Ухвала
від 09.11.2022 по справі 757/29932/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/29932/22-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,

установив:

У провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Прокурор в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити

Власник майна в судове засідання не з`явився.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки представника сторони обвинувачення обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у її відсутність.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000381 від 14.05.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 355, ч. 2 ст. 345, ч 4 ст. 186 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Президент Російської Федерації, а також інші представники влади Російської Федерації, нехтуючи вимогами п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципами Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та положеннями ч. 4 ст. 2 Статуту Організації Об`єднаних Націй і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України.

З цією метою 22.02.2022 Президент Російської Федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані Державною думою та Радою Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації.

В цей же день Президент Російської Федерацію, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації звернення про використання Збройних Сил Російської Федерації за межами Російської Федерації, яке було задоволено.

23.02.2022 керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до Президента Російської Федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».

24.02.2022 Президент Російської Федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації на територію України.

Після того, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії незаконно вторглись на територію України через лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об`єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.

Надалі Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Так, починаючи з лютого 2022 року невстановлені особи, перебуваючи на території Тернопільської області, використовуючи підконтрольні благодійні організації, у тому числі БО «Дотик» (ЄДРПОУ 38117398), керівником якої є ОСОБА_4 , ряд юридичних осіб: обслуговуючий кооператив «ОБСЛУГОВУЮЧИЙ ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «ЗАТИШНИЙ ДІМ» (ЄДРПОУ 43900885), власником якого є ОСОБА_5 , ТОВ «Ювітас» (ЄРДПОУ 24634838), колишнім бенефіціарним власником якого являвся ОСОБА_6 , ОК «ЖБК «КРИСТАЛ-ТЕРНОПІЛЬ» (ЄРДПОУ 43953062), СК «Грінпарк-Екосервіс» (ЄРДПОУ 43816783), обслуговуючий кооператив «ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «АКВАМАРИН ТЕРНОПІЛЬ» (ЄДРПОУ 43206423), ТОВ Ресторан «Калина» (ЄРДПОУ 14034445), власником якого є ОСОБА_6 , діючи умисно, протиправно, з метою одержання прибутку, здійснюють продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги та використовують благодійні пожертви, безоплатну допомогу, які надходять на адресу БО «Дотик», шляхом укладення правочинів щодо розпорядження таким майном у значному розмірі.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» гуманітарна допомога це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», а саме: з метою надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.

Сферами благодійної діяльності є:

1) освіта;

2) охорона здоров`я;

3) екологія, охорона довкілля та захист тварин;

4) запобігання природним і техногенним катастрофам та ліквідація їх наслідків, допомога постраждалим внаслідок катастроф, збройних конфліктів і нещасних випадків, а також біженцям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах;

5) опіка і піклування, законне представництво та правова допомога;

6) соціальний захист, соціальне забезпечення, соціальні послуги і подолання бідності;

7) культура та мистецтво, охорона культурної спадщини;

8) наука і наукові дослідження;

9) спорт і фізична культура;

10) права людини і громадянина та основоположні свободи;

11) розвиток територіальних громад;

12) розвиток міжнародної співпраці України;

13) стимулювання економічного росту і розвитку економіки України та її окремих регіонів та підвищення конкурентоспроможності України;

14) сприяння здійсненню державних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища в Україні;

15) сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

Благодійні організації не мають права надавати благодійну допомогу політичним партіям або від імені політичних партій, а також брати участь у виборчій агітації.

Для досягнення зазначеної протиправної мети підконтрольні суб`єкти господарської діяльності (далі СГД) виступають донорами гуманітарної допомоги, а благодійні фонди та релігійні організації виступають отримувачами гуманітарної допомоги, натомість при переміщенні вантажів здійснюється підміна фактичних товарно-супровідних документів на документи нібито гуманітарної допомоги, з використанням реквізитів підконтрольних СГД.

Комерційний товар після визнання його гуманітарною допомогою усупереч планам розподілу реалізується іншим суб`єктам господарювання за грошові кошти, які в подальшому використовуються для власних потреб та розподіляються між учасниками групи. Для списання вантажів, отриманих як гуманітарна допомога, службові особи благодійних фондів виготовляють фіктивні списки кінцевих отримувачів та акти передачі гуманітарної допомоги на інші організації (у тому числі благодійні), які фактично нічого не отримують.

Проведеним оглядом офіційного вебсайту Міністерства соціальної політики України, розміщеним за посиланням «https://www.msp.gov.ua/documents/6239.html», виявлено Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги, у якому під № НОМЕР_1 значиться благодійна організація «ДОТИК», код ЄДРПОУ № 38117398, місцезнаходження: Тернопільська обл., Кременецький р-н, с. Білокриниця, вул. Шевченка, 2-Ж, керівник: ОСОБА_4 , № та дата наказу про включення до ЄР (виключення з ЄР)/зміни в ЄР № 474 02.08.2013/№ 69 14.02.2014.

Крім того, 01.07.2022, приблизно о 19 год 55 хв, ОСОБА_6 , перебуваючи на території автозаправної станції «Автотехсервіс», розташованої за адресою: м. Тернопіль, просп. Злуки, 2-Б, під час особистої зустрічі з ОСОБА_7 побачив у останнього чоловічу сумку чорного кольору з написом «Jack Lu».

У цей час ОСОБА_6 , достовірно усвідомлюючи, що на території України триває воєнний стан, вирішив відкрито викрасти чуже майно, а саме: вказану сумку, належну ОСОБА_7 , шляхом застосування насильства, яке не є небезпечним для життя та здоров`я потерпілого.

Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, ОСОБА_6 наблизився впритул до ОСОБА_7 , у якого на грудях спереду була одягнута чоловіча сумка чорного кольору з написом «Jack Lu», всередині якої знаходились особисті речі, після чого розпилив йому в обличчя газ дратівливої дії, таким чином застосувавши насильство, що не є небезпечним для життя та здоров`я потерпілого.

Тоді, з метою відвернення шкідливих наслідків для себе та збереження власного майна, ОСОБА_7 почав тікати з місця події у напрямку протилежної сторони проїзної частини проспекту Злуки у м. Тернополі.

Водночас, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_6 розпочав переслідування потерпілого та, задля подолання волі останнього до опору, став наносити йому удари кулаками рук та ногами у різні частини тіла, загалом нанісши невстановлену кількість ударів, але не менше 6, чим спричинив потерпілому тілесні ушкодження у вигляді садна спинки і синця лівої бокової стінки носа, синців в проєкції тіла нижньої щелепи зліва, що поширюється на підщелепову ділянку, правої вушної раковини, передньої поверхні грудей справа, лівого передпліччя, синця із садном на його тлі правого стегна, синців обох сідниць, закритої черепно-мозкової травми із струсом головного мозку, що за ступенем тяжкості належать до легких тілесних ушкоджень із короткочасним розладом здоров?я тривалістю понад шість днів, але не більше як двадцять один день, таким чином знову застосувавши насильство, яке не є небезпечним для життя та здоров`я потерпілого.

Зробивши це, з метою доведення свого злочинного умислу до кінця, ОСОБА_6 , наздогнавши ОСОБА_7 , руками схопив плечовий ремінь зазначеної сумки та одним рухом зірвав її з потерпілого, тим самим відкрито викравши чуже майно, належне ОСОБА_7 , а саме: чоловічу сумку чорного кольору з написом «Jack Lu» вартістю 273 грн 75 коп., всередині якої знаходились: гаманець чорного кольору з написом «Gucci» вартістю 763 грн 23 коп., гроші в сумі 5000 доларів США, що еквівалентно 146 274 грн 50 коп. (за курсом Національного банку України на момент вчинення кримінального правопорушення), та 800 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , ігноруючи вимоги потерпілого зупинитися та повернути його майно, залишив місце вчинення кримінального правопорушення, завдавши потерпілому ОСОБА_7 значної матеріальної шкоди на загальну суму 148 111 грн 48 коп.

Тоді ОСОБА_6 , тримаючи вказану сумку при собі, залишив місце вчинення кримінального правопорушення, завдавши потерпілому ОСОБА_7 значної матеріальної шкоди на загальну суму 148 111 грн 48 коп.

Під час проведення досудового розслідування слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва надано дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Після того, 27.10.2022 у період часу з 08 год 23 хв по 10 год 43 хв під час проведення слідчої дії, а саме: обшуку за вищевказаною адресою, виявлено та вилучено:

печатку прямокутної форми «БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА»;

печатку прямокутної форми «ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ПРОДАЖ ЗАБОРОНЕНО БО «ДОТИК »;

печатку прямокутної форми «БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОТИК» 38117398;

печатку круглої форми «БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОТИК» 38117398.

Надалі 27.10.2022 вилучене за вищевказаною адресою майно на підставі постанови старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_8 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 12022000000000381 у зв`язку з тим, що воно відповідає вимогам, передбаченим ст. 98 КПК України, зокрема було знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна власником будівель та інших споруд за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Крім того, у випадку, передбаченому ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом.

Слідчий суддя вивчивши матеріали провадження за клопотанням вважає, що є достатні підстави вважати, що майно, на арешті якого наполягає орган досудового розслідування, відповідає вимогам визначених ч. 2 ст. 170 КПК України, оскільки речі та предмети являються доказом злочину, а саме зберегли на собі його сліди та містять інші відомості (інформацію) які можуть бути використанні з метою встановлення істини та проведення всебічного, повного розслідування кримінального провадження, а також можуть слугувати доказами у встановленні певних обставин під час здійснення досудового розслідування, а відтак потреби органу дізнання виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи власника майна, як арешт майна.

При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

Крім того, слід зазначити, що вилучене під час огляду майно співвідноситься із обставинами кримінального провадження, а тому є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту вилучених під час слідчих дій речей.

За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню, приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 117, 131, 132, 171173, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене 27.10.2022 у період часу з 08 год 23 хв по 10 год 43 хв за адресою: АДРЕСА_1 , за місцезнаходженням нежитлових будівель та інших споруд, власником яких є ОСОБА_4 , а саме:

печатку прямокутної форми «БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА»;

печатку прямокутної форми «ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ПРОДАЖ ЗАБОРОНЕНО БО «ДОТИК »;

печатку прямокутної форми «БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОТИК» 38117398;

печатку круглої форми «БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОТИК» 38117398.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.11.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107218558
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/29932/22-к

Ухвала від 09.11.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Волкова С. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні