Справа №463/7965/22
Провадження №1-кс/463/6013/22
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
10 листопада 2022 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , погоджене прокурором другого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 42021200000000088 від 23.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених частиною першою статті 111, частиною другою статті 240, частиною другою статті 364, частиною другою статті 366 Кримінального кодексу України,-
встановив:
Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора звернувся з клопотанням до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова про надання тимчасового доступу до оригіналів речей та документів, а саме: реєстраційної справи ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 з можливістю вилучення її копії, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).
Клопотання мотивує тим, що Слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні
№ 42021200000000088 від 23.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених частиною першою статті 111, частиною другою статті 240, частиною другою статті 364, частиною другою статті 366 Кримінального кодексу України.
Наказом Директора Державного бюро розслідувань від 04.03.2022
№ 121-дск місцем здійснення досудового розслідування другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управлінням Державного бюро розслідувань, визначено місце знаходження Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Львові, а тому, з огляду на вимоги ч. 2 ст. 132 КПК України, зазначене клопотання підлягає розгляду слідчим суддею Личаківського районного суду м. Львова, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що розробку Баницького родовища високочистих кварцитних пісковик: (Шосткинський район Сумської області, площа 57 га), здійснює ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), на підставі спеціального дозволу №1006 від 29.07.1997.
Під час досудового розслідування серед іншого встановлено, що керівник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », будучи громадянином України, вчиняє дії спрямовані на шкоду державній безпеці та зниження обороноздатності країни по наданню Російській Федерації допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, шляхом організації вивезення до РФ корисних копалин державного значення, які використовуються при виготовленні продукції у військово-промисловому комплексі.
Так, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відповідно до митних декларацій є постачальником сировини, а саме кварцит грудковий вміст оксиду кремнію не менше 99% (ТУ У 08.1-14015554-001:2013), який використовується для виготовлення динасових вогнетривких виробів, високоякісних феросплавів (феросиліцію) та кристалічного кремнію високих марок, а також щебню та буту для використання в будівництві. З алюмінію та його сплавів виготовляють літаки, броню для танків та артилерії, двигуни, кораблі, частини ракет, стрілецьку зброю.
При цьому, практично вся видобута сировина експортується на адресу підприємств оборонного комплексу Російської Федерації.
Так, з початку 01.07.2021 по 03.02.2022 ІНФОРМАЦІЯ_3 на експорт оформлено 149 митних декларації (із них 148 - в адресу отримувачів РФ), загальною вагою 45619 тис. тон товару «Кварцит грудковий вміст оксиду кремнію не менше 99%, розмір фракції 30-130 мм», а саме:
- АО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (РФ, м. Шелохов) 30 МД, вага 8015,3 тон, фактурна вартість 22046876 руб (стат. вартість 8076960,94 грн.);
- ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (РФ м. Липецьк) - 58 МД, вага 18823,3 тон, фактурна вартість 958440,82 дол. США (стат. вартість 25869841,97 грн.);
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (РФ, Свердловська обл.) 60 МД, 18430,9 тон, фактурна вартість 51615212,2 руб (стат. вартість 18903599,21 грн.);
- OFZ A.S. (Словацька Республіка) 1 МД, на суму 17150 Євро.
Митне оформлення проводилось ВМО « ІНФОРМАЦІЯ_6 » МП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ІНФОРМАЦІЯ_8 в електронному режимі. Вантаж відправляється залізничним транспортом (станція « ІНФОРМАЦІЯ_9 »), підпадає під нетарифне регулювання (гемологічний контроль).
Крім того, у кримінальному провадженні встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_10 склали завідомо неправдивий офіційний документ акт проведеної перевірки ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " шляхом внесення до нього неправдивих відомостей щодо усунення всіх порушень та відсутності нових, що стало підставою для направлення листа до ІНФОРМАЦІЯ_11 про можливість подальшого відновлення дії спеціального дозволу № 1006 від 29.07.1997, що в свою чергу призвело до відновлення роботи підприємства та подальшого постачання кварцитовидних пісковиків до РФ, чим спричинено тяжкі наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним державним інтересам на загальну суму понад 11 млн. грн.
Крім того, у кримінальному провадженні встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_12 та його регіонального підрозділу - ІНФОРМАЦІЯ_10 , зловживаючи владою та службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе та іншої юридичних осіб (розташованих на території РФ), всупереч інтересам служби сприяли у складанні завідомо неправдивого офіційного документу - акту проведеної перевірки ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " щодо усунення всіх порушень та відсутності нових, що стало підставою для відновлення дії спеціального дозволу № 1006 від 29.07.1997, що в свою чергу призвело до поновлення роботи підприємства та подальшого постачання кварцитовидних пісковиків до РФ, чим спричинено тяжкі наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним державним інтересам на загальну суму понад 11 млн. грн.
Крім того, у кримінальному провадженні встановлено, що посадові особи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " здійснюють незаконний видобуток кориснох копалин загальнодержавного значення та подальше постачання кварцитовидних пісковиків до РФ, чим спричинено тяжкі наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним державним інтересам на загальну суму понад 11млн. грн.
Відповідно до реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, власником ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » виступає офшорна компанія - ЮНАЙТЕД КОМПАНІ ІНФОРМАЦІЯ_13 ( ІНФОРМАЦІЯ_14 ), АДРЕСА_3 , яка в свою чергу заснована компанією ІНФОРМАЦІЯ_15 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , АДРЕСА_4 ).
Разом із тим, управляючою компанією, яка має право на здійснення правочинів без довіреності від імені юридичних осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » є АТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (АО « ІНФОРМАЦІЯ_16 , ИНН НОМЕР_4 ), 100% власником якого є Об`єднана компанія « ІНФОРМАЦІЯ_13 ».
Відносно Об`єднаної компанії « ІНФОРМАЦІЯ_13 » рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), введеного в дію Указом Президента України № 176/218 від 21.06.2018, застосовані обмежувальні заходи (санкції), передбачені п.п.1-2 п. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції» строком три роки, а саме:
-запобігання виведенню капіталів за межі України;
-заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах.
Згідно з наявною інформацією, незважаючи на застосування санкцій, формальну зміну кінцевого власника, операційний контроль за діяльністю продовжує здійснювати ОСОБА_5 (російський олігарх, наближена особа до президента російської федерації путінав.в.).
Мотивованість поданого клопотання та необхідність отримання тимчасового доступу до зазначеної в клопотанні інформації та документів із можливістю її вилучення, слідчий ДБР обґрунтовує тим, що вказані у клопотанні речі і документи мають істотне значення для подальшого розслідування вказаного кримінального провадження, а саме містять необхідну інформацію для об`єктивного та всебічного досудового розслідування, необхідні для встановлення осіб, які заснували, здійснюють фактичне керівництво та являються кінцевими бенефіціарним власником ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", та можуть мати значення у якості речових доказів у кримінальному провадженні. Іншим способом, аніж як отримати тимчасовий доступ до відповідних документів, встановити відповідні обставини неможливо.
У зв`язку з цим слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке просить задовольнити.
Зважаючи на вимоги ст.163КПК Українивважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться документи та інформація, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість їхнього вилучення просить надати слідчий.
Слідчий просив розгляд клопотання проводити у його відсутності, подане клопотання підтримує в повному обсязі.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.
Згідно ч. 2ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбаченихКПК України. Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.5 ст.163КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163 КПК Українивстановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на вищевказані обставини, те, що документи та інформація, дозвіл на тимчасовий доступ до якої з можливістю її вилучення просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 42021200000000088 від 23.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених частиною першою статті 111, частиною другою статті 240, частиною другою статті 364, частиною другою статті 366 Кримінального кодексу України, відомості, що містяться в цій інформації можуть бути використані як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.
Керуючись вимогами статей131,159,160,163,164 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №42021200000000088 від 23.04.2021 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до оригіналів речей та документів, а саме: реєстраційної справи ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 з можливістю вилучення її копії, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).
Обов`язок надати тимчасовий доступ до вказаних документів та інформації, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , покладається на уповноважену особу ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Строк дії ухвали становить 2 місяці з моменту її винесення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1ст. 166КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107248433 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Яворський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні