ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.11.2022Справа № 910/11376/22
Суддя Господарського суду міста Києва Босий В.П., розглянувши
позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю «Пластопром»доКомпанії «Геланік ФЗЕ» (Gelanik FZE LLC)простягнення 5 651 050 дол. США та 987 850 Євро, що еквівалентно 242 282 736,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Пластопром» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Компанії «Геланік ФЗЕ» (Gelanik FZE LLC) про стягнення 5 651 050,00 дол. США та 987 850,00 Євро, що еквівалентно 242 282 736,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням норм ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В той же час, позивачем не надано доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, чим порушено вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Також, відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року складає 2 481,00 грн.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В даному випадку, позовна заява містить вимогу майнового характеру, а саме: стягнення 5 651 050,00 дол. США та 987 850,00 Євро, що еквівалентно 242 282 736,00 грн., а відтак розмір судового збору за подання даного позову становить 868 350,00 грн. (350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
В той же час, позивачем не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, чим порушено вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 статті 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Суд відзначає, що в обґрунтування позовних вимог позивачем додано до позву докази на іноземній мові, а за відсутності перекладу їх на українську мову встановити обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не вбачається можливим, у зв`язку з чим позивачем не дотримано вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Пластопром» без руху з наданням строку для усунення вищезазначених недоліків.
Суд звертає увагу заявника на положення ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
При цьому, суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пластопром» до Компанії «Геланік ФЗЕ» (Gelanik FZE LLC) про стягнення 5 651 050,00 дол. США та 987 850,00 Євро, що еквівалентно 242 282 736,00 грн. залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Пластопром» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду доказів направлення на адресу місцезнаходження відповідача копії позову та доданих до нього документів;
- подання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку у розмірі 868 350,00 грн.;
- подання до суду перекладів на українську мову доказів, що додані до позову на іноземній мові.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.П. Босий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2022 |
Оприлюднено | 03.11.2022 |
Номер документу | 107076077 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Босий В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні