Справа № 752/12020/21
Провадження № 1-кс/752/3978/22
У Х В А Л А
Іменем України
16 вересня 2022 року м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Києва клопотання слідчого СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12019100000001243, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, у якому просить надати дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ФОП " ОСОБА_5 " ( АДРЕСА_1 ), код ЄРДПОУ НОМЕР_1 .
В обґрунтування клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий зазначає, що Відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019100000001243, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.11.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом умисних, вчинених з корисливих мотивів протиправних дій, службових осіб Театрально-видовищного закладу культури « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі ТВЗК « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що полягають у підписанні актів виконаних робіт з ремонту театру, в яких було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт, чим спричинили розтрату бюджетних коштів у сумі близько 800 тисяч гривень.
Слідчий вказує, що з метою швидкого, повного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження й встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, дослідження документів, виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, які перебувають у володінні ФОП " ОСОБА_5 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ).
З посиланням на ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий просить розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ФОП " ОСОБА_5 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), без виклику його представників, з огляду на існування реальної загрози зміни або знищення інформації та документів, про тимчасовий доступ до яких заявлене клопотання.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. До початку розгляду клопотання подав заяву про розгляд вказаного клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути вказане клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Зі змісту ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, які перебувають у володінні ФОП " ОСОБА_5 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, не є такими, доступ до яких заборонено законом, мають суттєве значення для встановлення та виключне значення для доведення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також досягнення його дієвості, оскільки наявні в них відомості можуть бути використані як докази, отримати які іншим способом неможливо, слідчий суддя вважає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження клопотання слідчого, слід задовольнити частково з можливістю вилучення запитуваної інформації та документів у формі належно завірених копій у друкованому та електронному вигляді.
Керуючись ст. ст. 107, 110, 159-166, 309, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання задовольнити.
2.Надати дозвілслідчому СУГУ НПв м.Києві ОСОБА_3 на проведеннятимчасового доступудо речейта документів,що перебуваютьу володінні ФОП " ОСОБА_5 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), а саме: договір № 199 від 26.11.2018 на виконання ремонтно-будівельних, спеціалізованих будівельно-монтажних та спеціалізованих науково-технічних робіт з капітального ремонту укладений між ТВЗК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з додатками до нього (протокол договірної ціни, календарний план, локальний кошторис та інші додатки та документи, що стосуються вказаного договору), Акти приймання виконаних будівельних робіт КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати КБ-3;Видаткових накладних, податкових накладних, платіжних доручень, банківських виписок, які підтверджують сплату за надання послуг (авансові платежі), оборотно-сальдових відомостей по рахунку 631; документацію, щодо здійснення технічного нагляду під час виконання будівельних робіт, а саме: здійснення перевірки наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображаються результати лабораторних випробовувань, відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів, виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду, ведення обліку обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками, проведених разом з підрядником огляду та оцінки результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих і конструктивних елементів, повідомлень підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів, оформлених актів робіт, виконаних з недоліками, а також якщо прийняття участі у проведенні перевірки та виконання інших функцій, пов`язаних з технічним наглядом на вказаному об`єкті; інші документи, що стосуються проведення будівельних робіт вказаного об`єкту; документів в яких міститься інформація щодо повних даних банківських установ, з якими ТВЗК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в період 2018-2021 років укладались чи діяли угоди банківського обслуговування, із зазначенням даних щодо відкритих розрахункових рахунків, їх закриття, валюти, МФО банків, з можливістю вилучення їх копій в електронному та/або друкованому вигляді.
3. Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
4. Уповноваженим особам ФОП "" ОСОБА_5 "(кодЄРДПОУ НОМЕР_1 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів зазначеним в ухвалі особам, підготувати документи для можливості вилучення інформації (відомостей) в електронному вигляді та/або друкованому вигляді.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
6. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
7. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107216821 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні