Справа 688/3659/20
№ 2/688/13/22
Ухвала
04 листопада 2022 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Цідик А.Ю., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави до Судилківської сільської ради, ОСОБА_1 про визнання недійсним рішення сесії Судилківської сільської ради та зобов`язання повернути земельну ділянку,
встановив:
У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави до Судилківської сільської ради, ОСОБА_1 про визнання недійсним рішення сесії Судилківської сільської ради та зобов`язання повернути земельну ділянку.
04.11.2022 суддя Цідик А.Ю. заявила самовідвід, посилаючись на те, що з адвокатом Васильченком В.О., який є представником Судилківської сільськоїради,яка євідповідачем усправі,перебуває в договірних відносинах.
Вказана обставина може викликати сумнів в учасників справи в неупередженості та об`єктивності судді.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що заява про самовідвід підлягає задоволенню з огляду на таке.
Стаття 39 ЦПК Українипередбачає, що за наявності підстав, зазначених у статях36,37цьогоКодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
Згідно з п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Вимога «безсторонності», згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Білуха проти України», «Салов проти України», «Мироненко проти України», «Фельдман проти України») характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
Відповідно до пункту 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року, схвалених резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року №2006/23, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи, зокрема, в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
У справі «П`єрсак проти Бельгії», ЄСПЛ, встановивши порушення положень ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зазначив, що будь-який суддя, стосовно неупередженості якого є законні сумніви, повинен вийти зі складу суду.
Враховуючи викладене, з метою виключення підстав для сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді та забезпечення довіри учасників справи до судових рішень, права на справедливий суд, з метою процесуальної економії часу та уникнення зволікань, самовідвід підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 36, 39, 40, 41, 260 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Заяву судді Цідик А.Ю. про самовідвід у цивільній справі за позовом заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури в інтересах держави до Судилківської сільської ради, ОСОБА_1 про визнання недійсним рішення сесії Судилківської сільської ради та зобов`язання повернути земельну ділянку задовольнити.
Справу передати до канцелярії суду для визначення іншого судді у порядку, визначеному ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Алла ЦІДИК
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2022 |
Оприлюднено | 18.11.2022 |
Номер документу | 107332570 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Цідик А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні