Справа № 127/2430/22
Провадження № 2/127/295/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2022 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ан О.В.,
за участю секретаря Поляруш І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» в особі регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» - «Геосистема» про стягнення невиплачених при звільненні грошових коштів,-
ВСТАНОВИВ:
В січні 2022 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом відповідно до якого просив стягнути з Регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство»-«Геосистема» на його користь заборгованість по заробітній платі. Стягнути з Регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство»-«Геосистема» на його користь заборгованість по компенсації за невикористані дні відпустки. Стягнути з Регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство»-«Геосистема» на його користь заборгованість по виплаті вихідної допомоги в розмірі середнього місячного заробітку. Стягнути з Регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство»-«Геосистема» на його користь середній заробіток за весь період затримки розрахунку.
Ухвалою суду від 16.02.2022 витребувано у регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» - «Геосистема» заборгованості по заробітній платі ОСОБА_1 на день звільнення загалом та по місяцях роботи, кількості днів невикористаної ним основної відпустки та суми компенсації за невикористані ним дні основної відпустки, кількості днів невикористаної позивачем додаткової відпустки та суми компенсації за невикористані ним дні додаткової відпустки, суми вихідної допомоги, невиплаченої йому при звільненні, розміру його середньомісячної та середньоденної заробітної плати, визначено строк надання доказів протягом п`яти днів з моменту отримання даної ухвали.
Копію ухвали суду від 16.02.2022 регіональна філіяДержавного підприємства«Українське державнеаерогеодезичне підприємство»-«Геосистема»отримала 23.03.2022 (на 21 а.с.).
На адресу відповідача неодноразово надіслано лист попередження, ухвалу суду з вимогою надати витребувані докази, а саме: 16.02.2022, 28.04.2022, 28.09.2022 вказані листи отримані, що підтверджується відмітками у рекомендованому повідомленні.
Станом на 08.11.2022 витребувані докази до суду не надійшли, про причини неможливості подання або неможливості їх подання у встановлені строки регіональна філіяДержавного підприємства«Українське державнеаерогеодезичне підприємство»-«Геосистема»суд не повідомила.
Судом встановлено, що керівником регіональної філії ДП "УКРДАГП" - «Геосистема»якавходить доскладу Державногопідприємства «Українськедержавне аерогеодезичнепідприємства» є Грінчук Валерій Григорович.
Керівник державного підприємства є органом управління державного унітарного підприємства, який призначається уповноваженим органом управління, до сфери управління якого віднесено державне підприємство, на контрактній основі, та без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами. Керівник державного підприємства виступає органом управління відокремленої частини державного майна, закріпленої за підприємством на праві господарського відання.
Згідно ч. 6, 7, 8 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Одним із видів процесуального примусу є штраф в розмірі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується зокрема у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин (ч. 1 ст. 148 ЦПК України).
Бездіяльність Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» в особі регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» - «Геосистема» перешкоджає судочинству, фактично унеможливлює розгляд справи, а також формує негативну громадську думку щодо відправлення правосуддя, призводить до порушення гарантованих прав людини на розгляд її справи судом упродовж розумного строку.
Враховуючи невиконання відповідачем вимог ухвали суду про витребування доказів, суд з метою запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства та спонукання відповідних осіб до виконання судового рішення вважає за необхідне застосувати до керівника регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» - «Геосистема», яке входить до складу Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» Грінчука Валерія Григоровича захід процесуального примусу у вигляді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись статтями 84, 148, 260, 353 ЦПК України суд,-
УХВАЛИВ:
Застосувати до керівника регіональної філії Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» - «Геосистема», яке входить до складу Державного підприємства «Українське державне аерогеодезичне підприємство» Грінчука Валерія Григоровича захід процесуального примусу у вигляді штрафу.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід державного бюджету штраф у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 4962 (чотири тисячі дев`ятсот шістдесят дві) гривні, стягувачем якого є Державна судова адміністрація України.
Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Цивільним процесуальним кодексом України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Стягувач Державна судова адміністрація України, адреса: вул. Липська, 18/5, м. Київ, код ЄДРПОУ 26255795.
Боржник ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_1 .
Строк пред`явлення ухвали суду до виконання складає три місяці.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2022 |
Оприлюднено | 14.11.2022 |
Номер документу | 107234143 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ан О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні