ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"02" листопада 2022 р. м. УжгородСправа № 907/789/22
Господарський суд Закарпатської області у складі судді Пригуза П.Д., розглянувши матеріали позовної заяви,
до відповідача: Приватного підприємства "КАРПАТИ 2000", код ЄДРПОУ - 40850093, м. Мукачеве, вул. Крилова, 15 -А,
про: стягнення заборгованості за договором субпідряду,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ДИНАМО ІНВЕСТ" звернулось до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою про стягнення заборгованості з ПП "КАРПАТИ 2000" у розмірі 510 611,55 грн. за договором субпідряду №01/02 від 10.02.2020 року.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.10.2022 визначено головуючого суддю по справі - Пригузу П.Д.
Ухвалою суду від 28.10.2022 позовну заяву залишено без руху та постановлено позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали усунути недоліки заяви, а саме сплатити судовий збір.
31.10.2022 на адресу суду надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи від позивача, якою він долучив копію платіжного доручення №4480 від 28.10.2022 на суму 7659,18 грн., яке підтверджує сплату судового збору та виконання ухвали суду від 28.10.2022 року.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений в ухвалі суду від 28.10.2022 року.
Стосовно матеріалів позовної заяви - спір виник у зв`язку із здійсненням господарської діяльності, тому згідно ст. 20 ГПК України належить до юрисдикції господарських судів та має розглядатися в порядку господарського судочинства.
Позовна заява, відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має процесуальну дієздатність.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України, при прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Суд не знайшов інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 3, 5 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про порядок позовного провадження у даній справі суд враховує передбачені частинами 2, 3 ст. 247 ГПК України характер правовідносин та доказів, які підлягають дослідженню, умови, обставини і завдання господарського судочинства та доходить висновку, що справу доцільно розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами для швидкого вирішення справи.
Частиною 1 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Інформація для сторін.
Провадження у господарських справах здійснюється у паперовій формі.
Відповідно до п. 18) Розділу XI Перехідні положення ГПК України, справи, розгляд яких розпочато та не закінчено за матеріалами у паперовій формі до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), продовжують розглядатися за матеріалами у паперовій формі.
Згідно п. 17 та п. 18 Положення про ЄСІТС учасники процесу, окрім отримання документів через Електронний кабінет, мають право отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Згідно п. 113 розділу V. Перехідні положення Рішення Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» До забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, роздруковуються за наявності такої можливості в суді та приєднуються до матеріалів паперової справи.
Електронні документи та електронні копії паперових документів зберігаються в автоматизованих системах діловодства.
Суд привертає увагу сторін на тимчасову об`єктивну нездатність суду інформаційно та технічно забезпечити дотримання вимог процесуального законодавства. Так, згідно інформації фінансової служби господарського суду, опублікованої на сайті Господарського суду Закарпатської області, зазначається про відсутність фінансування для придбання витратних матеріалів на здійснення правосуддя (паперу, конвертів, тонеру або картриджу, поштових марок, канцелярського приладдя тощо), неможливість здійснювати заправку оргтехніки, відправку процесуальних документів засобами поштового зв`язку. Через це відсутня можливості для роздруковування в суді та приєднання до матеріалів паперової справи документів, що надходять від сторін в електронній формі.
Зважаючи на викладене суд пропонує учасникам справи при надсиланні своїх заяв до господарського суду по суті справи або з процесуальних питань взяти на себе додатково витрати, що пов`язані з розглядом справи, а саме: додавати до таких заяв необхідну кількість аркушів чистого паперу для принтера, а також надавати конверти та поштові марки для забезпечення інформаційно-технічних витрат суду, бюджетне фінансування яких у даний час відсутнє.
Цей захід має сприяти своєчасному виконанню судом своїх завдань по належному повідомленню учасників справи про процесуальні рішення суду та руху справи.
Керуючись ст.ст. 12, 20, 162, 176, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України. Докази направлення позивачу відзиву надати суду. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали для подання письмових заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
4. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати суду відповідь на відзив. Докази надіслання її відповідачу подати суду.
5. Роз`яснити сторонам, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ГПК України судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до ГПК України обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом 30 днів з дня відкриття провадження у справі (частина 3 статті 252 ГПК України).
6. Довести до відома сторін, що за невиконання процесуальних обов`язків учасником справи передбачена відповідальність у відповідності зі ст. 135 ГПК України.
7. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.
Суд звертає увагу сторін, що документи отримані судом електронною поштою без ЕЦП або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належать до офіційних і судом залишаються без розгляду.
8. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.
9. Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, необхідно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою: mail.gov.uа та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб -порталі судової влади України.
Суд зазначає, що учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС).
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Копію ухвали направити учасникам судового провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає о скарженню.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2022 |
Оприлюднено | 03.11.2022 |
Номер документу | 107075805 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні