печерський районний суд міста києва
Справа № 757/42295/21-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2021 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В. перевіривши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сепо-М», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ітертех Інвест» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ФОП ОСОБА_1 звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 , треті особи: ТОВ «Сепо-М», ТОВ «Ітертех Інвест» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття, у якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача матеріальну шкоду у розмірі 243 975,00 грн. та моральну шкоду у розмірі 70 000,00 грн., а також стягнути з відповідача на користь позивача витрати на правову допомогу та судовий збір.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 23 ЦК України передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає:
1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;
2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів;
3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Якщо інше не встановлено законом, моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб.
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Постановою Пленуму Верховного Суду України №4 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», роз`яснено, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, у чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, окрім вказівки на те, у чому полягає ця шкода та якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві. У разі недотримання позивачем зазначених вимог суд вправі залишити позовну заяву без руху.
Таким чином, позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки позивачем не вказано з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір моральної шкоди у сумі 70 000,00 грн.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 95, 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сепо-М», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ітертех Інвест» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня отримання ним копії ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2021 |
Оприлюднено | 10.11.2022 |
Номер документу | 107195638 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні