Справа № 712/9285/22
Провадження №1-кс/712/4083/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2022 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання слідчого Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № № 62021100030000031 від 23.06.2021, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_4 за погодженням із прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_5 , звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_6 , а також в господарських, підсобних, гаражних приміщеннях, що знаходяться у володінні за вказаною адресою.
Клопотання обґрунтовується тим, що у провадженні Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62021100030000031 від 23.06.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування досліджуються обставини організації та здійснення посадовими особами ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426 схеми розкрадання коштів державного підприємства та привласнення грошових коштів від реалізації не облікованої деревини в особливо великому розмір із залученням сумнівних суб`єктів господарювання.
Згідно відомостей, які містяться в інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості про власника будинку за адресою: АДРЕСА_1 відсутні.
Як убачається із відповіді КП «Черкаське обласне об`єнане БТІ», згідно свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 від 24.11.1989 року народження, власником будинку за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 .
Слідчий у клопотанні зазначає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні обшуку за указаною вище в клопотанні адресою.
На підставі положень ст. 222 КПК України, за клопотанням слідчого, зважаючи на недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування, текст ухвали слідчого судді зазначається не повністю.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив слідчого суддю задовольнити заявлені вимоги.
Згідно із ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Частиною 5 статті 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Згідно із ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: 1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; 2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; 3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; 4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; 5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Аналіз положень ст. ст. 233-235 КПК України дає підстави для висновку про те, що особа, яка звертається до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, має навести докази, які б давали підстави з великою ймовірністю вважати, що розшукувані речі чи документи перебувають у конкретному житлі чи іншому володінні особи і що такі речі чи документи матимуть доказове значення для досудового розслідування конкретного кримінального провадження. Обов`язок довести наявність достатніх для обшуку підстав покладається на слідчого, прокурора, який звернувся до слідчого судді з клопотання, а ступінь обґрунтованості таких підстав визначається в кожному конкретному випадку.
З матеріалів клопотання убачається, що у провадженні Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62021100030000031 від 23.06.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування досліджуються обставини організації та здійснення посадовими особами ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426 схеми розкрадання коштів державного підприємства та привласнення грошових коштів від реалізації не облікованої деревини в особливо великому розмір із залученням сумнівних суб`єктів господарювання.
Згідно відомостей, які містяться в інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості про власника будинку за адресою: АДРЕСА_1 відсутні.
Як убачається із відповіді КП «Черкаське обласне об`єнане БТІ», згідно свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 від 24.11.1989 року народження, власником будинку за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 .
Оцінюючи надані слідчим докази, слідчий суддя робить висновок про те, що органом досудового розслідування доведено ту обставину, що за зазначеною слідчим адресою з великою долею ймовірності можуть перебувати договори укладені між ДП «Звенигородське лісове господарство» та ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , разом із всіма додатковими угодами, специфікаціями та додатками до них; акти приймання виконання робіт (наданих послуг) накладні, видаткові накладні, рахунки, платіжні доручення, податкові накладні, довіреності, акти приймання передачі, накладні, товарно-транспортні, акти звірки взаєморозрахунків та інші бухгалтерські документи складені (підписані) на виконання робіт (надання послуг) за договорами укладеними з ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426; конкурсна документація, на підставі якої укладено договори з вищевказаними суб`єктами господарювання; листування (листи, звернення, заяви, тощо), між установою та учасниками (у томи числі переможцем) зазначених вище торгів; звіти про укладені договори; відомості про номери казначейських рахунків з яких здійснювались перерахунки коштів вищевказаним суб`єктам господарювання за надані ними послуги (роботи); зауваження замовника або висновки перевірок щодо виконаних робіт в актах приймання виконаних робіт (наданих послуг); договори з додатками, додатковими угодами та доповненнями, акти приймання виконаних робіт (наданих послуг), накладні, видаткові накладні, рахунки, платіжні доручення, податкові накладні, довіреності, акти приймання передачі, накладні, товарно-транспортні, акти звірки взаєморозрахунків та інші бухгалтерські документи які складались (укладались) та отримувались з закупівлі товарів робіт та послуг, які використовувались під час надання послуг за договорами укладеними з ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426; штатні розклади, штатні розписи, накази про прийняття та звільнення працівників, трудові угоди, табелі обліку робочого часу, журнал руху трудових книжок інші документи, які підтверджують використання найманої праці у період з 01.01.2021 по теперішній час; відомості про облік балансової вартості матеріальних активів; відомості про найманих працівників, із зазначенням документів про їх освіту та стаж роботи, необхідні для провадження ліцензійної діяльності; податкову та статистичну звітність подану впродовж 2021 та звітні періоди 2022 року; калькуляції фактичної собівартості наданих послуг за вищевказаними договорами, з розрахунками до кожної статті; журнали-ордери, оборотно - сальдові відомості по рах. 13 «Знос (амортизація) необоротних активів», 20 «Виробничі запаси», 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети», 23 «Виробництво», 26 «Готова продукція, 90 «Собівартість реалізації», 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», 94 «Інші витрати операційної діяльності», 63 «Розрахунки з постачальниками тa підрядниками», 65 «Розрахунки за страхуванням», 66 «Розрахунки за виплатами працівникам», та по інших рахунках та субрахунках, що включені до витрат понесених під час виконання вказаних послуг за зазначеними вище договорами; первинні документи, що підтверджують витрати віднесені до розрахунку для (наряд-завдань, лімітно-забірні картки, прибутково-видаткові документи, подорожніх листів, накладні - вимоги на відпуск матеріалів, акти виконаних робіт тощо); інші первинні документи та облікові регістри, на підставі яких розраховано калькуляції фактичної послуг за вказаними договорами; інші документи, які надавались замовнику для перевірки виконаних (наданих послуг) робіт; електронні файли зазначених документів; платіжні доручення, банківські виписки, а також записні книжки, щоденники, аркуші паперу, носії електронної інформації (флеш-носії, жорсткі магнітні диски, оптичні диски), які містять інформацію про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення, планшети, ноутбуки та інша комп`ютерна техніка, в яких можуть бути відомості про тарифи та суми грошових коштів, що розподіляються між учасниками злочинної групи, а також про планування злочину, обставини вчинення якого досліджуються у даному кримінальному провадженні.
Крім того, слідчий суддя враховує, що доступ до вказаних речей та документів неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом їх витребування або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України.
Оскільки відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі та документи з великою долею ймовірності знаходяться за зазначеною в клопотанні адресою, клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_6 , а також в господарських, підсобних, гаражних приміщеннях, що знаходяться у володінні за вказаною адресою, підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 233, 234, 236, 369, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_6 , а також в господарських, підсобних, гаражних приміщеннях, що знаходяться у володінні за вказаною адресою з метою відшукання та вилучення:
- договорів укладених між ДП «Звенигородське лісове господарство» та ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , разом із всіма додатковими угодами, специфікаціями та додатками до них;
- актів приймання виконання робіт (наданих послуг) накладних, видаткових накладних, рахунків, платіжних доручень, податкових накладних, довіреностей, актів приймання передачі, накладних, товарно-транспортних, актів звірки взаєморозрахунків та інших бухгалтерських документів складених (підписаних) на виконання робіт (надання послуг) за договорами укладеними з ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426;
- конкурсної документації, на підставі якої укладено договори з вищевказаними суб`єктами господарювання;
- листування (листи, звернення, заяви, тощо), між установою та учасниками (у томи числі переможцем) зазначених вище торгів;
- звітів про укладені договори;
- відомостей про номери казначейських рахунків з яких здійснювались перерахунки коштів вищевказаним суб`єктам господарювання за надані ними послуги (роботи).
- зауваження замовника або висновків перевірок щодо виконаних робіт в актах приймання виконаних робіт (наданих послуг);
- договорів з додатками, додаткових угод та доповнень, актів приймання виконаних робіт (наданих послуг), накладних, видаткових накладних, рахунків, платіжних доручень, податкових накладних, довіреностей, актів приймання передачі, накладних, товарно-транспортних, актів звірки взаєморозрахунків та інших бухгалтерських документів, які складались (укладались) та отримувались з закупівлі товарів робіт та послуг, які використовувались під час надання послуг за договорами укладеними з ДП «Звенигородське лісове господарство» ЄДРПОУ 00993426;
- штатних розкладів, штатних розписів, наказів про прийняття та звільнення працівників, трудових угод, табелів обліку робочого часу, журналу руху трудових книжок інших документів, які підтверджують використання найманої праці у період з 01.01.2021 по теперішній час;
- відомостей про облік балансової вартості матеріальних активів;
- відомостей про найманих працівників, із зазначенням документів про їх освіту та стаж роботи, необхідних для провадження ліцензійної діяльності;
- податкової та статистичної звітності поданої впродовж 2021 та звітні періоди 2022 року;
- калькуляції фактичної собівартості наданих послуг за вищевказаними договорами, з розрахунками до кожної статті;
- журналів-ордерів, оборотно - сальдових відомостей по рах. 13 «Знос (амортизація) необоротних активів», 20 «Виробничі запаси», 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети», 23 «Виробництво», 26 «Готова продукція, 90 «Собівартість реалізації», 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», 94 «Інші витрати операційної діяльності», 63 «Розрахунки з постачальниками тa підрядниками», 65 «Розрахунки за страхуванням», 66 «Розрахунки за виплатами працівникам», та по інших рахунках та субрахунках, що включені до витрат понесених під час виконання вказаних послуг за зазначеними вище договорами;
- первинних документів, що підтверджують витрати віднесені до розрахунку для (наряд-завдань, лімітно-забірні картки, прибутково-видаткові документи, подорожніх листів, накладних - вимог на відпуск матеріалів, актів виконаних робіт тощо);
- інших первинних документів та облікових регістрів, на підставі яких розраховано калькуляції фактичної послуг за вказаними договорами;
- інших документів, які надавались замовнику для перевірки виконаних (наданих послуг) робіт;
- електронних файлів зазначених документів;
- платіжних доручень, банківських виписок,
а також записних книжок, щоденників, аркушів паперу, носіїв електронної інформації (флеш-носії, жорсткі магнітні диски, оптичні диски), які містять інформацію про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення, планшетів, ноутбуків та іншої комп`ютерної техніки, в яких можуть бути відомості про тарифи та суми грошових коштів, що розподіляються між учасниками злочинної групи, а також про планування злочину, обставини вчинення якого досліджуються у даному кримінальному провадженні.
Виконання ухвали про проведення обшуку покласти на слідчих Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, якими проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021100030000031 від 23.06.2021.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 107156984 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Токова С. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні