Справа№718/2180/22
Провадження№3/718/1063/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.11.2022 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І. розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 21.06.2017 органом 7318, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , одружена, має на утриманні неповнолітню дитину, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, а саме: керівником ТОВ «Стронг Експо», порушила вимоги п 1 ст. 44, п.200.1 та п.п. «б» п.200.4 ст.200 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 ( із змінами та доповненнями) Податкового кодексу України та п.5 розділу 5 Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ від 28.01.2016, п.21 затвердженого у Мінюсті України від 29.08.2016 п.159/28289 (із змінами та доповненнями), що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування на 61713 грн., що є порушенням ведення податкового обліку, тим самим остання вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Вказане правопорушення було виявлено при проведенні камеральної перевірки ТОВ « Стронг Експо» код ЄДРПОУ 43509587.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, 12.10.2022 скерувала на адресу суду заяву про визнання правопорушення та розгляд справи уїї відстуності.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованоїЗаконом України від 17.07.1997 року № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
У листі Верховного Суду України від 25.01.2006 року № 1-5/45, визначено критерії оцінювання розумності строку розгляду справи, якими серед іншого є складність справи та поведінка заявника.
Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, у тому числі з урахуванням наявних у справі письмових пояснень щодо часу, місця, способу настання обставин цього адміністративного правопорушення, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, окрім визнання нею своєї вини, також підтверджується матеріалами справи, а саме: довідкою про складання акта перевірки від 05.10.2022 року, відповідно до якої при проведенні камеральної перевірки ТОВ «Стронг Експо», було виявлено порушення зазначені в п.3.5 акту відмовлено в бюджетному відшкодуванні у сумі 61713 грн., по ряд.20.2, в тому числі ряд.20.2.1 декларації з ПДВ за червень 2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення №1654/ж12/24-13-04-04 від 04.10.2022.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи наявні у ній докази з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП доведена повністю.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення, в межах санкції статті, тобто у виді накладення штрафу.
Згідно зіст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись, ст. ст. 33, 34, 40-1, 163-1ч.1,284, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 , 496(чотиристадев`яносто шість)гривень 20копійок судового збору в дохід держави.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя: О.І. Мінів
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 16.11.2022 |
Номер документу | 107309244 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Мінів О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні