Ухвала
від 07.11.2022 по справі 125/1645/22
БАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

125/1645/22

1-кс/125/206/2022

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.11.2022 року м. Бар

Слідчий суддя Барського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про проведення огляду іншого володіння особи, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про проведення огляду іншого володіння особи, а саме: проведення огляду території земельної ділянки, яка розміщена між земельною ділянкою із кадастровим №0520281000:08:012:0006 та автодорогою Т-06-10 за участі спеціаліста із землеустрою, понятих, спеціаліста з лісового господарства ДП «Барський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», з метою встановлення та фіксації фактів та обставин незаконної порубки дерев та самовільного будівництва паркану, які будуть використані в якості доказів у кримінальному провадженні.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділенням ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42022022130000051 від 31.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10.10.2012 між ВОКСЛП «Віноблагроліс» та ФГ «Мрія-С» укладено договір довгострокового тимчасового користування лісами, а саме земельною ділянкою площею 1,6 га, яка розташована в кварталі 19, виділ 15 на території колишньої Гаївської сільської ради за межами населеного пункту в адміністративних межах колишнього Барського району Вінницької області, тепер в межах Барської ТГ. Однак, в ході вивчення інформації, що міститься у відкритих джерелах виявлено, що на території вищевказаного кварталу лісу наявна земельна ділянка з кадастровим № 0520281000:08:012:0006, розміром 0,5 га, із зазначенням форми власності «Приватна власність» та призначенням 03.07 «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі».

Згідно додатків, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, встановлено, що підставою оформлення права власності на земельну ділянку № 0520281000:08:012:0006 стало укладення договору купівлі продажу земельної ділянки від 06.09.2019 між головою Барської РДА ОСОБА_5 та ФГ «Мрія-С», який у свою чергу укладений на підставі розпорядження Барської районної державної адміністрації Вінницької області № 196 від 04.09.2019. Однак у вищевказаному розпорядженні не вирішено питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини, що передбачено положеннями ст. 58 Лісового кодексу України.

Відповідно до ст. 58 Лісового кодексу України вирішення питань про збереження або вирубування дерев і чагарників у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок чи встановлення сервітуту з метою їх використання в цілях, не пов`язаних з веденням лісового господарства.

У разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов`язаних з веденням лісового господарства, органи, що приймають таке рішення, одночасно вирішують питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини.

Підприємства, установи, організації і громадяни, яким передаються у власність або надаються в користування земельні лісові ділянки без права вирубування дерев і чагарників, зобов`язані забезпечити їх збереження і догляд за ними.

У разі виникнення додаткової потреби у вирубуванні дерев і чагарників на земельних лісових ділянках, що передані у власність або надані в користування без права вирубування, питання про вирубування дерев і чагарників та порядок використання заготовленої при цьому деревини вирішується органом, який прийняв рішення про передачу у власність або надання в користування земельної ділянки.

Рішення про вирубування дерев і чагарників приймається за погодженням з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями. У разі прийняття рішення щодо вирубування дерев і чагарників обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами.

Порядок вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок або встановлення сервітуту з метою їх використання в цілях, не пов`язаних з веденням лісового господарства, та переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель здійснюються в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

В ходіпроведення досудовогорозслідування отриманоінформацію проте,що напротязі 2021 2022років наземельній ділянцііз кадастровим№ 0520281000:08:012:0006проводилась суцільнавирубка дерев.

Ухвалою Барського районного суду від 04.11.2022 надано дозвіл на проведення огляду земельній ділянці із кадастровим № 0520281000:08:012:0006.

04.11.2022 під час огляду земельної ділянки із кадастровим №0520281000:08:012:0006 було виявлено, що на суміжній земельній ділянці, яка розміщена між земельною ділянкою із кадастровим №0520281000:08:012:0006 та автодорогою Т-06-10, виявлено факт вирізки дерев у вигляді викорчуваних пнів, а також факт незаконного встановлення паркану із бетонною основою загальною довжиною близько 100м.

У зв`язку з цим, виникла необхідність у проведенні огляду вказаної земельної ділянки з метою фіксації слідів злочину.

Відповідно до ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.

Стаття 233. КПК України проникнення до житла чи іншого володіння особи, передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Слідчий вказує, що негайне проведення огляду місцевості, а саме земельної ділянки, яка розміщена між земельною ділянкою із кадастровим №0520281000:08:012:0006 та автодорогою Т-06-10, виникло в зв`язку з тим, що було виявлено факт незаконної порубки дерев та незаконного будівництва паркану загальною довжиною близько 100 м.

А тому просив надати дозвіл на огляд вказаної земельної ділянки.

Слідчий ОСОБА_6 в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується клопотання, приходить до такого висновку.

Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Дане клопотання про проведення огляду відповідає положенням КПК України, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР.

Отже, слідчим доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

На підставі наведеного та в зв`язку з необхідністю встановлення фактичних обставин зазначених подій, відшукування предметів, а також іншого роду інформації вчинення даного кримінального правопорушення, що у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні - добута інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.233, 236, 237 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого СВ ВП №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , про проведення огляду іншого володіння особи задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ ВП № 1 Жмеринського РВП ГУНП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 на проведення огляду іншого володіння особи, а саме проведення огляду території земельної ділянки, яка розміщена між земельною ділянкою із кадастровим №0520281000:08:012:0006 та автодорогою Т-06-10 за участі спеціаліста із землеустрою, понятих, спеціаліста з лісового господарства ДП «Барський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», з метою встановлення та фіксації фактів та обставин незаконної порубки дерев та самовільного будівництва паркану, які будуть використані в якості доказів у кримінальному провадженні.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудБарський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу107175280
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —125/1645/22

Ухвала від 07.11.2022

Кримінальне

Барський районний суд Вінницької області

Хитрук В. М.

Ухвала від 04.11.2022

Кримінальне

Барський районний суд Вінницької області

Хитрук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні