Ухвала
від 11.11.2022 по справі 922/2135/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

11 листопада 2022 року м. ХарківСправа № 922/2135/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" (08467, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с.Чопилки, вул.Богдана Хмельницького, б.35, код ЄДРПОУ: 43106699) до Фермерського господарства Строгого Олександра Федоровича (63433, Харківська область, Зміївський район, с.Геніївка, вул. Дружби, б.102, код ЄДРПОУ: 21229706) про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

10.11.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Фермерського господарства Строгого Олександра Федоровича, в якій просить суд стягнути з відповідача основну суму заборгованості за Договором у розмірі 328 346,98 грн., а також покласти на відповідача судові витрати.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 11.11.2022 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" до Фермерського господарства Строгого Олександра Федоровича про стягнення заборгованості до розгляду та відкрито провадження у справі №922/2135/22. Вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Розпочато підготовче провадження і призначено підготовче засідання на"07" грудня 2022 р. о 11:30.

Разом із позовною заявою представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" подала заява (вх.№2135/22 від 10.11.2022) про проведення усіх судових засідань в режимі відеоконференції із використанням власних технічних засобів у системі "easycon" поза межами приміщення суду.

Розглянувши заяву (вх.№2135/22 від 10.11.2022) представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог частин 1-5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

За приписами до п.п.1-4 Розділу ІІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Відповідно до п.2 Розділу ІІІ Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

За змістом статей 10, 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя в Україні в умовах воєнного стану має здійснюватися у повному обсязі, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист. В умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Разом з цим, відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

При цьому, суди повинні забезпечувати безпеку учасників судового провадження, запобігти створенню перешкод для реалізації ними права на судовий захист та визначених законом процесуальних прав в умовах воєнного стану, коли реалізація учасниками справи своїх прав і обов`язків є суттєво ускладеною.

Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного, об`єктивного розгляду справи, задля забезпечення принципу змагальності, з огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за доцільне задовольнити заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" в усіх судових засіданнях у справі №922/2135/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення Господарського суду Харківської області з використанням власних технічних засобів за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ).

Керуючись ст.197, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву (вх.№2135/22 від 10.11.2022) представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

2. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон" в усіх судових засіданнях по справі №922/2135/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з ідентифікацією за допомогою електронного цифрового підпису шляхом використання Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

3. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Ерідон", який братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, що у відповідності до ч.5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 11.11.2022.

СуддяТ.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.11.2022
Оприлюднено14.11.2022
Номер документу107264552
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2135/22

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 07.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 11.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 11.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні