ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" листопада 2022 р. м. Вінниця Cправа № 902/1106/22
Суддя Господарського суду Вінницької області Міліціанов Р.В., розглянувши матеріали
за позовом: Відокремленого структурного підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету", вул. Героїв Майдану, 7/32, м. Бар, Вінницька область, 23000, код - 03450695
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДТЕХНІК-СЕРВІС", вул. Свободи, 55, м. Хмельницький, 29000, код - 38976706
про стягнення 22 587,05 грн заборгованості
В С Т А Н О В И В :
31.10.2022 року до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява (№ 494 від 25.10.2022 року) Відокремленого структурного підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДТЕХНІК-СЕРВІС" про стягнення 22 587,05 грн заборгованості, з яких 19 785,60 грн основного боргу та 2 801,45 грн пені за договором оренди № 2121-НМ від 08.04.2021 року.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, виходячи з наступного.
Положеннями ст.ст. 162, 164, 172 ГПК визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.
Як визначено ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності і диспозитивності. Це означає, зокрема, що обов`язок доказування тих чи інших обставин лежить на стороні, а суд, крім випадків, встановлених цим Кодексом, не зобов`язаний збирати докази. (ч. 3 ст. 2, ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України).
Сприяння своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, подання всіх наявних доказів в порядку та строки, встановлені законом, віднесено статтею 42 ГПК України до обов`язку учасників справи.
В той же час, згідно ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, і відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням тих чи інших процесуальних дій.
Частиною 1 ст. 45 Господарського процесуального кодексу України визначено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ст. 64 ГК України функції, права та обов`язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.
Згідно із ч.ч.1, 3 ст.95 ЦК України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Таким чином філії, представництва, інші відокремлені підрозділи наділяються певною господарською компетенцією. Втім, не маючи статусу юридичної особи, останні не наділяються самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю, а можуть представляти інтереси юридичної особи у суді за умови надання їм таких повноважень. При цьому стороною у справі (позивачем чи відповідачем) у такому випадку все одно є юридична особа.
Суд зазначає, що у відповідності до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України «Про господарські товариства», «Про акціонерні товариства», «Про банки і банківську діяльність», юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу.
При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
Станом на час звернення до суду з позовом у даній справі позивачем зазначено Відокремлений структурний підрозділ "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету", за відсутності установчих документів якої суд позбавлений можливості здійснити детальну перевірку її повноважень на представництво інтересів позивача, як юридичної особи, оскільки останній може виступати самостійною стороною спору в господарському судочинстві, адже не є самостійним суб`єктом господарювання та не має статусу юридичної особи.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ст. 162 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви (№ 494 від 25.10.2022 року) Відокремленого структурного підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Зазначені судом недоліки необхідно усунути шляхом надання до суду документів, що підтверджують можливість представництва Відокремленим структурним підрозділом "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" в суді інтересів Національного транспортного університету.
Суд звертає увагу позивача на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву (№ 494 від 25.10.2022 року) Відокремленого структурного підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДТЕХНІК-СЕРВІС" про стягнення 22 587,05 грн заборгованості, з яких 19 785,60 грн основного боргу та 2 801,45 грн пені за Договором оренди № 2121-НМ від 08.04.2021 року залишити без руху.
2. Встановити Відокремленому структурному підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Відокремленому структурному підрозділу "Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду:
- документів щодо можливості представництва в суді інтересів Національного транспортного університету.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Примірник ухвали надіслати позивачу на офіційну електронну адресу, за її відсутності - рекомендованим листом, з описом вкладення до цінного листа та засобами електронного зв`язку за наступною електронною адресою: barbktbntu@gmail.com.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 07.11.2022 року.
Суддя Міліціанов Р.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Героїв Майдану, 7/32, м. Бар, Вінницька область, 23000)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 107135375 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Міліціанов Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні