ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.11.2022м. ДніпроСправа № 904/3896/22
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Колісник І.І., розглянувши матеріали
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віл Груп Плюс", м. Дніпро
про стягнення 21 609,78 грн,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Віл Груп Плюс" заборгованості у сумі 21609,78 грн, з яких: 13320,00 грн - основний борг, 5328,00 грн - штраф, 2664,00 грн - інфляційні втрати, 297,78 грн - 3% річних.
Судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2481,00 грн позивач просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані неповерненням відповідачем грошових коштів у сумі 13320,00 грн, сплачених позивачем за договором купівлі-продажу № 11/07/03/211-МТР від 01.02.2019 в рахунок попередньої оплати товару, від якого в подальшому позивач відмовився у зв`язку з невиконанням відповідачем зобов`язань за вказаним договором.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлені вимоги щодо форми та змісту позовної заяви. Так, відповідно до пункту 8 частини третьої цієї статті Кодексу позовна заява повинна містити, зокрема: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Усупереч викладеному у позовній заяві позивачем не наведено відомостей щодо місцезнаходження оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви. При цьому самі копії документів, що додані позивачем до позовної заяви в обгрунтування обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не завірені належним чином.
Так, за частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин другої, четвертої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Так, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії (п. 5.26 ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів").
Долучені до позову копії доказів містять лише особистий підпис особи, яка їх засвідчила, втім не містять вказівки на їх відповідність оригіналу - "Згідно з оригіналом", а також даних щодо найменування посади, власного імені та прізвища підписанта, дати засвідчення.
Невідповідність доказів вимогам законодавства унеможливлює на їх підставі встановлення обставин у справі для вирішення спору.
Викладене свідчить про недотримання позивачем статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України щодо подання доказів.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- письмового викладення обставин щодо відомостей, передбачених пунктом 8 частини третьої статті 162 ГПК України (з урахуванням викладеного в ухвалі);
- належним чином засвідчених копій доказів, долучених до позову.
3. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 07.11.2022 та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя І.І. Колісник
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107177569 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні