Справа № 186/1022/22
Провадження № 2-з/0186/41/22
У Х В А Л А
04 листопада 2022 року м.Першотравенськ
Суддя Першотравенськийого міського суду Дніпропетровської області Кривошея С.С., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про забезпечення доказів,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області з заявою про забезпечення доказів, в якій прохав суд витребувати з Управління Пенсійного фонду в місті Першотравенську Дніпропетровської області (м. Першотравенськ, вул. Кобзаря, буд.15-А, ЄДРПОУ 40383748) копію рішення суду іменем України по Україні чи його вихідних данних про визнання фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Макіївки, Донецької області, паспорт зразка 1993 року НОМЕР_1 , який виданий Гірницьким РВ Макіївським МУ ГУ МВСУ в Донецькій області 23 березня 2009 року, померлою чи визнаною як безвісно відсутньою.
Вивчивши заяву та додані до неї матеріали приходжу до висновку, що заява не відповідає вимогам ст.117 ЦПК України та підлягає поверненню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Згідно статей 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист, у тому числі судовий, свого цивільного права та інтересу, що загалом може розумітися як передумова для виникнення або обов`язковий елемент конкретного суб`єктивного права, як можливість задовольнити свої вимоги за допомогою суб`єктивного права та виражатися в тому, що особа має обґрунтовану юридичну заінтересованість щодо наявності/відсутності цивільних прав або майна в інших осіб.
Відповідно доч.ч.1,2,3ст.117ЦПК України,у заявіпро забезпеченнядоказів зазначається: 1)найменування суду,до якогоподається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)заявника,його місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштові індекси,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспортадля фізичнихосіб -громадян України,номери засобівзв`язку таадресу електронноїпошти,за наявності; 3)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)іншої сторони(сторін),якщо вонавідома заявнику,а такожякщо відомівідомості,що їїідентифікують:її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштові індекси,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспортадля фізичнихосіб -громадян України,відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти; 4)докази,забезпечення якихє необхідним,а такожобставини,для доказуванняяких вонинеобхідні; 5)обґрунтування необхідностізабезпечення доказів; 6)спосіб,у якийзаявник проситьсуд забезпечитидокази,у разінеобхідності -особу,у якоїзнаходяться докази; 7)перелік документів,що додаютьсядо заяви.Заява підписуєтьсязаявником абойого представником.До заяви,яка поданапредставником заявника,має бутидодано документ,що підтверджуєйого повноваження. За подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.
Всупереч зазначеним вимогам закону, подана заявником ОСОБА_1 заява про забезпечення доказів не містить повного найменування юридичної особи іншої сторони (сторін), її місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти. Крім того, заява не містить обґрунтувань та переконливих підстав необхідності забезпечення доказів та підстав припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим, а також заява не містить обставини, для доказування яких суд повинен витребувати зазначені вище докази.
Також вважаю за необхідне зазначити, що процесуальний механізм забезпечення доказів, зокрема шляхом їх витребування, призначений для того, щоб отримати/зберегти ті докази, щодо яких існують достатні підстави вважати, що з часом їх може бути безповоротно втрачено.
Тобто це не тільки спосіб здобути докази, які стосуються предмету доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, але насамперед спосіб одночасно запобігти їх ймовірній втраті в майбутньому. Щодо останнього, то ризик такої втрати повинен ґрунтуватися на об`єктивних фактах і тільки в сукупності усіх наведених умов суд може вжити заходів для забезпечення доказів.
Такий правовий висновок щодо забезпечення доказів висловлений в постановах Великої Палати Верховного Суду від: 03 липня 2019 року у справі № 9901/845/18; 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/385/19; 11 березня 2020 року у справі № 9901/608/19, в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 01 квітня 2020 року у справі № 367/6751/18-ц (провадження № 61-23322св19).
У відповідності до ч.4 ст.117ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог ст.117 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи вищевикладене та те, що заявником при звернення до суду з заявою порушено вимоги ст.117 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність повернення заяви про забезпечення доказів заявнику.
На підставі викладеного, керуючись 116, 117, 260, 352, 353 ЦПК України, - суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів, повернути з доданими документами заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Суддя: С.С. Кривошея.
Суд | Першотравенський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 107125476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні