ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«09» листопада 2022 року м. Володимир
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді ЛященкаО.В.,
за участю секретаря судового засідання БаранюкО.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду м. Володимира в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.
У своїй позовній заяві посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_3 . На випадок смерті бабуся залишила заповіт, згідно якого зробила таке заповітне розпорядження: належне їй майно, у тому числі житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані по АДРЕСА_1 , земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства заповіла своєму синові ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 0720580800:07:001:1008 заповіла своєму онукові ОСОБА_1 , земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-ВЛ № 015976 заповіла онукові ОСОБА_2 .
Після смерті бабусі ОСОБА_3 відкрилася спадщина за заповітом на належне їй майно, а саме на:
- житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований по АДРЕСА_1 ,
- земельну ділянку загальною площею 0,85, яка складається з двох земельних ділянок: площею 0,25 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, і площею 0,60 га для особистого підсобного господарства, які знаходяться на території с. Бегета Володимирського району Волинської області.
Однак син покійної ОСОБА_4 відмовився від прийняття спадщини за заповітом на його користь та на користь його рідного брата ОСОБА_2 у рівних частках.
У зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на вказане спадкове майно йому та його рідному братові ОСОБА_2 у Володимир-Волинській державній нотаріальній конторі було відмовлено у прийнятті спадщини після смерті бабусі ОСОБА_3 .
На даний час відповідач ОСОБА_2 взагалі не бажає оформляти належну йому частку у спадковому майні після смерті бабусі ОСОБА_3 і не заперечує, щоб він, ОСОБА_1 , оформив право власності на усе майно, яке належало їй за життя.
Просить визнати за ним право власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_2 , земельну ділянку загальною площею 0,85, яка складається з двох земельних ділянок: площею 0,25 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, і площею 0,60 га для особистого підсобного господарства, які знаходяться на території с. Бегета Володимирського району Волинської області, у порядку спадкування за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судді від 02 листопада 2022 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Підготовче судове засідання призначено на 09 листопада 2022 року.
У підготовче судове засіданні позивач ОСОБА_1 не з`явився, подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовче судове засідання не з`явився, від нього надійшла письмова заява, згідно якої заявлені позовні вимоги визнав у повному обсязі, просив суд розгляд справи проводити у його відсутності.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом за відсутності учасників справи, які беруть участь у справі, не здійснюється.
Відповідно до ч.ч. 3, 4ст. 200 ЦПК Україниза результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем з дотримання порядку, встановленогост. 206 цього Кодексу.
Згідноч.ч. 1,4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за заявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем позову не суперечить закону не порушує його права, а також свободи чи інтереси інших осіб, тому суд ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 346 ЦК України смерть власника є однією з підстав припинення права власності.
Як стверджується матеріалами справи, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Даний факт стверджується свідоцтвом по смерть серії НОМЕР_1 .
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялись внаслідок його смерті.
Як вбачається з витягу з погосподарської книги №4 за2016-2023 роки Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району № 261 від 05.03.2021 року будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 .
З довідки Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району № 488 від 15.01.2022 року вбачається, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на день смерті постійно проживала і була зареєстрована у АДРЕСА_1 . Від її імені був посвідчений заповіт, який не змінено і не скасовано.
З рішення № 9/2 від 27.05.1997 року Про передачу земельних ділянок у приватну власність чи користування вбачається, що ОСОБА_3 передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки для обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, особистого підсобного господарства, городництва площею 0,25 га для обслуговування житлового будинку та площею 0,60 га для особистого підсобного господарства.
Згідно до вимог ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Із заповіту, посвідченого 31 травня 2016 року секретарем Березовичівської сільської ради Здигою Т.Г., вбачається, що ОСОБА_3 на випадок своєї смерті заповідає належне їй майно, у тому числі житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані по АДРЕСА_1 , земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства заповіла своєму синові ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 0720580800:07:001:1008 заповіла своєму онукові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-ВЛ № 015976 заповіла онукові ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
З підстав відсутності правовстановлюючих документів на спадкове майно позивач не зміг отримати у нотаріуса свідоцтво про право на зазначену спадщину.
Згідно повідомлення Володимир-Волинської державної нотаріальної контори. від 23.11.2020 року, ОСОБА_1 та ОСОБА_5 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, земельні ділянки після смерті ОСОБА_3 , оскільки у спадкоємців відсутні необхідні для видачі свідоцтва про право на спадщину правовстановлюючі документи, та повідомлено, що вирішення зазначеного питання проводиться в судовому порядку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 , якому ОСОБА_3 заповіла житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані по АДРЕСА_1 , земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, відмовився від прийняття спадщини за заповітом на користь ОСОБА_1 та на користь ОСОБА_2 у рівних частках.
Окрім того, у матеріалах справи міститься заява ОСОБА_2 про те, що він не заперечує проти того, щоб ОСОБА_1 оформив право власності на усе спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_3 .
Згідно до ч. 1ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За положеннямистатті 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Оскільки відсутні оригінали правовстановлюючих докуменів на спадкове майно, що є перешкодою позивачу в нотаріальному оформленні спадщини, право позивача, як спадкоємця за заповітом на спадкове майно, підлягає захисту в судовому порядку.
Таким чином вимоги позивача про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом ґрунтуються на законі, та підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі суд покладає на позивача.
Керуючись т.ст.12, 13, 89, 141, 200, 206, 259, 265, 268, 273 Цивільно-процесуального кодексу України на підставі ст. ст. 386, 392, 1217,1218, 1235, 1268 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , право власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1 , земельну ділянку загальною площею 0,85, яка складається з двох земельних ділянок: площею 0,25 га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, і площею 0,60 га для особистого підсобного господарства, які знаходяться на території с. Бегета Володимирського району Волинської області, у порядку спадкування за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду .
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , місце проживання АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 .
Відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце проживання АДРЕСА_4 , ІПН НОМЕР_3 .
Суддя Олександр ЛЯЩЕНКО
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2022 |
Оприлюднено | 16.11.2022 |
Номер документу | 107293074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лященко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні