Ухвала
від 08.11.2022 по справі 910/11517/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

08.11.2022Справа № 910/11517/22

Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Лізинг»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТАГРОКОМ»

про стягнення 1 223 683,06 грн, розірвання договору № 11152-SME-FL від 20.09.2021 та вилучення майна,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОТП Лізинг» (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕТАГРОКОМ» (далі - відповідач) про стягнення 1 223 683,06 грн, розірвання договору № 11152-SME-FL від 20.09.2021 та вилучення майна.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п.п. 3-5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;.

Частиною 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Так, зокрема, у прохальній частині позову позивач просить суд стягнути 1 223 683,06 грн.

У той же час, позовна заява не містить зазначення ціни позову.

Крім того, однією з вимог позивача, викладених в прохальній частині позовної заяви, є вимога про зобов`язання вилучити у ТОВ «ВЕТАГРОКОМ» та передати власнику ТОВ «ОТП Лізинг» сівалку точного висіву Kinze 3600 ASD, нова 2020 року виготовлення, серійний номер 603125, 1 (одна одиниця).

Водночас, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує таку вимогу, позовна заява не містить

Крім того, ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви, підписаною представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Як вбачається з поданих матеріалів, позовну заяву підписано представником за довіреністю Шагіним О.В.

Частиною 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник; при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Відтак, виходячи з характеру правовідносин, які викладені у позові та заявленого предмету, спір у даній справі, не є малозначним в розумінні чинного законодавства, таким чином, представником позивача як юридичної особи у даній справі може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

За вимогами частини 3 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Як вбачається з поданих матеріалів, на підтвердження своїх повноважень на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Лізинг» долучено довіреність від 31.01.2022 № 117/01.

Так, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю, однак, суд зазначає, що довіреність сама по собі не є доказом, який підтверджує обставини того, що особа є адвокатом.

У матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують обставини того, що Шагін О.В. є адвокатом, зокрема, в відомостях з Єдиного реєстру адвокатів України відсутні записи про те, що Шагін О.В. є адвокатом, позивачем до матеріалів даного позову не надано свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю вказаного представника або його посвідчення адвоката, що порушує приписи ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Лізинг» без руху.

2. Встановити позивач строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом:

- зазначення ціни позову;

- зазначення способу захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором (конкретизації того, на яку особу позивач просить покласти обов`язок по вилученню спірного майна, або редакційного уточнення позовної вимоги шляхом зазначення "вилучити майно, повернути майно, зобов`язати передати майно тощо), та викладу обставин, якими позивач обґрунтовує вимоги щодо зобов`язання вилучити у ТОВ «ВЕТАГРОКОМ» та передати власнику ТОВ «ОТП Лізинг» сівалку точного висіву Kinze 3600 ASD, нова 2020 року виготовлення, серійний номер 603125, 1 (одна одиниця), зокрема посилання на норми чинного законодавства, договору тощо як підстави для вилучення спірного майна;

- надання документів, що підтверджують повноваження представника позивача Шагіна О.В. як адвоката.

Ухвала набирає законної сили 08.11.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Удалова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.11.2022
Оприлюднено09.11.2022
Номер документу107178249
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу

Судовий реєстр по справі —910/11517/22

Рішення від 02.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 09.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 23.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 22.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 08.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні