П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1122/22
10 листопада 2022 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Решетов В. В., вивчивши матеріали справи, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, головного бухгалтера ТОВ "Смарт Трейд Технолоджіс ", місцезнаходження якого м. Київ, вул. Жмеринська №11 Святошинський район Київської область,
за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №2017 від 26.10.2022 року при перевірці ТОВ "Смарт Трейд Технолоджіс " (код ЄДРПОУ 39393517), акт перевірки №4019/09-19-04-09/39393517 від 11.10.2022 року, встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного бухгалтера, вчинила правопорушення, яке полягає у порушенні п. 49.18.1 п. 49.18 п. 49.18.2 ст.49, , п. 205.1 ст. 250 Податкового кодексу України, а саме платником несвоєчасно подано податкову декларацію економічного податку за 2-й квартал 2022 року, граничний термін подання декларації 09.08.2022 року, фактично подано 10.08.2022 року.
За даним фактом співробітниками ГУДПС в Івано-Франківській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася та не повідомила про причини своєї неявки, про дату, час та місце розгляду справи була сповіщена. Клопотань про відкладення судового засідання не надходило.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Прецедентна практика ЄСПЛ щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема, для дотримання правил судової процедури, і це не є порушенням права на справедливий суд. Сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. У справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії" ЄСПЛ вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Оскільки ОСОБА_1 , будучи обізнаною про складення відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення та про те, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Богородчанському районному суді Івано-Франківської області, на виклик до суду не з`явилася, достатньої зацікавленості та бажання прийняти участь у справі не виявила, а положення ч. 2 ст. 268 КУпАП не містять імперативного припису щодо обов`язкової участі в судовому засіданні під час розгляду даної категорії справ особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Так, згідно ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Судом встановлено, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується документамидоказами зібранимив порядкуст.251КУпАП,а саме:протоколом проадміністративне правопорушення№2017від 26.10.2022року,актом перевірки№4019/09-19-04-09/39393517від 11.10.2022року тарекомендованим повідомленнямпро врученняпоштового відправлення.
Вказані докази є належними, допустимими та взаємопов`язаними, підтверджують наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП та винуватість ОСОБА_1 у його вчиненні.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Разом з тим, згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити особу, яка притягується до відповідальності від самої адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Положення цієї статті не застосовуються до правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 121, частиною п`ятою статті 122, статтями 122-2, 122-4, частиною третьою статті 123, частинами другою - четвертою статті 126 та статтею 130 цього Кодексу.
Враховуючи обставини і характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до відповідальності, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставини справи, а саме прострочення подання звітності лише на один день, обставину що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає можливим на підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22,283-284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 163-1 КУпАП, у зв`язку із вчиненням малозначного адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Решетов
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2022 |
Оприлюднено | 14.11.2022 |
Номер документу | 107255200 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Решетов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні