Справа № 523/11279/21
Провадження №2/523/784/22
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" жовтня 2022 р. м.Одеса
Суворовський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді - Мурманової І.М.
за участю секретаря судових засідань Бєлік Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 6 в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за внесками, встановленими загальними зборами об`єднання співвласників багатоквартирного будинку,-
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» (далі ОСББ «Гармонія») звернулось до Суворовського районного суду м. Одеси з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам та обов`язковим платежам. В обґрунтування позовної заяви зазначивши, що ОСОБА_1 , є власником квартири АДРЕСА_1 . Позивач зазначає, що в 2009 році в багатоквартирному будинку було створено ОСББ «Гармонія», та таким чином, будинок по АДРЕСА_2 знаходиться в управлінні ОСББ «Гармонія». Однак, з березня 2018 року відповідач припинила здійснювати платежі, внески, по утриманню будинку, у зв`язку з цим, за нею утворилась заборгованість, яка становить: 1116 грн., 00 коп. На підставі викладеного просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по сплаті внесків за охорону будинку та прибудинкової території у розмірі: 1116 грн., 00 коп., 3% річних у розмірі: 97 грн., 43 коп., інфляційні витрати у розмірі: 255 грн., 57 коп., що разом становить: 1439 грн., 00 коп., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі: 2270 грн.
Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 30 червня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, призначено слухання справи за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам надіслано копію ухвали суду, відповідачу роз`яснено про право на подання відзиву на позов.
Не погоджуючись з позовними вимогами, на адресу суду 11.12.2021 року (вх. № 36792) надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач зазначила, що позовні вимоги є необґрунтованими, а відтак такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне. Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що частка співвласників у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкції, реставрації, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюються пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Відповідно до ч. 2 ст. 12 З № 417-VIII витрати на управлення багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Відповідач зазначає, що жодних рішень стосовно встановлення розміру внесків з відшкодування співвласників вартості з охорони будинку та прибудинкової території ОСББ «Гарманія» не приймалось. А тому, обов`язку з сплати такого внеску у відповідача не має, докази наявності такої заборгованості відсутні.
Також, у відзиві відповідач зазначила, що рішенням загальних зборів співвласників було прийнято рішення про отримання ОСББ додаткових коштів за рахунок надання послуг паркування автомобілів, яке містить в собі визначення щодо жеребкування з отримання паркомісця. Крім іншого, матеріали справи не містять доказів щодо проведення такого жеребкування, та доказів на підтвердження отримання відповідачем паркомісця. Також, зазначила, що п.2.6 Договору взагалі містить визначення, що до об`єкту охорони не входить автомобілі та інші транспортні засоби. На підставі викладеного просила відмовити в задоволенні позовних вимог, з підстав відсутності розрахунку та доказів на підтвердження позовних вимог (а.с.69-73).
Крім іншого,10.01.2022 року вх. № 215 надійшла відповідь на відзив згідно якої представник позивача зазначає, що відповідно до положення ст. 10 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», до компетенції загальних збрів співвласників багатоквартирного будинку належить визначення порядку сплати, переліку та розмір внесків і платежів співвласників, а відповідно до ст. 16 цього Закону ОСББ має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Представник позивача зазначає, що 06.07.2017 року загальними зборами співвласників ОСББ було прийнято рішення про укладення договору про надання охоронних послуг, та на підставі абзацу 13 ст. 10 Закону було встановлено розміри внесків співвласників, що спрямовуються на охорону будинку та прибудинкової території, які були затвердженні Протоколом загальних зборів співвласників ОСББ «Гармонія» № 1 від 06.07.2017 року та відповідно склали 7 гривень за добу за 1 автомобіль, що знаходиться на охоронюваній прибудинковій території ОСББ, також даним рішенням було встановлено, що сума різниці між зібраними внесками та сумою вказаною в договорі за послугу з охорони будинку буде погашатись за рахунок ОСББ. Представник зазначає, що прибудинкова територія є огородженою та закритою, інші особи, окрім співвласників будинку не мають вільного доступу до неї, а тому твердження відповідача, що рішення про встановлення внеску за охорону будинку та прибудинкової території стосуються інших осіб спростовуються матеріалами справи та безпосередньо рішенням зборів.
Представник також зазначила, що відповідач є власником автомобіля, який вона паркує на прибудинковій території, а відтак і має обов`язок щодо сплати внесків за охорону будинку, крім іншого, відповідач сплачувала даний внесок, що підтверджуються довідкою, на загальну суму 900 гривень, та виписками з банку, але з часом перестала вносити кошти, що стало підставою для звернення до суду. До відповіді на відзив представник позивача надала докази на підтвердження обставин викладених в ньому (а.с.76-84).
В судове засідання представник позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» не з`явився, разом з цим, на адресу суду 20.10.2020 року (вх. № 19841) представник позивача подала заяву про можливість проведення слухання справи за її відсутності, в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити з підстав, що викладені в позові (а.с.100).
Відповідач ОСОБА_1 до суду також не з`явилась, судом вживались заходи щодо її сповіщення про час та місце слухання справи, відповідач про причини не явки суду не повідомила, разом з цим надала відзив на позовну заяву, з урахуванням чого судом прийнято рішення щодо можливість розгляду справи у відсутність відповідача, яка висловила свою думку щодо позовних вимог, а відтак підстави для відкладення слухання справи відсутні.
Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності (ч.3 ст. 211 ЦПК України).
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи.
Дослідивши матеріали справи, докази надані на підтвердження позовних вимог, відзив на позовну заяву та обставини викладені в ньому в сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 . Розмір частки: 1/1 (а.с.10,12).
Також, матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 , є власником автомобіля Mercedes-Benz E 220, 2017 року виготовлення (а.с.81).
Позивач зазначає, що будинок АДРЕСА_4 перебуває в управлінні ОСББ «Гармонія» та на загальних зборах співвласників ОСББ було прийнято рішення щодо встановлення охорони будинку та прибудинкової території, у зв`язку з цим, були встановлені внески - 7 гривень на добу з власників транспортних засобів, автомобілі яких припарковані на прибудинковій території ОСББ. За відповідачем рахується борг в розмірі: 1116 гривень, що відповідно підтверджується довідкою та випискою з журналу реєстрації транспортних засобів, що знаходяться на прибудинковій території ОСББ «Гармонія» в нічний час.
Судом досліджується статут ОСББ «Гармонія» затверджений Установчими зборами ОСББ «Гармонія» протоколом № 1 від 23.06.2016 року. Відповідно до Розділу ІІ п.3 якого завданнями, цілями та предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками свої зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання (а.с.13-18).
Згідно протоколу № 1 загальних зборів ОСББ «Гармонія» від 06.07.2017 року повістка дня: п.5,6 обговорення питання по укладанню договору з охоронним агентством по охороні будинку та прибудинкової території, обговорення питання по огородженню території ОСББ «Гармонія» забором від поряд розташованого будинку.
Згідно п.5 по обговоренню питання з приводу охорони будинку та пропозиції стягнення оплати з власників транспортних засобів у розмірі: 7 грн. на добу, що паркуються в нічний час на території будинку. Всі зібрані кошти направляти на оплату вищевказаного договору, недостатню суму погашати за рахунок ОСББ. За даним питанням проголосували «за» - 143 особи, «проти» - 1 особа, та «утримались» - 2 особи.
Рішенням зборів доручено голові ОСББ укласти договір з охорони будинку і прибудинкової території з охоронним агентством. Затверджено внесок з власників транспортних засобів припаркованих в нічний час на території ОСББ в розмірі: 7 гривень за добу за одне паркувальне місце.
Так, на виконання рішення зборів між ОСББ «Гармонія» та ТОВ «Агенція БЕЗПЕКИ «ЦЕНТР-91» 21.08.2017 року було укладеного договір № 14/17-ФО/ББ предметом якого відповідно до п.п.2.2. визначено: до об`єкту охорони входить: майно ОСББ, яке визначене в додатку № 2 до Договору, та передано Виконавцю під охорону на підставі (додатку № 1 до цього Договору). Відповідно до п.2.3 визначено кількість постів, їх розташування, дні та годи охорони, зазначені в додатку до Договору.
Відповідно до п.2.6. зазначено, що об`єктом охорони не є: квартири тощо та автомобілі.
Договором визначено ціну договору, права та обов`язки, відповідальність сторін, термін дії, порядок вирішення спорів, обставини не переборної сили (а.с.26-28).
Так, відповідно до Додатку № 1 до Договору зазначено: найменування об`єкту: АДРЕСА_5 та 2. Вид охорони: стаціонарна. Кількість постів на території 1. Число охоронців: 1. Час охорони цілодобово. Кількість годин на місяць: 732. Вартість охорони на місяць: 14000 гривень.
Таким чином, матеріалами справи встановлено, що на виконання рішення установчих зборів ОСББ «Гармонія» уклало з ТОВ «АБ «ЦЕНТР-91» договір на охорону будинку та прибудинкової території, що безпосередньо підтверджується Додатком № 1 до Договору про надання охоронних послуг.
Щодо розрахунку заборгованості з оплати обов`язкових внесків з охорони будинку та прибудинкової території вбачається, що заборгованість за відповідачем становить: 1116 гривень, яка нарахована у відповідно до рішення загальних зборів, а саме: 7 гривень з власника припаркового транспортного засобу на території ОСББ. Довідка про заборгованість за охорону будинку та прибудинкової території здійснена з розрахунку з 01.08.2017 року по 01.02.2021 року. З довідки вбачається, що відповідач вносила оплати за надані послуги з охорони будинку на загальну суму: 900 гривень, що відповідно й підтверджується випискою АТ «УКРСИББАНК» про зарахування коштів платник - ОСОБА_1 , призначення платежу: оплата за охорону (а.с.7,84).
Так, згідно виписки з журналу реєстрації транспортних засобів, що знаходяться на території ОСББ «Гармонія» в нічний час транспортний засіб Mercedes-Benz E номерний знак НОМЕР_1 , що знаходиться в користуванні власника квартири АДРЕСА_1 , знаходився на прибудинковій території ОСББ на протязі наступного періоду часу, а саме: з серпня 2017 року по вересень 2018 року, що загалом становить: 288 днів (а.с.37-44).
Тобто, з розрахунку 288 днів перебування автомобіля на території ОСББ в нічний час вбачається, наступне: 288*7 =2016 гривень 900 гривень (сплачені співвласником в добровільному порядку) розмір заборгованості за вказаний період становить: 1116 гривень.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Відповідно до статей 319, 322 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 360 ЦК України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів).
Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Частиною 1 статті 385 ЦК України передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих і нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" (тут і надалі - в редакції, чинній на момент прийняття оспорюваних рішень) основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об`єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об`єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних із діяльністю об`єднання.
Згідно з ч. 1 ст. 85 ЦК України непідприємницькими товариствами є товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками.
Загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що належать до компетенції інших органів товариства (частина перша статті 98 ЦК України).
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів; захищати права, представляти інтереси співвласників у судах.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення. Спори щодо визначення частки співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку вирішуються в судовому порядку.
Згідно ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Питання самостійного забезпечення об`єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб`єктів.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
За приписами ст.ст. 1, 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія. Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», вищим органом управління об`єднання є загальні збори.
Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.
Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.
До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься: затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об`єднання; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об`єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління; визначення обмежень на користування спільним майном; обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації; прийняття рішень про заснування інших юридичних осіб або участь у товариствах.
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Статутом об`єднання може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах.
Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.
З огляду на зазначене, матеріалами справи встановлено, що рішенням загальних зборів шляхом голосування на підставі більшості голосів а саме, 143 голоси, було прийнято рішення про укладення договору охорони будинку та прибудинкової території та встановлено розмір внесків, а саме: 7 гривень з власників припаркованих автомобілів а сума, якої не вистає з рахунку ОСББ.
Таким чином, твердження відповідача щодо невідповідності договору охорони об`єкту, та розрахунку про заборгованість, є хибними, оскільки, предметом договору є саме майно ОСББ, яке відповідно визначене у Додатку № 1 до Договору.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку":
співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку;
допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення);
нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об`єктом нерухомого майна;
спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несучо-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;
частка співвласника - частка, яку становить площа квартири та/або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Згідно пункту 2.51 ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" у підвальних, цокольних і на перших поверхах житлових будинків допускається улаштування вбудованих і вбудовано-прибудованих гаражів для одноквартирних житлових будинків та стоянок для машин і мотоциклів, що належать мешканцям багатоквартирних житлових будинків, згідно з вимогами ДБН 360, ДБН В.2.2-9 та інших відповідних нормативних документів.
До позовної заяви надано План благоустрою території ОСББ, згідно якого на території ОСББ передбачена транспортна парковка.
Аналізуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам та обов`язковим платежам є обґрунтованими та доведеними. Відповідач доказів щодо оскарження рішення загальних зборів суду не надала, рішення прийнято на підставі голосування, більшість «за» 143 голоси, рішенням були встановлені внески за парковку транспортних засобів у нічний час з цільовим призначенням на оплату послуг з охорони будинку, недостатні кошти на здійснення оплати послуг з охорони будинку віднесено за рахунок ОСББ.
Таким чином, судом не приймаються твердження відповідача щодо не правомірності заявлених позовних вимог, оскільки такі спростовані матеріалами справи, заперечення щодо відсутності доказів з проведення жеребкування та необхідності сплати одноразового платежу судом до уваги не приймаються, оскільки не є предметом позовних вимог, та вимоги щодо таких заявлені не були.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Виходячи з положень вищезазначених процесуальних норм, під час розгляду справи у порядку цивільного судочинства обов`язок доказування покладається як на позивача, так і на відповідача. Досліджені докази щодо доведеності позовних вимог наданих позивачем при подачі позову до суду, не виклали сумнівів щодо їх належності та допустимості, інших доказів для дослідження та або огляду суду надано не було, питання про їх витребування перед судом не порушувалось.
Щодо стягнення 3 відсотків та інфляційних витрат.
Згідно з ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Отже приписи ст. 625 ЦК про розмір процентів, що підлягають стягненню за порушення грошового зобов`язання, є диспозитивними та застосовуються, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відтак, три проценти річних від простроченої суми за весь час прострочення застосовуються у випадку, якщо сторони в договорі не передбачили іншого розміру процентів річних.
Договірні відносини ґрунтуються на грошовому зобов`язанні споживача зі сплати обов`язкових внесків визначених рішенням загальних зборів, невиконання яких є наслідком застосування ч.2 ст.625 ЦК України.
Таким чином, суд погоджується з наданим розрахунком позивача згідно якого визначено розмір 3%, що становить 97, 43 гривень та індекс інфляції у розмірі: 225, 57 гривень.
Щодо вимог про стягнення витрат на правничу допомогу.
Згідно приписів ч. 1 ст.133ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно п. 1 ч. 3 ст.133ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу.
Згідно договору про надання юридичних послуг №1/04 від 01.05.2019 року ОСББ «Гармонія» та ФОП ОСОБА_2 , уклали договір про надання юридичних, предметом якогоє надання юридичних послуг, прийняття послуги та здійснення оплати за неї.
Згідно Акту виконаних робіт від 14.06.2021 року вартість послуг за об`ємом в даному Акті становить: 3000 гривень (а.с.49-53).
Таким чином, суд дійшов висновку щодо наявність підстав задоволення позовних вимиг про стягнення з відповідача на користь позивача витрат на правничу домопогу.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню сплачені ним і документально підтвердженні судові витрати у загальному розмірі 2270 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 85, 319 ,322, 360, 385, 625 ЦК України, ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.ст. 2, 5, 10, 12, 76-81, 133, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за внесками, встановленими загальними зборами об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» (код ЄДРПОУ: 36921110, місце знаходження: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного,буд. 71, корпус, 1,2, адреса представника: м. Одеса, вул. Генерала Бочарова, буд. 35, кв.17) - суму боргу по обов`язковим внескам з охорони будинку у загальному розмірі: 1439, 00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» (код ЄДРПОУ: 36921110, місце знаходження: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного,буд. 71, корпус, 1,2, адреса представника: м. Одеса, вул. Генерала Бочарова, буд. 35, кв.17) витрати по сплаті судового збору у розмірі: 2270 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Гармонія» (код ЄДРПОУ: 36921110, місце знаходження: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного,буд. 71, корпус, 1,2, адреса представника: м. Одеса, вул. Генерала Бочарова, буд. 35, кв.17) витрати на правничу допомогу у розмірі: 3000 гривень.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 25.10.2022 року.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107161475 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Мурманова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні