печерський районний суд міста києва
Справа № 757/34757/21-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2022 року Печерський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Бусик О.Л.
при секретарі Дибі І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про звернення стягнення на нерухоме майно, яке не зареєстровано у встановленому законом порядку,-
ВСТАНОВИВ:
29 червня 2021 року до Печерського районного суду м. Києва надійшло вказане подання ВПВР УЗПВР у Київській області ЦМУ МЮ (м. Київ), в якому ставиться питання про звернення стягнення на земельні ділянки з кадастровим номером 3222480601:03:004:0021, площею 0,2500 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться за адресою: с. Бобриця Києво-Святошинського р-ну Київської обл. та з кадастровим номером 3222480601:03:004:0020, площею 0,2499 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться за адресою: с. Бобриця Києво-Святошинського р-ну Київської обл., які на праві приватної власності належать ОСОБА_1 , однак які не зареєстровані в установленому законом порядку за останнім.
ВПВР УЗПВР у Київській області ЦМУ МЮ (м. Київ), будучи належним чином повідомленим про день час і місце розгляду подання, державного виконавця в судові засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив.
26 жовтня 2022 року до суду надійшла заява від старшого державного виконавця ВПВР УЗПВР у Київській області ЦМУ МЮ (м. Київ) Костюченко А.П., з якої вбачається, що вона подання підтримує та просить задовольнити.
Частиною 10 ст. 440 ЦПК України передбачено, що питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.
Відповідно до ч. 11 ст. 440 ЦПК України суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.
Суд, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 440 ЦПК України державний або приватний виконавець має право звернутися до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано.
У такому випадку виконавцю потрібно надати докази, які підтверджують, що боржник фактично є володільцем майна.
Такими доказами можуть бути: свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу нерухомого майна, рішення суду, рішення місцевої ради про передачу земельної ділянки у приватну власність, а також інші документи, які підтверджують володіння нерухомими майном.
Окрім зазначених вище документів виконавцю обов`язково потрібно довести факт того, що у боржника недостатньо грошових коштів або рухомого майна, за рахунок яких можна задовольнити вимоги стягувача.
Дане твердження обумовлено тим, що Законом України «Про виконавче провадження» передбачено черговість звернення стягнення на майно боржника, відповідно до якої стягнення на нерухоме майно звертається у останню чергу.
На підтвердження того, що боржник є фактичним володільцем нерухомого майна боржника, а саме земельних ділянок з кадастровим номером 3222480601:03:004:0021, площею 0,2500 га, та з кадастровим номером 3222480601:03:004:0020, площею 0,2499 га, із цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходяться за адресою: с. Бобриця Києво-Святошинського р-ну Київської обл., право власності на які не зареєстровано в установленому законом порядку, державним виконавцем надано копії листів Головного управління Держгеокадаструу Київській області від 13 лютого 2019 року та 30 квітня 2021 року, а також виписки з поземельних книг на вказані вище земельні ділянки, відкритих 23 вересня 2015 року та 22 березня 2016 року.
Однак, матеріали подання не містять жодного доказу того, що у боржника недостатньо грошових коштів або рухомого майна, за рахунок яких можна задовольнити вимоги стягувача.
При цьому, заявником не надано підтверджень про здійснення ним заходів щодо стягнення за виконавчим документом на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, чи доказів про відсутність таких у ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, про відмову у задоволенні подання, оскільки державним виконавцем не надано доказів відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, а порядок застосування кожного заходу примусового виконання рішення має специфічні риси, і черговість таких згідно із ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» повинна враховуватись державним виконавцем у процесі виконавчого провадження.
На підставі викладеного та керуючись, ст. 260, 440 ЦПК України, Законом України «Про виконавче провадження», суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні подання Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про звернення стягнення на нерухоме майно, що не зареєстровано у встановленому законом порядку - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.Л. Бусик
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2022 |
Оприлюднено | 10.11.2022 |
Номер документу | 107191856 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Бусик О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні