Ухвала
від 27.10.2022 по справі 921/334/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

27 жовтня 2022 року м. ТернопільСправа № 921/334/22 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гевка В.Л. за участі секретаря судового засідання Карпи М.Ю.

Розглянувши матеріали за заявою боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , 48724, с. Вовківці, Чортківського р-н., Тернопільської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства

Встановив:

28.07.2022 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Тернопільської області з заявою про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність, відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 02.08.2022 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, прийнято до розгляду та підготовче засідання призначено на 18 серпня 2022 року о 14 год. 30 хв., яке відкладалося на 08.09.2022 о 14 год. 50 хв., на 22.09.2022 о 15 год. 40 хв. та на 27.10. 2022 року о 14 год. 50 хв.

Розглянувши матеріали заяви, дослідивши подані документами, суд у підготовчому засіданні, встановив наступне:

Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом (стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно частини 1 статті 137 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вноситься відповідний запис.

Статтею 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника (ч.1).

Одночасно, частиною 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

Відповідно до частини 1 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.

Так, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Тернопільської області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.

В обґрунтування заяви заявник зазначає, що у нього відсутні фінансові можливості погашати вимоги у розмірі 551 585 грн 82 коп.

Згідно копії паспорту серії НОМЕР_2 , виданий Борщівським РВ УМВС України в Тернопільській області від 25.09.1998, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вовківці, Борщівського р-н. (Чортківського р-н.), Тернопільської області, зареєстрований за адресою с. Вовківці, Чортківського р-н., Тернопільської області.

Як вбачається із картки фізичної особи-підприємця - платника податків ОСОБА_1 отримано ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

Судом встановлено та як зазначає заявник, що користувався послугами банківських установ та кредитних спілок, з метою отримання грошових коштів, шляхом укладення кредитних договорів та електронних договорів, у зв`язку з тяжким фінансовим становищем.

Проте високі відсотки, військова агресія росії проти України призвели до неможливості виконувати свої зобов`язання.

Таким чином, загальна заборгованість по кредитних договорах становить 551 585 грн 82 коп.

Із змісту конкретизованого списку кредиторів та боржників фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вбачається, що у останнього наявна заборгованість перед кредиторами:

АТ Укргазбанк становить 97 195,32 грн;

АТ Альфа-Банк становить 101 710,40 грн;

АТ Альфа-Банк становить 175 839,35 грн;

АТ Альфа-Банк становить 176 840,75 грн.

Боржником подано проєкт плану реструктуризації боргів, в якому зазначено, що у зв"язку із важким матеріальним становищем, безробіттям, лікуванням у боржника відсутня можливість для погашення грошових вимог.

Майно за рахунок якого, можна погасити вимоги кредитора земельна ділянка кадастровий номер 6120881500:01:001:0380.

Протягом дії процедури реструктуризації боргів, боржником планується отримання доходів в сумі 8 000,00 грн в місяць, з яких 2 500,00 грн щомісяця будуть залишатися на задоволення побутових потреб та 5 000,00 грн на утримання неповнолітніх дітей.

Враховуючи дані обставини боржник щомісяця зможе виділяти для погашення вимог кредиторів кошти в сумі 500,00 грн.

Третіх осіб, які б мали бажання виконати його зобов"язання перед кредиторами (зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно цивільного законодавства) - не має.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта на праві власності у ОСОБА_1 перебуває земельна ділянка.

Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 рухоме майно - відсутнє.

ОСОБА_1 не перебуває в трудових відносинах, відсутнє працевлаштування.

Згідно поданих декларацій за три роки, що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прибутку за рахунок якого можливо погасити існуючу заборгованість перед банком, боржник не отримував.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 станом на 01.08.2022 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, що підтверджується довідкою Міністерства внутрішніх справ України.

До членів сім"ї боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , відносяться наступні громадяни:

ОСОБА_2 ( НОМЕР_3 ) матір, ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

ОСОБА_3 ( НОМЕР_4 ) батько ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

ОСОБА_4 ( НОМЕР_5 ) дружина ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

ОСОБА_5 ( НОМЕР_6 ) дочка 16.09.2013 р.н.;

ОСОБА_6 ( НОМЕР_7 ) дочка 05.05.2017 р.н.;

ОСОБА_7 ( НОМЕР_8 ) теща 10.07.1954 р.н.

ОСОБА_1 являється зареєстрованим в установленому законодавством України порядку суб`єктом підприємницької діяльності (ФОП).

Як зазначено заявником, останній має відкриті рахунки в АТ Альфа-банк, АТ Укргазбанк.

Отже, наведені факти свідчать про скрутне матеріальне становище боржника.

Таким чином існують підстави вважати, що у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на час звернення із відповідною заявою до суду наявна загроза неплатоспроможності.

Водночас, як зазначено у ч. 3 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства, до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено у 2022 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 6500,00 грн.

Отже, враховуючи зазначені вимоги Кодексу, розмір прострочених зобов`язань боржника повинен становити не менше 195 000,00 грн.

Аналізуючи обставини викладені заявником у заяві та надані на підтвердження докази, судом встановлено, що сума прострочень боржника становить 551 585 грн 82 коп., тобто більше ніж 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Частиною 2 статті 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.

Реструктуризація боргів боржника - це судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (ч.ч. 2, 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства).

Зважаючи на встановлені обставини з урахуванням наведених правових приписів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та введення процедури реструктуризації боргів боржника.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.

Суд зазначає, що з 17.10.2020 набули чинності зміни, які внесені до Кодексу України з процедур банкрутства Законом № 686-ІХ від 05.06.2020.

Згідно п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Так, в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник просить призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Шимечко А. Я., а також додано заяву арбітражного керуючого Шимечко А. Я. про згоду на участь у справі про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .

Оцінивши зазначені документи, судом встановлено, що вказаний арбітражний керуючий не відноситься до категорії осіб визначених ч. 2 ст. 11 та ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Доказів протилежного суду не надано.

Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе призначити керуючим реструктуризацією у даній справі арбітражного керуючого Шимечко А. Я.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства та ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі №921/334/22 про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , 48724, с. Вовківці, Чортківського р-н., Тернопільської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , 48724, с. Вовківці, Чортківського р-н., Тернопільської області , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

5. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Шимечко Андрія Ярославовича, свідоцтво №738 від 08.04.2013, АДРЕСА_1 .

6. Заборонити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 відчужувати майно.

7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 28.11.2022 для подачі до суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 20.01.2023 для підготовки та подання до суду плану реструктуризації боргів боржника.

9. Призначити попереднє засідання на "22" грудня 2022 року о 14:30 год.

Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 А, зал судових засідань № 4, 5 поверх.

10. Зобов`язати керуючого реструктуризацією провести виявлення, складання опису майна боржника (проведення інвентаризації) та визначити його вартість.

11. Керуючому реструктуризацією не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника.

12. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.

13. Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки.

14. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.

15. Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

- ОСОБА_1 , 48724, с. Вовківці, Чортківського р-н., Тернопільської області,

- адвокату Півтораку Володимиру Михайловичу, 46000, м.Тернопіль, вул. Пирогова, 2а;

- арбітражному керуючому Шимечко Андрію Ярославовичу, 48500, Тернопільська обл., м. Чортків, вул. Копичинецька 124 Є,

- Головному управлінню ДПС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль,

- Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль,

- Південно-Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, 11.

- Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області, вул. Котляревського, 34, м. Тернопіль,

- державному реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців управління державної реєстрації Тернопільської міської ради, бул. Шевченка, 3, м. Тернопіль,

- Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області, майдан Волі, 3, м. Тернопіль,

- Державній прикордонній службі України, вул. Володимирська, 26, м. Київ.

16. Ухвала може бути оскаржена чи заперечена з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.

17. Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення суддею з 27.10.2022 та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статті з 253 по 259 ГПК України.

18. Повна ухвала складена протягом п`яти робочих днів з дня постановлення скороченої (вступної та резолютивної) частини ухвали 03.11.2022.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя В.Л. Гевко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення27.10.2022
Оприлюднено07.11.2022
Номер документу107111490
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —921/334/22

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 16.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 12.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 11.01.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 22.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні