Рішення
від 04.11.2022 по справі 904/2819/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.11.2022м. ДніпроСправа № 904/2819/22за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія", м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

про стягнення заборгованості за спожитий природний газ

Суддя Крижний О.М.

Без повідомлення (виклику) учасників справи.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" основний борг у розмірі 319731,52 грн., 3% річних у розмірі 4335,36 грн., пеню у розмірі 50188,63 грн., інфляційні втрати у розмірі 45469,42 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41АР167-211-22 від 10.01.2022 в частині своєчасної та повної оплати за поставлений природний газ.

Від відповідача надійшла заява, у якій просить розглядати справу у відсутність відповідача, зазначає про визнання позовних вимог. Також у заяві вказано про сплату заборгованості у розмірі 319731,52 грн. До заяви додані платіжні доручення №1337 від 03.10.2022 на суму 99507,46 грн., №1335 від 21.09.2022 на суму 120000,00 грн., №1337 від 03.10.2022 на суму 100000,00 грн. та №1338 від 13.10.2022 на суму 224,06 грн.

Від позивача надійшла заява, у якій зазначає, що відповідач після звернення позивача з позовом до суду повністю сплатив суму основного боргу. Однак, пеня, 3% річних, інфляційні втрати та судовий збір не сплачені. Позивач просить врахувати дану заяву при прийнятті рішення.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 07.09.2022 відкрито провадження у справі, визнано справу малозначною та ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Предметом доказування у даній справі є обставини укладення договору постачання природного газу для потреб непобутових споживачів, строк дії договору, порядок постачання природного газу, порядок та строк оплати за спожитий газ, наявність прострочення оплати.

Так, судом встановлено, що 10.01.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" (споживач) укладено договір постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41АР167-211-22, відповідно до п. 1.1 якого постачальник зобов`язується передати у власність споживачу у 2022 році природний газ (далі - газ), а споживач зобов`язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки і порядку, що визначені договором.

Пунктом 1.2 договору передбачено, що річний плановий обсяг газу - до 65007 куб.м.

Згідно з п. 1.3 договору планові обсяги постачання газу по місяцях визначено у Додатку 1, що є невід`ємною частиною договору.

За умовами п. 1.4 договору передача газу здійснюється на межах балансової належності об`єктів споживача відповідно до актів розмежування ділянок обслуговування (далі - пункти призначення). Перелік точок комерційного обліку споживача вказаний у Додатку 2, що є невід`ємною частиною договору.

Відповідно до п. 2.1 договору постачання газу здійснюється за умови: наявності діючого між споживачем та Оператором ГРМ договору розподілу газу; відсутності заборгованості у споживача за минулі періоди перед постачальником (або оплати відповідно до графіка погашення заборгованості) та оплати поточних платежів, підтвердження в установленому порядку оператором ГТС місячного обсягу постачання газу, виділеного для забезпечення споживача (об`єктів споживача) (далі - підтверджений обсяг газу); включення споживача до реєстру споживачів постачальника у відповідному розрахунковому періоді.

Згідно з п. 2.2 договору включення споживача до реєстру споживачів постачальника відбувається на підставі письмової заяви споживача, наданої постачальнику, не пізніше ніж за 22 доби до дати початку розрахункового періоду, в якому буде здійснюватись постачання природного газу споживачу. Включення споживача до реєстру споживачів постачальника може бути здійснено в коротші терміни.

За умовами п. 2.3 договору обсяг переданого (спожитого) газу за розрахунковий період (пункт 4.1 Договору), що підлягає оплаті споживачем, визначається на межі балансової належності між Оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційних вузлів обліку (лічильників газу), визначених у заяві-приєднанні до договору розподілу природного газу, укладеного між Оператором ГРМ та споживачем, а також з урахуванням процедур, передбачених Кодексом ГРМ.

Постачання та споживання підтверджених обсягів газу протягом місяця здійснюється, як правило, у рівномірному режимі, виходячи із середньодобової норми (далі - добова норма), яка визначається шляхом ділення місячного підтвердженого обсягу газу на кількість днів протягом цього місяця, або згідно узгодженого сторонами графіку до 25-го числа місяця, що передує місяцю постачання у випадку, якщо споживання здійснюється протягом місяця нерівномірно.

У разі нерівномірного щодобового споживання газу, який підлягає постачанню у місці постачання, споживач зобов`язаний до 10:00 год. дня, що передує дню, з якого змінюється плановий обсяг газу, надати Постачальнику заявку про збільшення/зменшення планового обсягу газу із зазначенням планових щодобових обсягів споживання газу на наступний (залишковий) період місяця постачання.

У разі необхідності коригування обсягів планового споживання природного газу у газовій добі споживання, Споживач зобов`язаний надіслати скориговану заявку про збільшення/зменшення планового обсягу газу на добу постачання не пізніше ніж 18:00 год. газової доби постачання природного газу. Заявка також має містити планові щодобові обсяги споживання газу на наступний (залишковий) період місяця постачання.

Заявки надаються споживачем на електронну адресу постачальника YanaYevtushenko@egas.co.ua з подальшим направленням заявок у письмовому вигляді на адресу постачальника.

Не підлягають зміні обсяги газу, що вже фактично поставлені споживачу.

Відповідно до п. 2.4 договору обсяг споживання природного газу споживачем у розрахунковому періоді не повинен перевищувати підтверджений обсяг природного газу. Допускається відхилення споживання обсягу споживання природного газу протягом розрахункового періоду в розмірах 3% від підтвердженого обсягу природного газу у відповідну газову добу.

Пунктом 2.5 договору передбачено, що визначення (звіряння) фактичного обсягу поставленого (спожитого) природного газу між сторонами здійснюється у такому порядку: за підсумками розрахункового періоду споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати постачальнику копію відповідного акту про фактичний об`єм (обсяг) розподіленого (протранспортованого) природного газу споживачу за розрахунковий період, що складений між Оператором ГРМ та споживачем відповідно до вимог Кодексу ГРМ; на підставі отриманих від споживача даних та/або даних Оператора ГТС постачальник протягом 3-х робочих днів готує та надає споживачу два примірника акту приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника; споживач протягом двох днів з дати одержання акту приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписаний уповноваженим представником споживача або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акту приймання-передачі природного газу; у випадку відмови від підписання акту приймання-передачі природного газу розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до договору або у судовому порядку. До прийняття рішення судом вартість поставленого природного газу встановлюється відповідно до даних постачальника; сторони домовились, що до моменту обміну оригіналами актів приймання-передачі газу скановані копії підписаних сторонами актів приймання-передачі газу, надіслані сторонами одна одній електронною поштою, мають силу оригіналу.

Згідно з п. 3.1 договору розрахунки за поставлений споживачу газ здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем. Підписуючи цей договір, споживач підтверджує, що ознайомлений з тим, що протягом дії договору ціна на газ може змінюватись, про що сторони укладають відповідні додаткові угоди. Підписуючи цей договір, споживач підтверджує, що йому надане належне повідомлення про порядок зміни ціни газу протягом дії договору і ніяких інших повідомлень про зміну ціни газу не вимагається.

Пунктом 3.2 договору передбачено, що ціна одного кубічного метру (куб.м) природного газу без урахування ПДВ становить 40,25000000 грн., крім того компенсація вартості послуги доступу до потужності становить 0,13657600 грн. Ціна одного кубічного метру природного газу з урахуванням компенсації вартості послуги доступу до потужності складає 40,38657600 грн. Податок на додану вартість становить 8,07731520 грн. Всього ціна одного кубічного метру природного газу становить 48,46389120 грн.

У відповідності з п. 3.3 договору зміна ціни узгоджується шляхом підписання додаткової угоди до договору.

Сторони домовились, що ціна газу, розрахована відповідно до пп. 3.2, 3.3 договору, застосовується сторонами при складанні актів приймання-передачі газу та розрахунках за цим договором (п. 3.4 договору).

Відповідно до п. 3.5 договору місячна вартість газу визначається як добуток ціни газу та загального обсягу фактично поставленого (спожитого) газу, визначеного згідно з розділом ІІ цього договору.

Згідно з п. 3.6 договору загальна сума договору складається з місячних сум вартості газу, поставленого споживачеві за цим договором.

За умовами п. 4.1 договору розрахунковий період за договором становить один календарний місяць.

Відповідно до п. 4.2 договору оплата газу здійснюється споживачем виключно грошовими коштами у національній валюті України - гривні у такому порядку: оплата в розмірі 100% здійснюється споживачем до 28 числа місяця, що передує місяцю поставки.

Остаточний розрахунок за фактично переданий постачальником газ здійснюється споживачем до 10 числа місяця, наступного за звітним.

Пунктом 4.3 договору передбачено, що у разі збільшення в установленому порядку підтвердженого обсягу газу протягом розрахункового періоду споживач здійснює оплату вартості додатково заявлених обсягів газу в п`ятиденний строк після збільшення цього обсягу.

Пунктом 4.4 договору передбачено, що датою оплати (здійснення розрахунку) є дата зарахування коштів на банківський рахунок постачальника.

За умовами п. 4.5 договору у платіжних дорученнях покупець повинен обов`язково зазначити номер договору, дату його підписання.

Відповідно до п. 4.6 договору у разі виникнення у споживача заборгованості з оплати вартості газу сторони за взаємною згодою можуть укласти графік погашення заборгованості, який оформлюється додатком до цього договору. Укладення сторонами та дотримання споживачем узгодженого графіку погашення заборгованості не звільняє споживача від виконання поточних зобов`язань за договором.

Згідно з п. 4.7 договору у разі відсутності графіка погашення заборгованості постачальник має право грошові кошти, отримані від споживача за газ у поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.

У разі переплати вартості газу сума переплати зараховується постачальником в рахунок оплати газу на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу (п. 4.8 Договору).

За умовами пп. 6.2.1 п. 6.2 договору у разі порушення споживачем строків оплати, передбачених розділом ІV договору, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

Пунктом 9.1 договору передбачено, що цей договір набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів печатками сторін (за наявності) і діє в частині постачання газу з газової доби, з якої споживач включений до Реєстру споживачів ТОВ "ЙЕ Енергія" в інформаційній платформі Оператора ГТС до 31.12.2022, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

31.01.2022 сторонами укладено додаткову угоду №ДУ-1/41АР167-211-22 до договору, відповідно до якої сторони домовились про узгодження ціни на газ, починаючи з 01 лютого 2022 року у розмірі 41,66389120 грн. за 1 куб.м. з ПДВ, а в разі порушення споживачем графіку оплати, визначеного п.4.2 договору більше ніж на 3 банківські дні, постачальник в односторонньому порядку встановлює ціну кубічного метра з ПДВ 41,76389120 грн.

09.03.2022 сторонами укладено додаткову угоду №ДУ-3/41АР167-211-22 до договору, відповідно до якої сторони домовились про узгодження ціни на газ, починаючи з 01 березня 2022 року у розмірі 52,14899200 грн. за 1 куб.м. з ПДВ, а в разі порушення споживачем графіку оплати, визначеного п.4.2 договору більше ніж на 3 банківські дні, постачальник в односторонньому порядку встановлює ціну кубічного метра з ПДВ 53,14899200 грн.

31.03.2022 сторонами укладено додаткову угоду №ДУ-3/41АР167-211-22 до договору, відповідно до якої сторони домовились про узгодження ціни на газ, починаючи з 01 квітня 2022 року у розмірі 49,14899200 грн. за 1 куб.м. з ПДВ, а в разі порушення споживачем графіку оплати, визначеного п.4.2 договору більше ніж на 3 банківські дні, постачальник в односторонньому порядку встановлює ціну кубічного метра з ПДВ 50,14899200 грн.

На підтвердження виконання своїх зобов`язань за договором щодо поставки природного газу позивачем надані акти приймання-передачі природного газу №РГК82002289 від 28.02.2022 на суму 319507,46 грн., №РГК82005888 від 31.03.2022 на суму 161,14 грн., №РГК82007006 від 30.04.2022 на суму 62,92 грн., які підписані споживачем.

Позивач, звертаючись до суду із позовом, зазначав, що відповідач за поставлений газ не розрахувався, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 319731,52 грн., що і стало причиною виникнення спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистими, сімейними, домашніми або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. Згідно з ч. 2 ст. 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим до виконання.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вбачається з умов договору (п.4.2), строк оплати є таким, що настав.

Разом з цим, відповідач після звернення позивача з позовом до суду сплатив на користь позивача 319731,52 грн. (платіжні доручення №1337 від 03.10.2022 на суму 99507,46 грн., №1335 від 21.09.2022 на суму 120000,00 грн., №1337 від 03.10.2022 на суму 100000,00 грн. та №1338 від 13.10.2022 на суму 224,06 грн.)

Таким чином, після звернення позивача з позовом до суду відповідач повністю погасив суму основного боргу.

Відповідно до 2 ч.1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Отже, між сторонами врегульовані спірні питання щодо оплати суми основного боргу в сумі 319731,52 грн.

Сплата заборгованості під час розгляду справи є підставою для закриття провадження у справі в частині стягнення основного боргу в розмірі 319731,52 грн. у зв`язку з відсутністю предмета спору.

Крім основного боргу позивач нарахував та заявив до стягнення пеню у розмірі 50188,63 грн., 3% річних у розмірі 4335,36 грн. та інфляційні втрати у розмірі 45469,42 грн.

Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема неустойкою. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).

За приписами ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Як зазначено вище, згідно з пп. 6.2.1 п. 6.2 договору у разі порушення споживачем строків оплати, передбачених розділом ІV Договору, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивач нарахував та заявив до стягнення пеню у розмірі 50188,63 грн. та 3 % річних у розмірі 4335,36 грн. за загальний період з 11.03.2022 по 22.08.2022, а також інфляційні втрати 45469,42 грн. за період квітень-серпень 2022 року.

У той же час, перевіркою розрахунків пені та 3 % річних судом встановлено їх неправильність, оскільки позивачем, зокрема, не враховано положення ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України (10.04.2022 - вихідний день), а тому останнім днем оплати за цим періодом є перший робочий день, відповідно прострочка за наступного за першим робочим днем. Таким розмір пені та 3% річних, які можуть бути заявлені до стягнення відповідно до чинного законодавства становить: пені - 50188,54 грн., 3% річних - 4335,36 грн.

Крім того, позивачем неправильно визначено сукупні індекси інфляції у заявлених періодах, а тому вимога про стягнення інфляційних втрат може бути задоволена лише частково, у розмірі 34406,42 грн.

За викладеного з відповідача підлягає стягненню на користь позивача 50188,54 грн. - пеня, 34406,42 грн. - інфляційні втрати та 4335,35 грн. - 3% річних.

Відповідач у заяві зазначив про визнання позову. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.46 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу. Згідно з ч. 1 ст. 191 Господарського процесуального кодексу України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Відповідно до ч. 4 ст. 191 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Судом встановлено, що заяву, у якій визнається позов підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" Новаковським В.І. За викладених обставин, судом приймається визнання позову відповідачем у частині розміру пені, 3% річних та індексу інфляції, визначеному судом. У іншій частині визнання позову судом не приймається, оскільки таке визнання суперечить закону, так як відповідачем визнається неіснуюча заборгованість з пені, 3% річних та індексу інфляції у цій частині.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог у розмірі 1333,95 грн.

Оскільки судом закрито провадження у справі в частині стягнення 319731,52 грн., то судовий збір у розмірі 4795,97 грн. може бути повернутий з державного бюджету за клопотання позивача. На час прийняття рішення клопотання про повернення судового збору від позивача не надходило, що не позбавляє останнього права подати зазначене клопотання після прийняття рішення.

Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Закрити провадження у справі в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія" основного боргу у розмірі 319731,52 грн.

У іншій частині позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" про стягнення заборгованості за спожитий природний газ - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гра-Холдинг" (50029, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Ракітіна, 21, ідентифікаційній код 41405175) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЙЕ Енергія" (01010, м. Київ, вул. Московська, 32/2, ідентифікаційний код 38863790) пеню у розмірі 50188,54 грн., інфляційні втрати у розмірі 34406,42 грн., 3% річних у розмірі 4335,35 грн. та судовий збір у розмірі 1333,95 грн.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 04.11.2022

Суддя О.М. Крижний

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення04.11.2022
Оприлюднено09.11.2022
Номер документу107177348
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —904/2819/22

Судовий наказ від 24.11.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Рішення від 04.11.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 06.09.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні