Справа № 592/7261/22
Провадження № 2/592/1819/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2022 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Онайко Р.А., розглянувши матеріали до позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВАНТБУД МОНТАЖ» про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні, -
встановив:
17.10.2022 позивач звернувся до суду з зазначеною позовною заявою.
Ухвалою судді від 18.10.2022 вищевказану позовну заяву залишено без руху через її невідповідність ст.175-177 ЦПК України.
Запропоновано протягом 10-ти днів з дня отримання ухвали про залишення позову без руху усунути наявні недоліки та роз`яснено, що в разі не усунення недоліків, заява може бути повернута особам, що звертаються до суду.
Зокрема запропоновано позивачу сплатити судовий збір відповідно до вимог ЗУ «Про судовий збір», а у разі наявності підстав для звільнення від сплати судового збору позивачу необхідно було зазначити дані обставини та надати докази на їх підтвердження, крім того позивачу необхідно було зазначити за який саме період та у якому розмірі він просить стягнути заробітну плату, надати розрахунок та зазначити суму середнього заробітку який він просить стягнути.
Представник позивача 20.10.2022 отримав ухвалу суду від 18.10.2022 про залишення позову без руху, про що свідчить розписка про отримання ухвали суду.
На виконання ухвали суду від 18.10.2022 про залишення позову без руху представником позивача надано заяву про усунення недоліків, у якій зазначає що позивач є військовослужбовцем, а тому просить відстрочити позивачу сплату судового збору до ухвалення рішення судом у відповідності до п.2, п.3 ч.1 ст.8 ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до п. 2 ч.1 ст.8 ЗУ «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що позивачами є військовослужбовці.
Тобто, статус військовослужбовця не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору. Таке рішення суд може прийняти тільки за наявності відповідного клопотання з врахуванням майнового стану сторони.
Разом з тим, позивачем не надано жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що його майновий стан (згідно копії Витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 , позивача зараховано до особового складу військової частини та призначено заступником командира роти з відповідним посадовим окладом та надбавками) унеможливлює (або суттєво ускладнює) сплату судового збору у визначений законом строк.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.8 ЗУ «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Однак застосування даної норми права також передбачає врахування майнового стану позивача.
Крім того на виконання ухвали суду позивачем та його представником не надано жодних розрахунків заборгованості заробітної плати, розрахункових листів чи інших доказів, що підтверджували розмір заборгованості та давали б підстави вважати, що існує предмет спору.
Враховуючи, що позивачем та його представником не надано жодних доказів щодо майнового стану позивача, який би унеможливлював сплату ним судового збору при зверненні до суду, не надано відповідних розрахунків заборгованості із виплати заробітної плати, що ставить під сумнів наявність предмет спору, вважаю що позивачем станом на 15.11.2022 не усунуто недоліки зазначені в ухвалі суду від 18.10.2022, а тому позовна заява з додатками підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВАНТБУД МОНТАЖ» про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні повернути позивачу, роз`яснивши, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду після усунення причин за яких позовна заява була повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Сумського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.А. Онайко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 107328761 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Онайко Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні