну ділянку площею 0,9900 га, яка розташована в АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 .
В нотаріальному порядку позивачу було відмовлено в оформленні спадщини за законом на земельну ділянку у зв`язку з тим, що Державний акт на право приватної власності на землю, який належить померлій ОСОБА_2 (мати позивача), був виданий після її смерті, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії, винесеною приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Водославською Н.В. № 772/02-31 від 01.12.2021 року (а.с. 9).
Зазначені обставини перешкоджають позивачу належним чином оформити право власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників. Оскільки таке становище має місце по даній справі, суд вважає встановленими обставини, викладені позивачкою в позовній заяві на обгрунтування своїх вимог.
У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
За встановлених судом обставин, позов слід задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
У зв`язку з відсутністю на час складання рішення клопотання позивача, питання про повернення судового збору не вирішується.
На підставі ст.ст. 548, 549, 553 ЦК України (в редакції 1963 р.), керуючись ст. ст. 13, 82, 142, 206, 247, 263-265, 268, 273 ЦПК України, п. 9 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителькою АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку площею 0,9900 га, яка розташована в АДРЕСА_1 , призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії IІ-ІФ № 048273 від 20.09.2001 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №45, в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ГоловуючийН. І. ЛУЩАК
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2022 |
Оприлюднено | 02.11.2022 |
Номер документу | 107045343 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
ЛУЩАК Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні