печерський районний суд міста києва
Справа № 757/29602/21-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2022 року суддя Печерського районного суду м. Києва Ільєва Т.Г., при секретарі Ємець Д.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Інформаційно-видавнича група «Телеграфъ» про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Печерського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Інформаційно-видавнича група «Телеграфъ» про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації.
У судове засідання призначене 31.10.2022 учасники не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Представником позивача було подано заяву про розгляд справи без її участі, вимоги підтримує.
Разом з цим, при дослідженні матеріалів справи, суд встановив наявність недоліків у прохальній частині позовної заяви та необхідність у залишенні позовної заяви без руху, з метою не порушення прав учасників процесу.
З врахуванням зазначеного, варто зазначити, що за правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, Постановою Пленуму Верховного суду України № 9 від 27.02.2009 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» зазначено, що при вирішенні питання про відкриття провадження у справі судам слід звертати увагу на відповідність позовної заяви (заяви) вимогам статті 119 ЦПК . Така заява має містити, зокрема, відомості про те, в який спосіб була поширена інформація, що порушує особисті немайнові права позивача (заявника), яка саме інформація поширена відповідачем (відповідачами), із зазначенням часу, способу й осіб, яким така інформація повідомлена, інші обставини, які мають юридичне значення, посилання на докази, що підтверджують кожну з таких обставин, а також зазначення способу захисту, в який позивач бажає захистити своє порушене право.
Так, в порушення до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить чіткого змісту позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні та відповідно чіткого викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Також, звертається увага заявника на те, що прохальна частина має особливо важливе значення при розгляді справи з огляду на застосування принципу диспозитивності розгляду, оскільки є тією формою захисту, яку просить заявник у суду, тому вона має бути чітко та конкретизовано сформульовано, уникаючи загальних тез.
Позивачем дані вимоги не виконані, оскільки останній просить визнати недостовірною інформацію, яка розміщена 17.02.2021 з посиланням на інтернет сторінку та зобов`язати вчинити дії, що на думку суду, є не повним та чітким.
Позивачу необхідно уточнити свої позовні вимоги з посиланням на конкретну інформацію, яку потрібно спростувати та яка є недостовірною.
Варто звернути увагу, що постановою Пленуму Верховного суду України № 9 від 27.02.2009 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» зазначено, належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві.
В розрізі вказаного, суд пропонує позивачу чітко викласти обставини позову та зміст позовних вимог, та відповідно в разі необхідності уточнити коло учасників судового процесу.
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки зазначені у даній ухвалі та в разі їх усунення, подати до суду позовну заяву в новій редакції разом із копіями заяв відповідно до кількості учасників справи.
Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, статті 175 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 185, 352-354 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Інформаційно-видавнича група «Телеграфъ» про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації - залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Ільєва
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2022 |
Оприлюднено | 16.11.2022 |
Номер документу | 107292375 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Ільєва Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні