ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.11.2022м. ДніпроСправа № 904/3821/22
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Панна С.П., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1
до відповідача - 1: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2
відповідача - 2: ОСОБА_3 , АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_3
відповідача - 3: ОСОБА_4 , АДРЕСА_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_4
про відшкодування збитків
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , в якій просить суд:
- визнати поважними причини пропуску позовної давності для подачі даної позовної заяви та поновити строк позовної давності;
- стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , ОСОБА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 , ОСОБА_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_4 суму збитків у розмірі 950 089,40грн.;
- вирішити питання розподілу судових витрат.
Згідно з ч.2 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1, п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", з 01.01.2022 розмір 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 481,00 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та її прохальної частини, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру у розмірі 950 089,40грн., за які останній мав сплатити судовий збір у розмірі 2 481,00грн. - за вимогу немайнового характеру та 14 251,34грн. за вимогу майнового характеру.
Позивачем надано докази сплати судового збору у розмірі 2 270,00грн. (код квитанції 2546-5868-8387-0347 від 21.12.2021).
Також, разом із позовною заявою позивачем подано до суду клопотання про зменшення судового збору за подачу позовної заяви до розміру 2 481,00грн., яке мотивоване тим, що наразі всі бізнес процеси країни знаходяться в уповільненому стані, пов`язаному з повномасштабною російською військовою агресією, крім того, позивачем одноосібно здійснюється захист порушених прав та інтересів колись потужного заводу ПАТ "Запорізький сталепрокатний завод" в судовій процедурі банкрутства (справа № 908/3468/13), який знищений рейдерами російського походження, у зв`язку з чим, позивач несе величезні судові витрати, а також через відсутність заробітної плати.
З довідки ТОВ "ТОДМА" від 18.10.2022р. за вих.№ 5 свідчить, що позивач - ОСОБА_1 працює на ТОВ "Тодма" (код ЄДРПОУ 33179210) на посаді директора по теперішній час та на період військового стану знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати з 25.02.2022р. по 25.11.2022р.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Позивачем у клопотанні про зменшення розміру судового збору не надано відповідних доказів на обґрунтування для зменшення судового збору, передбачених чинним законодавством.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі. Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека, тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа (ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ст. 9 Закону України "Про судовий збір").
Оскільки, при зверненні до господарського суду позивачем заявлено вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру у розмірі 950 089,40грн., позивач повинен був сплатити судовий збір у загальному розмірі 16 732,34грн., тоді як позивачем надано лише квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2 270,00грн.
Наведені обставини є підставою для відмови у клопотанні позивача про зменшення судового збору та залишення позовної заяви без руху.
Також, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.1997 №799 "Про затвердження Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій" опис вкладення поштового відправлення відправник складає із зазначенням у ньому, зокрема, поіменного переліку предметів вкладення.
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом зазначеного пункту Правил, для здійснення перевірки працівниками поштового відділення відповідності вкладення опису, останній має містити поіменний перелік предметів.
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек (накладна) та опис вкладення з переліком документів.
Зі змісту доданих до позовної заяви описів від 21.10.2022р. вкладення на підтвердження надсилання відповідачам-1, 2, 3, третім особам-1, 2 копії позовної заяви з доданими до неї документами вбачається, що у зазначеному описі вкладення відсутній поіменний перелік документів, які були надіслані відповідачу.
У зв`язку із зазначеним доданий опис вкладення до цінного листа не є належним доказом направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Будь-яких виключень з приводу ненаправлення відповідачу будь-яких копій документів, які є додатками до позову, приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять.
Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу протягом 7 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати докази доплати судового збору у розмірі 14 462,34грн.;
- надати суду належні докази направлення відповідачам-1, 2, 3 та третім особам-1, 2 копії додатків, що додані до позовної заяви (поіменним їх переліком в описі вкладення до листа та фіскальним чеком).
Роз`яснити Позивачу, що в разі невиконання вимог щодо усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, така заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 07.11.2022р. та оскарженню не підлягає.
Суддя С.П. Панна
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 11.11.2022 |
Номер документу | 107212039 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні