Рішення
від 02.11.2022 по справі 710/1087/22
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 710/1087/22 Провадження № 2/710/381/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02.11.2022 м. Шпола

Шполянський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Сивоконя С.С.,

секретаря судового засідання Глущенко О.Ю.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Шпола,в порядкуспрощеного позовногопровадження,цивільну справуза позовомУманського державногопедагогічного університетуімені ПавлаТичини до ОСОБА_1 ,третя особабез самостійнихвимог щодопредмету споруна стороніпозивача Державнийпрофесійно-технічнийнавчальний заклад«Київське вищепрофесійне училищеводного транспорту»про стягненняодноразової адресноїгрошової допомоги,суд

ВСТАНОВИВ:

Описова частина

Короткий зміст позовних вимог

29.08.2022до Шполянськогорайонного судуЧеркаської областінадійшов позов уякому Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, просить стягнути з ОСОБА_1 , кошти в сумі 9605,00 грн, втрати від інфляції в сумі 1333,17 грн, 3% річних у сумі 176,84 грн.

Аргументи учасників справи.

Свій позов, позивач мотивує тим, що у відповідності до наказу по Державному професійно - технічному навчальному закладі «Київське вище професійне училище водного транспорту» від 15 березня 2019 року № 32 ОСОБА_1 прийнято на посаду викладача української мови та літератури з 18 березня 2019 року за контрактом.

Згідно довідки ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» від 22.05.2019 року № 22 підтверджено, що ОСОБА_1 дійсно працює на посаді викладача української мови та літератури.

Заявою від 11 вересня 2019 року ОСОБА_1 із додаванням до заяви: договору - три примірника; паспорта та ІПН; трудової книжки; виписки з наказу про призначення (в копіях), звернулася до ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини про надання дозволу розглянути питання надання ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги.

11 вересня 2019 року за № 17 між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Державним професійно-технічним навчальним закладом «Київське вище професійне училище водного транспорту» (код ЄДРПОУ 41541660) та ОСОБА_1 (Відповідач по заяві) було укладено договір про працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, які навчалися за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю (договір № 17 від 11.09.2019року додається).

За цим договором ОСОБА_1 повинна була відпрацювати протягом трьох років з дня укладання угоди про роботу у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі, а також отримати одноразову адресну грошову допомогу у п`ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, яка складала 9605,00 гривень. Термін дії вказаного договору про працевлаштування, тобто термін відпрацювання до 11.09.2021 року.

Згідно наказу по Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини від 18 листопада 2019 року щодо виплати одноразової адресної грошової допомоги надано одноразову грошову допомогу у п`ятикратному розмірі прожиткового мінімуму в сумі 9 605,00 гривень, встановленого на 1 січня календарного року, які працевлаштовані за спеціальністю, в тому числі ОСОБА_1 .

Згідно у мов Договору № 17 від 11.09.2019 року заклад вищої освіти здійснює моніторинг за виконанням угоди з боку роботодавця та випускника, а тому на виконання вказаних умов на адресу ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» Університетом було направлено листа із проханням надати інформацію про випускників 2019- 2021 років, які займають педагогічні посади та яким відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.2006 року № 1361, наказу Міністерства освіти і науки України від 19.12.2019 року, Договору № 17, виплачено одноразову допомогу.

Згідно з листом № 063/32-140 від 21.02.2022 року Державним професійно-технічним навчальним закладом «Київське вище професійне училище водного транспорту» Університету було повідомлено про те, що ОСОБА_1 працювала на посаді викладача з 18 березня 2019 року по 4 січня 2022 року.

Відповідно до запису у трудовій книжці ОСОБА_1 № 8 від 04.01.2022 року, яку ОСОБА_1 надала на вимогу Університету, ОСОБА_1 була звільнена із ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» згідно ст. 38 КЗпП України за власним бажанням.

У зв`язку із вищевикладеним було встановлено, що ОСОБА_1 було порушено вимоги чинного законодавства України, які визначають обов`язкове повернення отримання одноразової допомоги до Державного бюджету України, та обґрунтовуються такі підстави наступним.

У зв`язку із порушенням умов договору на обов`язкове відпрацювання в закладі, з яким було укладено відповідний договір, на адресу ОСОБА_1 було направлено лист № 579/01 від 27.04.2022 року з вимогою повідомити Університет у десятиденний термін щодо подальшого працевлаштування та переукладення договору про працевлаштування.

У зв`язку із тим, що ОСОБА_1 не було переукладено договір про працевлаштування випускників вищих навчальних закладів із новим роботодавцем у разі змінення місця роботи, як то передбачено Порядком надання одноразової адресної грошової допомоги, на адресу ОСОБА_1 було направлено претензію № 673/01 від 30.05.2022 року із вимогою повернути одноразову адресну грошову допомогу у зв`язку із тим, що ОСОБА_1 не уклала договір про працевлаштування випускників вищих навчальних закладів за новим місцем працевлаштуванням та не відпрацювання протягом трьох років від початку роботи. Вказаний лист залишився без жодного реагування та відповіді.

Таким чином, що ОСОБА_1 порушила умови п. 3 працевлаштування випускників ВНЗ, які навчалися за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю від 11.09.2019 року № 17 та не відпрацювала три роки у загальноосвітньому навчальному закладі, з яким було укладено договір, а новий договір не переуклала.

Відповідач подала відзив на позовну заву в якому просила в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування зазначила, що дійсно вона отримала від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини одноразову адресну грошову допомогу в сумі 9605,00 грн.

Відповідно до умов договору, вона мала відпрацювати на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти протягом трьох років від початку роботи.

В рамках даного договору 18.03.2019 відповідно до наказу її було прийнято на посаду викладача української мови та літератури Державного професійно - технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту».

У зв`язку з певними обставинами, які склалися у її житті, відповідачка 04.01.2022 звільнилась з займаної посади на підставі ст. 38 КЗпП.

Разом з тим, аби не порушувати умови договору, відповідачка дотримуючись п. 8 Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти, змінила місце роботи, але продовжила перебувати на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої освіти.

Так, наказом № 01-к від 04.01.2022 її було призначено на посаду вчителя української мови та літератури СЗШ № 262 м. Києва.

Таким чином, відповідачка вважає, що не порушила, а ні умови договору, а ні Порядком надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти.

Крім того зазначила, що на момент прийняття її на посаду вчителя української мови та літератури СЗШ № 262 м. Києва її педагогічний стаж складав 3 роки 15 днів.

Відповідачкою на адресу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини направлялась довідка № 74/02.12 від 11.04.2022 про те, що з 05.01.2022 вона працювала на посаді вчителя української мови та літератури СЗШ № 262 м. Києва.

Таким чином, доводи позивача про порушення відповідачкою умов договору та Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти є безпідставними.

Від представника позивача було подано відповідь на відзив в якому міститься прохання задовільнити позовні вимоги в повному обсязі.

В обґрунтування зазначено, що відповідачкою порушено п. 7 Порядку надання одноразової грошової допомоги, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 28.03.2016 року №343, тобто нею не було виконано умови Договору укладеного 11.09.2019 року за №17 між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Державним професійно-технічним навчальним закладом «Київське вище професійне училище водного транспорту».

Від третьої особи надійшло клопотання в якому позовні вимоги підтримані в повному обсязі.

Інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 02.09.2022, відкрито провадження у справі, вирішено розгляд цивільної справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін справи.

Представник позивача до суду не з`явився, подавши заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач до суду не з`явилась, про дату час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Третя особа у своєму клопотанні просила слухати справу без їх участі.

Згідно з ч. 2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Мотивувальна частина:

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, розглянувши справу в межах заявлених вимог, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 09.02.2021 Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини зареєстрований як юридична особа 08.02.2021, основний вид економічної діяльності 85.42 Вища освіта. (а.с.8).

Відповідно до витягу із статуту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини зареєстрованого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.02.2022 №214 в новій редакції, а саме п.5.2 Статуту, університет є юридичною особою публічного права, бюджетною установою, яка здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості, внесений до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав і мати обов`язки, бути позивачем і відповідачем, третьою особою у суді. (а.с.6-7).

Відповідно до наказу №32к від 15.03.2019 директора Державного професійно-технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» про прийом на роботу ОСОБА_1 , наказано прийняти ОСОБА_1 на посаду викладача української мови та літератури з 18.03.2019 за контрактом. Оплату проводити згідно Штатного розпису по 11 тарифному розряду. (а.с.10).

Заявою від 21.09.2019, адресованою ректору Уманського державного педагогічного університету ім. П.Г. Тичини, ОСОБА_1 просила дозволу розглянути питання надання їй одноразової грошової допомоги. (а.с.11).

Згідно з договором №17 про працевлаштування випускників закладів вищої освіти, які навчалися за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю від 11.09.2019 року підписаний між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини (Закладом вищої освіти), випускником ОСОБА_1 та роботодавцем - Державний професійно-технічний навчальний заклад «Київське вище професійне училище водного транспорту» , випускник, що отримав у закладі вищої освіти повну вищу освіту за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова та література) освітнього рівня магістр, працевлаштовується на роботу згідно зі спеціальністю та кваліфікацією вчителя української мови та літератури. Роботодавець Державний професійно-технічний навчальний заклад «Київське вище професійне училище водного транспорту». Предметом договору є: обов`язкове відпрацювання випускником закладу вищої освіти денної форми навчання протягом трьох років у закладі загальної середньої освіти або професійної (професійно-технічної) освіти, а також отримання одноразової адресної грошової допомоги у п`ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб установленого на 1 січня календарного року. Молодий фахівець зобов`язаний відпрацювати у роботодавця на обраній посаді згідно з терміном, визначеним в договорі. Договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 11.09.2022 року. (а.с.12).

Відповідно до довідки б/н від 22.05.2019 року виданої Державним професійно-технічний навчальним закладом «Київське вище професійне училище водного транспорту» ОСОБА_1 дійсно працює у Державному професійно-технічному закладі «Київське професійно-технічне училище водного транспорту» на посаді викладача української мови та літератури з 15. Наказ № 32-к від 15.03.2019 року. (а.с.13).

Наказом ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини від 18.11.2019 року №1029 о/д «Щодо виплати одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти у 2019 році» була надана одноразова адресна грошова допомога у п`ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, в сумі: 9605 (дев`ять тисяч шістсот п`ять грн 00 копійок) встановленого на 01 січня календарного року випускникам 2019 року, які працевлаштовані за спеціальністю у кількості 17 осіб денної форми навчання, кожному, зокрема і ОСОБА_1 . (а.с.14).

Листом №063/32 140 від 21.02.2022 року адресованим Державному професійно-технічному навчальному закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» на адресу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, надано інформація про те, що ОСОБА_1 дійсно працювала в ДПТНЗ «Київське вище професійне училище водного транспорту» на посаді викладача української мови та літератури з 18 березня 2019 (Наказ №32 к від 15.03.2019 по 04.01.2022 року (наказ №222к від 31.12.2021 року). (а.с.16).

Відповідно до копії відомостей про роботу із трудової книжки, міститься запис №7 від 18.03.2019 року відповідно до якого особу прийнято на посаду викладача української мови та літератури до Державного професійно-технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» на підставі наказу № 32к від 15.03.2019р. Згідно записом №8 від 04.01.2022 року особа була звільнена посади викладача української мови та літератури за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України, наказ № 222к від 31.12.2021 р. (а.с.17).

У листі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини від 27.04.2022 року №5790/07 адресованого ОСОБА_1 , міститься прохання проінформувати в десятиденний термін з додаванням копії трудової книжки, щодо подальшого працевлаштування після звільнення з посади вчителя української мови та літератури в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Київське вище професійне училище водного транспорту» міста Києва 4 січня 2022 року. (а.с.18).

Відповідно до претензії від 30.05.2022 № 673/01, адресованої ОСОБА_1 , Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини просив повернути одноразову адресну грошову допомогу в сумі 9605 грн протягом 15 днів від моменту отримання листа, але не пізніше, ніж до 27.06.2022 року. (а.с.19).

Відповідно до довідки виданої 11.04.2022 №74/02.12 Загальноосвітнім навчальним закладом І-ІІІ ступенів «Середня загальноосвітня школа №262» Подільського району м. Києва, в тому, що ОСОБА_1 дійсно працює на посаді вчителя української мови та літератури (педагогічне навантаження 25 годин на тиждень) з 05.01.2022 року по теперішній час в загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів «Середня загальноосвітня школа №262» Подільського району міста Києва, (наказ по СЗШ №262 №01-к від 04.01.2022р. (а.с.45).

Відповідно до наказу від 04.01.2022 року №01-к виданого директором Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Середня загальноосвітня школа №262» Подільського району м. Києва «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду вчителя української мови та літератури з 05.01.2022р. за строковою угодою по 29.08.2022 р. (а.с.45 зворот).

Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.

Відповідно до ч.1 ст. 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Відповідач у своєму відзиві визнала, що отримувала від позивача одноразову адресну грошову допомогу в сумі 9605,00 грн. В рамках укладеного договору вона працювала з 18.03.2019 року на посаді викладача української мови та літератури Державного професійно технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту». 04.01.2022 року звільнилась із займаної посади на підставі ст. 38 КЗпП України. Отже ці обставини не підлягають доказуванню у відповідності до ч.1 ст. 82 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 21 КЗпП України в редакції станом від 21.06.2019, яка була чинною на 11.09.2022 року, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до ст. 23 КзпП України трудовий договір може бути: безстроковим, що укладається на невизначений строк; на визначений строк, встановлений за погодженням сторін; таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Відповідно до ст. 24 КЗпП України Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов`язковим: при організованому наборі працівників; при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров`я; при укладенні контракту; у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі; при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу); при укладенні трудового договору з фізичною особою; в інших випадках, передбачених законодавством України. При укладенні трудового договору громадянин зобов`язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров`я та інші документи. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 06.11.1992 року « Про практику розгляду судами трудових спорів» згідно зі ст.24 КЗпП укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу. Фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформлене, якщо робота провадилась за розпорядженням чи відома власника або уповноваженого ним органу.

Судом встановлено, що відповідно до умов договору від 11.09.2019 року №17 про працевлаштування випускників закладів вищої освіти, які навчалися за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, підписаний між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини (Закладом вищої освіти), випускником ОСОБА_1 та роботодавцем - Державний професійно-технічний навчальний заклад «Київське вище професійне училище водного транспорту», молодий фахівець зобов`язаний прибути до роботодавця у термін (термін в договорі не вказаний) та укласти трудовий договір. Відпрацювати згідно з терміном визначеним у договорі. В той же час, на дату укладання цього договору, відповідачка вже працювала у Державному професійно-технічному закладі «Київське професійне училище водного транспорту» на посаді викладача української мови та літератури з 18.03.2019 року на підставі наказу №32к від 15.03.2019 року. Цей факт сторонами не заперечувався. Отже, після укладання договору від 11.09.2019 року №17 про працевлаштування випускників закладів вищої освіти, які навчалися за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, окремого трудового договору між ОСОБА_1 та Державним професійно технічним закладом «Київське професійне училище водного транспорту» не укладалось.

Відповідно до п.1. Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.03.2016 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.04.2016 року за № 605/28735, яка була чинною станом на 18.11.2019 (дату видачі наказу про виплату одноразової допомоги) Порядок визначає механізм надання одноразової адресної грошової допомоги у п`ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, (далі - допомога) випускникам вищих навчальних закладів денної форми навчання (далі - випускники), які навчались за державним замовленням у вищих навчальних закладах державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування, здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освітою (далі договір). Згідно з п.5 цього Порядку вищий навчальний заклад на підставі доведеної вищестоящим органом управління, у підпорядкуванні якого перебуває вищий навчальний заклад, кількості одержувачів допомоги та документів (заяви про надання допомоги, копії трудової книжки (за наявності), копії договору про роботу на посаді педагогічного працівника у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі), що подаються випускниками щороку до 10 жовтня, здійснює виплату допомоги до кінця поточного року.

Відповідно до п.7,8 «Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2019 р № 1588, яка стала чинною на момент виникнення спірних правовідносин у разі відмови випускника приступити до роботи відповідно до укладеного договору про роботу на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за угодою сторін або з ініціативи працівника протягом трьох років від початку роботи в закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти одержувач допомоги повертає суму фактично одержаної допомоги до закладу вищої освіти (або його правонаступнику), який здійснював її виплату.

Заклад вищої освіти повертає зазначені кошти до державного (місцевого) бюджету.

У разі зміни місця роботи випускника, але продовження перебування його на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти одержувач допомоги протягом 30 календарних днів з дня виникнення таких змін укладає договір за новим місцем роботи відповідно до вимог, визначених у пункті 1 цього Порядку.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачка звільнилася із Державного професійно-технічного навчального закладу «Київське вище професійне училище водного транспорту» 04.01.2022 року на підставі наказу №222к від 31.12.2021 року, за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

В той же час наказом №01-к від 04.01.2022 р. по СЗШ №262 відповідачка була призначена на посаду вчителя української мови та літератури з 05.01.2022 року за строковою угодою по 29.08.2022 року.

Відповідно до ч.1.ст. 24 Закону України «Про освіту» в редакції станом на 21.11.2021, яка була чинною на дату зміни відповідачкою місця роботи, педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров`я якої дозволяє виконувати професійні обов`язки в закладах системи загальної середньої освіти. Перелік посад педагогічних працівників системи загальної середньої освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.2000 року №963 посада вчителя віднесена до посади педагогічних працівників.

Отже, відразу після звільнення, тобто на наступний день 05.01.22 року відповідачка була прийнята на посаду вчителя української мови та літератури до «Середньої загальноосвітньої школи №262» Подільського району м. Києва однак, договору за новим місцем роботи відповідно до вимог, визначених у пункті 1 цього Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2019 р № 1588, укладено не було. Трудові відносини із новим роботодавцем були оформлені лише на строк до 29.08.2022 року.

Ураховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачка порушила умову договору про обов`язкове відпрацювання нею трьох років з дня укладення договору у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі.

Згідно з ч.ч.1,6 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно ч.1 ст. 78 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

В той же час суд критично оцінює претензію надану позивачем, оскільки не було надано доказів направлення цієї претензії на адресу відповідачки, та доказів отримання нею цієї претензії. Факт отримання претензії відповідачка у своєму відзиві не відобразила, отже не підтвердила.

Згідно п.1 ч.2 ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч.1.ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ст.611ЦК України,у разіпорушення зобов`язаннянастають правовінаслідки,встановлені договоромабо законом,зокрема: припиненнязобов`язаннявнаслідок односторонньоївідмови відзобов`язання,якщо цевстановлено договоромабо законом,або розірваннядоговору; змінаумов зобов`язання; сплатанеустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно ч.1 ст.623 ЦК України, боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Згідно ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.625ЦК Україниборжник незвільняється відвідповідальності занеможливість виконанняним грошовогозобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Ураховуючи порушення умов договору відповідачкою, з неї підлягають стягненню три відсотки річних в розмірі 176,84 грн, та втрати від інфляції в сумі 1333,17 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позов задоволено, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 2481,00 грн.

На підставі ст. 6, 509, 526, 610, 611, 625, 626, 628 ЦК України керуючись ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, 211, 263-265, ч.1 ст. 354 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області від 24.04.2012 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , на користь Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, адреса: вул. Садова,2 м. Умань, Черкаська область, код ЄДРПОУ 02125639, кошти в сумі 9605,00 (дев`ять тисяч шістсот п`ять гривень 00 копійок) суму фактично одержаної одноразової грошової допомоги, 176,84 (сто сімдесят шість гривень 84 копійки) 3% річних, 1333,17 (одна тисяча триста тридцять три гривні 17 копійок) інфляційні втрати.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області від 24.04.2012 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , на користь Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, адреса: вул. Садова,2 м. Умань, Черкаська область, код ЄДРПОУ 02125639, інші відомості про особу суду не відомі, судовий збір в розмірі 2481,00 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну гривню 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Рішення може бути оскаржене сторонами в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Ознайомитись з повним текстом судового рішенням, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Суддя С.С. Сивокінь

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.11.2022
Оприлюднено04.11.2022
Номер документу107087453
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —710/1087/22

Рішення від 02.11.2022

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 02.11.2022

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 01.09.2022

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні