Постанова
від 05.08.2010 по справі 2а-3207/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-3207/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю.,

за учасю секретаря  – Кусайло Я.Г.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

02 липня 2010 року  Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, посилаючись на те, що за відповідачем рахується не погашена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 30 листопада 2002 року по 20 квітня 2005 року в сумі 8024,94 грн., штрафних санкцій та пені в розмірі 3499,82 грн.

Позивач явки свого представника в судове засіданні не забезпечив. Надіслав суду клопотання про розгляду справи за відсутності представника управління.

Відповідач в судове засідання не з?явився. В матеріалах справи наявне повідомлення про вручення поштового направлення, відповідно до якого вбачається про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце судового розгляду справи. Заперечень на позов суду не надав.

З урахуванням зазначеного, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін за наявними  в справі документами.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Світанок" перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Диканському районі як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі Закон) платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Згідно статті 15 Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Розмір страхових внесків встановлений Законом України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування»та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 –2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Частиною другою статті 20 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування»встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.

Згідно наданих відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області розрахунків, загальна сума страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з 30 листопада 2002 року по 20 квітня 2005 року складає 18982,30 грн.

Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування» та пунктів 5.1.3 та 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Судом встановлено, що  відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  за період з 30 листопада 2002 року по 20 квітня 2005 року, однак в установлені частиною шостої статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»строки страхові внески не сплачені, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до пунктів 2, 7 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування»за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахований на кожний день простроченого платежу.

Згідно із частиною 15 статті 106 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування»строк давності щодо стягнення пені та штрафів не застосовується.

Оскільки відповідачем несвоєчасно були сплачені страхові внески, до нього були застосовані позивачем штрафні санкції, пеню відповідно до рішень Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області №40 від 21 квітня 2005 року, №21 від 06 вересня 2004 року, №11 від 30 липня 2004 року, №б/н від 23 жовтня 2003 року. Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій направлялися на адресу відповідача поштовим зв?язком, що підтверджується відповідним повідомленням про вручення поштового направлення відповідачеві.

Відповідно до положень статті 106 Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування»суми, сплачені страхувальником зараховуються відповідно до календарної черговості виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій, пені.

Судом було досліджено відомості, що містяться у наданих позивачем картках обліку особового рахунку відповідача і встановлено про часткову сплату відповідачем сум страхових внесків, штрафних санкцій, пені –всього в сумі 10957,36 грн.

Судом встановлено, що за відповідачем рахувалася непогашена сума недоїмки по сплаті страхових внесків. Відповідно, суми грошових коштів, сплачувані відповідачем зараховані були на погашення недоїмки зі сплати страхових внесків, що виникло раніше за календарною черговістю, що відповідає вимогам законодавства і відображено в картці обліку особового рахунку відповідача, дослідженої в судовому засіданні.

Доказів сплати суми недоїмки в розмірі 11513,76 грн. станом на дату розгляду справи відповідачем не надано.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Стаття 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»передбачає право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 30 листопада 2002 року по 20 квітня 2005 року в сумі 11513,76 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.  

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування», Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків та фінансових санкцій в сумі 11 513 грн 76 коп. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" (код ЄДРПОУ 03772004) на користь Управління Пенсійного фонду України в Диканському районі Полтавської області (р/р 25606301278 в ОПЕРВ Полтавського Облуправління ВАТ "Ощадний банк") борг по сплаті страхових внесків та фінансових санкцій в сумі 11 513 грн 76 коп. (одинадцять тисяч п`ятсот тринадцять гривень сімдесят шість копійок).

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням  її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Повний текст постанови виготовлено 10 серпня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                Н.Ю. Алєксєєва

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.08.2010
Оприлюднено17.08.2010
Номер документу10734595
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3207/10/1670

Постанова від 05.08.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

Ухвала від 05.07.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

Ухвала від 05.07.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні