Рішення
від 07.11.2022 по справі 335/6120/22
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/6120/22 2/335/2713/2022

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 листопада 2022 р. Орджонікідзевський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Соболєвої І.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (письмове провадження) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОБРОТЄХ» про захист прав споживачів,

ВСТАНОВИВ:

21.09.2022 позивачка звернулася до суду з позовом до ТОВ «ДОБРОТЄХ» про захист прав споживачів. В обґрунтування вимог позову зазначила, що 10 січня 2022 року між нею та відповідачем укладено договір №10/01 про виготовлення меблів. За умовами укладеного договору відповідач зобов`язався виготовити та передати ОСОБА_1 корпусні меблі згідно специфікації. В день укладення договору вона сплатила передплату у розмірі 20000,00 гривень. Кінцевий строк поставки меблів був 45 календарних днів з моменту отримання передплати. Кінцевий строк поставки є 25.02.2022. Отже, прострочення зобов`язання починається з 26.02.2022. На теперішній час товар не поставлено, а передплату не повернено. Тому, посилаючись на стст.525, 526, 611, 625, 665 ЦК України, просить стягнути з відповідача суму передплати у розмірі 20000,00 грн., 2975,42 грн. інфляційних витрат та 327,12 грн. 3% річних.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду від 21.09.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Водночас, цією ухвалою відповідачеві встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву15 днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали було направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням за адресою його місцеперебування. Проте, конверт повернувся на адресу суду з відміткою пошти «адресат відсутній за вказаною адресою».

Відповідно до ч.ч. 1, 2ст. 190 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК України) ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 272 цього Кодексу.Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Згідно з положеннями ч. 5ст. 272 ЦПК Україниучасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Відповідно до п. 5 ч. 6ст. 272 ЦПК Україниднем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Крім того, відповідно до ч. 1ст. 131 ЦПК Україниучасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

Оскільки копія ухвали суду про відкриття провадження у справі разом із копіями позовної заяви з доданими до неї документами надсилались відповідачеві за його місцезнаходженням, та враховуючи, що відповідач не повідомив суд про зміну адреси проживання, тому з урахуванням вищезазначених вимог процесуального закону, суд доходить висновку, що останньому були у встановленому порядку вручені копії вищезазначених документів.

Станом на 07.11.2022 до суду не надходив відзив на позов.

Також від учасників справи не надходило до суду будь-яких заяв та клопотань, у тому числі і про розгляд справи із повідомленням сторін в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважав за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у судове засідання на підставі наявних у справі доказів на підставістатті 279 ЦПК України.

Дослідивши та проаналізувавши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.

Суд встановив, що 10 січня 2022 року між ОСОБА_1 та ТОВ «ДОБРОТЄХ» було укладено договір №10/01 про виготовлення меблів.

Відповідно до п.1.1. договору виконавець зобов`язується виготовити, доставити, встановити на передати у власність замовника корпусні меблі згідно зі специфікацією.

Пунктом 1.3 договору передбачено, що строк виконання замовлення 45 календарних днів з моменту отримання передплати.

Пунктом 3.3. договору передбачено, що порядок оплати передплата в сумі 20000,00 грн.

10.01.2022 позивач перерахувала ТОВ «ДОБРОТЄХ» 20000,00 грн. передплати, що підтверджується квитанцією ПАТ КБ «ПриватБанк».

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч.1 ст.. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов`язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

З оглядуна те,що відповідач,отримавши передплату за договором про виготовлення меблів, не виконав умов договору, то позов в частині стягнення 20000,00 грн. підлягає задоволенню.

Стосовно вимог позов про стягнення інфляційних витрат та 3% річних, необхідно зазначити наступне.

Частиною 2 ст.625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Указом Президента України №64/2022 з 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено режим воєнного стану.

Відповідно до пункту 18 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Цивільного кодексу України у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцяти денний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 Цивільного кодексу України, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).

Враховуючи те, що на теперішній час діє режим воєнного стану, то відповідач звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 ЦК України щодо стягнення інфляційних витрат та 3% річних.

Тому, в частині позову про стягнення 2975,42 грн. інфляційних витрат та 327,12 грн. 3% річних необхідно відмовити.

З огляду на те, що на підставі Закону України «Про захист прав споживачів» позивач звільнена від сплати судового збору, то судовий збір підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263265, 279 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОБРОТЄХ» про захист прав споживачів задовольнити частково.

Стягнути з товаристваз обмеженоювідповідальністю «ДОБРОТЄХ»(ЄДРПОУ38521204)на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) суму передплати у розмірі 20000,00 грн.

Стягнути зтовариства зобмеженою відповідальністю«ДОБРОТЄХ» (ЄДРПОУ 38521204) на користь держави 992,40 грн. судового збору.

В решті частини задоволення позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його складання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.П. Соболєва

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено16.11.2022
Номер документу107297237
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —335/6120/22

Рішення від 07.11.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 20.09.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні