Справа № 151/276/22
Провадження №2/151/119/22
РІШЕННЯ
іменем України
07 листопада 2022 року смт. Чечельник
Чечельницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої судді Токарчук Л.Г.
за участю секретаря судових засідань Бондаренко В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в смт.Чечельник Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Чечельницької селищноїради Гайсинськогорайону Вінницькоїобласті провизнання прававласності наземельну ділянкув порядкуспадкування зазаповітом.Позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Червона Гребля Чечельницького району Вінницької області помер ОСОБА_2 , після смерті якого залишилося спадкове майно, в тому числі і земельна ділянка, що знаходиться на території Червоногребельської сільської ради Чечельницького району Вінницької області, розміром 1,7919 гектарів, яка належала йому на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серія ВН №001202, виданого на підставі рішення Чечельницької районної державної адміністрації від 02 вересня 2003 року за №195, який втрачений. За життя померлим ОСОБА_2 складено заповіт, яким все своє майно він заповів їй. Вона після смерті ОСОБА_2 фактично вступила в управління спадковим майном, що підтверджується довідкою Поповогребельської сільської ради Гайсинського району Вінницької області від 25.08.2020 за № 549. При зверненні до державного нотаріуса Чечельницької державної нотаріальної контори Вінницької області, 18.11.2020 їй було відмовлено в оформлені спадщини після покійного ОСОБА_2 , оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документа щодо належності вищевказаної земельної ділянки спадкодавцеві ОСОБА_3 росить визнати за нею право власності на земельну ділянку відповідно до державного акта серія ВН №001202, в порядку спадкування за заповітом, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Ухвалою судді від 28 липня 2022 року у справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 16 серпня 2022 року.
Ухвалою суду від 16 серпня 2022 року у справі закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позивачка ОСОБА_1 та її представник - адвокат Страшок О.В. у судове засідання не з`явилися. ОСОБА_4 подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити за їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник відповідача селищний голова Чечельницької селищної ради Вінницької області Палісіка С.А. в судове засідання не з`явилася, подавши до суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності. Позов визнає повністю.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що як вбачається із ксерокопії державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серія ВН № 001202, який видано на підставі рішення Чечельницькоїрайонної державноїадміністрації від02вересня 2003року за№195ОСОБА_2 , жителю с.Червона Гребля, передано у приватну власність земельну ділянку площею 1.7919 гектарів, кадастровий номер 0525087500:04:000:0304, розташовану на території с.Червона Гребля Червоногребельської сільської ради Вінницької області ( на даний час с.Попова Гребля Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області) , для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. ( а . с . 11 )
Даний факт підтверджено також листом відділу № 3 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області № 1357/14-22 від 23.09.2022 (а. с. 49)
Як вбачається із заповіту від 06 серпня 2013 року, зареєстрованого в реєстрі за № 93, посвідченого секретарем виконавчого комітету Червоногребельської сільської ради Чечельницького району Вінницької області, ОСОБА_2 , усе своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, у тому числі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_1 .
Вказаний заповіт є чинним та зареєстрований у Спадковому реєстрі, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру № 35719488 від 12.11.2013. ( а . с . 22 )
Відповідно до свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 , виданого 27 серпня 2013 року виконавчим комітетом Червоногребельської сільської ради Чечельницького району Вінницької області ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що зроблено відповідний актовий запис №13. ( а . с . 8 )
Як вбачається із довідки виданої виконавчим комітером Поповогребельської сільської ради Чечельницького району Вінницької області № 549 від 25.08.2020 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Спадкоємцем до майна ОСОБА_2 залишилася ОСОБА_1 , яка на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини прийняла спадщину, вступивши в управління його спадковим майном. ( а . с . 23 )
Відповідно до спадкової справи Спадкоємцем майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно заповіту є ОСОБА_1 ( а. с. 50-81)
Як вбачається з постанови державного нотаріуса Чечельницької державної нотаріальної контори Вінницької області Стецюка С.П. від 18.11.2020 ОСОБА_1 у вчинені нотаріальної дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Поповогребельської сільської ради Чечельницького району Вінницької області та належала ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Попова Гребля Чечельницького району Вінницької області відмовлено, оскільки нею не представлено правовстановлюючого документа, який свідчить про право власності ОСОБА_2 на вищевказане майно, яке є предметом спадкування . ( а . с . 13)
Відповідно до Постанови ВРУ "Про утворення та ліквідацію районів" №807-ІХ від 17 липня 2020 року у Вінницькій області ліквідовано Чечельницький район та утворено Гайсинський район (з адміністративним центром у місті Гайсин) до складу якого ввійшла Чечельницька селищна територіальна громада.
Відповідно до ст . 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст . 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст . 328 ЦК України, право власності вважається набуте правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст . 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України встановлено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст . 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Частиною 1 ст . 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно із ст . 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини ( ч . 1 ст . 1270 ЦК України).
Згідно з п . 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування", у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно ч . 4 ст . 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги визнання позову відповідачем, а також, те, що позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем майна ОСОБА_2 за заповітом, звернулась із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори та на час його смерті, постійно проживала разом із спадкодавцем, тобто є такою, що відповідно до ст.1268 ЦК України прийняла спадщину, державний акт на право власності на земельну ділянку, що належав ОСОБА_2 у неї відсутній і іншим шляхом визнати право власності неможливо,суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судові витрати за клопотанням позивачки залишити за нею.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 259, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Прийняти визнання позову відповідачем.
Позовну заяву задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , право власності на земельну ділянку, площею 1,7919 гектарів, кадастровий номер 0525087500:04:000:0304, яка розташована на території с.Попова Гребля Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області,в порядкуспадкування зазаповітом,після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ,яка належалайому напідставі державногоакта направо власностіна земельнуділянку серіяВН №001202від 16червня 2004року, виданого на підставі рішення Чечельницької районної державної адміністрації від 02 вересня 2003 року за №195 .
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування (ім`я) сторін та їх місцезнаходження:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , картка платника податків НОМЕР_2 , місце реєстрації : АДРЕСА_2 ).
Відповідач: Чечельницька селищна рада Вінницької області, місцезнаходження : вул . Героїв Майдану, буд . 36 , смт. Чечельник Гайсинського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04326247, індекс 24800).
Суддя Людмила ТОКАРЧУК
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 107138426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Токарчук Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні