Ухвала
від 08.11.2022 по справі 357/10120/22
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/10120/22

2/357/3181/22

У Х В А Л А

08.11.2022 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхов О. І. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківської районної державної адміністрації, Узинської міської територіальної громади, ОСОБА_2 про скасування права власності на земельну ділянку (пай), -

В С Т А Н О В И В:

02 листопада 2022 року позивач ОСОБА_1 звернулась до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з позовом до Білоцерківської районної державної адміністрації, Узинської міської територіальної громади, ОСОБА_2 про скасування права власності на земельну ділянку (пай).

Згідно ч. 2 ст. 14 ЦПК України, подана позовна заява була зареєстрована в Єдиній автоматизованій системі документообігу Білоцерківського міськрайонного суду, як справа позовного провадження.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 листопада 2022 року головуючим суддею по справі було визначено суддю Орєхова О.І.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

У відповідності до вимог ст. 184 ЦПК України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Частиною 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку. передбаченому ст. 185 цього Кодексу.

У зв`язку з зазначеним, звернення позивача до суду зобов`язує суддю до вчинення необхідних процесуальних дій з метою з`ясування можливості відкриття провадження у цивільній справі. Зокрема, з`ясуванню підлягають питання чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, для повернення позовної заяви, для відмови у відкритті провадження у справі.

Нормами статей 175 та 177 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.

Встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам встановленим ЦПК України з наступних підстав.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2481 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подачу до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлений судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подачу до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлений судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 992,40 грн.

Дослідивши позовну заяву з додатками, встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою, що одночасно містить 3 вимоги немайнового характеру: скасувати розпорядження Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області за № 457 від 03.10.2013 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; скасувати розпорядження Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області за № 233 від 06.05.2014 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах Михайлівської сільської ради; скасувати право власності на земельну ділянку № НОМЕР_2 , кадастровий номер 3220483700:02:016:0037, площею 2,9896 га, яка знаходиться у власності ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , та одну вимогу майнового характеру: визнати за ОСОБА_1 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_4 , право власності на земельну ділянку № НОМЕР_2 площею 2,9896 га, розташовану на території Михайлівської сільської ради (Розаліївський старостинський округ № 9) Білоцерківського району Київської області та призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належить їй на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 11 грудня 2009 року, виданого Узинською державною міською нотаріальною конторою, кадастровий номер земельної ділянки 3220483700:02:016:0006.

Отже, оскільки даний позов містить окрім іншого і вимогу майнового характеру, то має відображати ціну позову, підтверджену належними та допустими доказами.

За правилами пункту 2 частини першої статті 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю майна.

При цьому, суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача.

Отже, у позовній заяві ОСОБА_1 , згідно вимог чинного законодавства, повинна була зазначити ціну позову. Утім, позивач ціну позову не зазначила.

Відбиття в позовній заяві ціни позову має значення в першу чергу для захисту прав самих позивачів, оскільки від визначеної ціни позову залежить і розмір судового збору. Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»), висновок про вартість майна є його невід`ємною частиною.

Встановлено, позивач при зверненні до суду з даним позовом сплатила судовий збір у розмірі 1984,00 грн. (992,40*2), що підтверджується квитанцією № 15 від 02.11.2022 року.

З огляду на вищевикладене, убачається, що позивачем ОСОБА_1 судовий збір у розмірі визначеному чинним законодавством сплачено не у повному обсязі, зокрема, судовий збір за третю вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру позивачем не сплачено.

Проте, враховуючи, що ціна позову позивачем не вказана та зі змісту позовної заяви неможливо встановити ціну позову станом на день її подання, зокрема, вартість спірної земельної ділянки, то позивачу необхідно самостійно розрахувати розмір судового збору за вимогу майнового характеру, виходячи з документу, що підтверджує її вартість.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно надати до суду позовну заяву в новій редакції (для суду та інших учасників справи) із зазначенням ціни позову; надати докази на підтвердження дійсної вартості спірної земельної ділянки; сплатити судовий збір відповідно до ставок визначених Законом України «Про судовий збір» за вимогу майнового характеру (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) та за ще одну вимогу немайнового характеру (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 992,40 грн.) та надати суду докази на підтвердження його оплати або подати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

Судовий збір в розмірі зазначеному в ухвалі має бути перераховано або внесено за такими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Київ. обл/Білоцерків. міс/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 188999980313101206000010776, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *,101;____(код) Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ) Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач згідно ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись, ст.ст. 185, 259-261, 353 ЦПК України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківської районної державної адміністрації, Узинської міської територіальної громади, ОСОБА_2 про скасування права власності на земельну ділянку (пай), - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяО. І. Орєхов

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.11.2022
Оприлюднено11.11.2022
Номер документу107193806
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —357/10120/22

Рішення від 30.05.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Рішення від 30.05.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 07.02.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 08.11.2022

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні