печерський районний суд міста києва
Справа № 757/23853/22-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2022 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора: не з`явився,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Гненерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42022000000000990 від 21.07.2022, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28,ч.4ст.110-2КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Гненерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915) в банківський установі Акціонерне товариство «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), з метою забезпечення збереження речових доказів.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000000990 від 21.07.2022, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28,ч.4ст.110-2КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється другим відділом процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території України здійснює фінансово-господарську діяльність група комерційних структур , які фактично підконтрольні громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Акмолинськ, Республіка Казахстан. Останній є головним акціонером та кінцевим бенефіціаром ФПГ «Сафмар», яка має широке коло комерційних інтересів, у тому числі будівництво та надання в оренду нерухомого майна, у тому числі складських та логістичних терміналів, реалізація побутової техніки, нафтогазова та вугільна сфери, фінансові та медіа компанії, до складу якої входять комерційні структури з групи компаній «Міжнародне логістичне партнерство», які здійснюють фінансово-господарську діяльність на території України. ОСОБА_4 підтримує сталі зв`язки з політичним керівництвом Російської Федерації та Республіки Білорусь, зокрема очолював спільну російсько-білоруську державну нафтогазову компанію «Славнефть», акумулював у власності ФПГ значну кількість медіа-ресурсів, у тому числі радіостанції федерального мовлення які висвітлюють діяльність політичного керівництва Російської Федерації та Республіки Білорусь.
За стійки зв`язки з політичним керівництвом Російської Федерації та Республіки Білорусь, а також сталу підтримку їх діяльності , у червні 2021 року ОСОБА_4 включений до санаційного списку ЄС, після чого ініціював зміни у структурі бенефіціарів афілійованих комерційних структур з метою мінімізації впливу санаційних обмежень. Крім, того у квітні поточного року ОСОБА_4 повторно потрапив під дію санаційних обмежень низки країн членів НАТО, у тому числі владою Республіки Кіпр останнього позбавлено громадянства.
Через сталу підтримку влади Російської Федерації, у тому числі, оборонного та силового блоку ОСОБА_4 нагороджений низкою державних нагород і відзнак Російської Федерації, серед яких медаль «За отличие в специальных операциях» ФСБ Росії та декілька одиниць нагородної зброї, крім того на честь останнього названо вулицю у м. Грозний Чеченської Республіки.
З метою розширення бізнесу на території країн СНД ОСОБА_4 здійснив реєстрацію ряду комерційних структур на території України, а саме:
-ТОВ «МЛП-Бориспіль» (ЄДРПОУ 33870142), юридична адреса: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, 1-а, засновники Зонемарк Лімітед (Кіпр) та громадянка України ОСОБА_5 , керівник та головний бухгалтер ОСОБА_6 ;
-ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915), юридична адреса: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, 1-а, засновники Марсфілд Лімітед (Кіпр), ТОВ «МЛП-Україна» ОСОБА_5 , керівник ОСОБА_6 , головний бухгалтер ОСОБА_7 ;
-ТОВ «МЛП-Україна» (ЄДРПОУ 34875953), юридична адреса: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, 1-а, засновники Лінкрест Лімітед (Кіпр) та Марсфілд Лімітед (Кіпр), ОСОБА_5 , керівник ОСОБА_6 , головний бухгалтер ОСОБА_7 ;
-ТОВ «Титан-2006» (ЄДРПОУ 34465859), юридична адреса: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, 1-а, засновники Зонемарк Лімітед (Кіпр) та громадянка України ОСОБА_5 , керівник та головний бухгалтер ОСОБА_6 .
У якості управляючого вищезазначених підконтрольних підприємств на території України ОСОБА_4 призначив ОСОБА_6 , а у якості засновника виступав особисто. У середині 2018 року ОСОБА_4 з метою уникнення застосування положень законодавства у сфері економічних санкцій до фізичних та юридичних осіб країни-агресора та до себе особисто ОСОБА_4 включив до складу засновників афілійованих комерційних структур юридичні особи зареєстровані у низько податкових юрисдикціях, які до цього ввів до складу підконтрольного ПАО «М.Видео», яке входить до складу ФПГ «Сафмар». Серед вказаних підприємств з числа резидентів низько податкових юрисдикцій встановлено Зонемарк Лімітед, Марсфілд Лімітед та Лінкрест Лімітед.
Крім цього встановлено, що частина прибутків , отриманих від фінансово-господарської діяльності вищезазначених суб`єктів господарювання на території України ймовірно скеровуються фактичному власнику ФПГ «Сафмар» та групи підприємств «Міжнародне логістичне партнерство», які знаходяться на території Російської Федерації сплачують податки, збори та обов`язкові платежі до бюджету Російської Федерації, з якого в подальшому фінансуються видатки на дій, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб та 14.03.2022 року, Указом Президента України «Про продовження стоку дії воєнного стану» №133/2022 в Україні продовжено введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 26.03.2022 року строком на 30 діб. 17.05.2022, Указом Президента України «Про продовження стоку дії воєнного стану» №341/2022 в Україні продовжено введення воєнного стану строком на 90 діб до 23.08.2022.
Відповідно до ЗУ «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» Російська Федерація визнана державою-агресором.
Таким чином є підстави вважати, що вказані особи фінансують дії, які вчиняються з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час провадження фінансово-господарської діяльності, у тому числі розрахунків з фактичними власникам групи підприємств «Міжнародне логістичне партнерство», які в подальшому, можливо, використовуються на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України використовують наступні банківські рахунки, які відкриті у Акціонерному товаристві «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), юридична адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 6, м. Київ, 04053:
- НОМЕР_1 який належить ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915).
06.09.2022 слідчим у вказаному кримінальному провадженні винесено постанову про визнання речовими доказами грошові кошти,а самеусі видивалют,які знаходятьсяна рахунках ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915) в банківський установі Акціонерне товариство «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), юридична адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 6, м. Київ, 04053:
- НОМЕР_1 який належить ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915).
З урахуванням вказаних обставин та зважаючи на те, щов даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження,орган досудового розслідування вважає за необхідне накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915) в банківський установі Акціонерне товариство «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639).
Згідно ст. 107 КПК України під час розгляду клопотання не здійснювалось фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
З метою забезпечення арешту майна, яке не має статусу тимчасово вилученого, та з метою забезпечення арешту майна, на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання розглядається без повідомлення власника майна.
В судове засідання прокурор не з`явився, про день, час, місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій підтримав вимоги клопотання з викладених у ньому підстав, просив їх задовольнити.
Оскільки, згідно ч. 1 ст. 172 КПК України, неприбуття прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, слідчий суддя визнав можливим розглянути клопотання за відсутності прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000000990 від 21.07.2022, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28,ч.4ст.110-2КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється другим відділом процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території України здійснює фінансово-господарську діяльність група комерційних структур , які фактично підконтрольні громадянину Російської Федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Акмолинськ, Республіка Казахстан. Останній є головним акціонером та кінцевим бенефіціаром ФПГ «Сафмар», яка має широке коло комерційних інтересів, у тому числі будівництво та надання в оренду нерухомого майна, у тому числі складських та логістичних терміналів, реалізація побутової техніки, нафтогазова та вугільна сфери, фінансові та медіа компанії, до складу якої входять комерційні структури з групи компаній «Міжнародне логістичне партнерство», які здійснюють фінансово-господарську діяльність на території України. ОСОБА_4 підтримує сталі зв`язки з політичним керівництвом Російської Федерації та Республіки Білорусь, зокрема очолював спільну російсько-білоруську державну нафтогазову компанію «Славнефть», акумулював у власності ФПГ значну кількість медіа-ресурсів, у тому числі радіостанції федерального мовлення які висвітлюють діяльність політичного керівництва Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Встановлено, що під час провадження фінансово-господарської діяльності, у тому числі розрахунків з фактичними власникам групи підприємств «Міжнародне логістичне партнерство», які в подальшому, можливо, використовуються на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України використовують наступні банківські рахунки, які відкриті у Акціонерному товаристві «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), юридична адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 6, м. Київ, 04053:
- НОМЕР_1 який належить ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915).
06.09.2022 слідчим у вказаному кримінальному провадженні винесено постанову про визнання речовими доказами грошові кошти,а самеусі видивалют,які знаходятьсяна рахунках ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915) в банківський установі Акціонерне товариство «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), юридична адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 6, м. Київ, 04053:
- НОМЕР_1 який належить ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915).
Як визначено у ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Оскільки, грошові кошти в безготівковій формі, які знаходяться на банківських рахунках ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915), на які просить накласти арешт прокурор, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та зважаючи на те, що незастосування накладення арешту може призвести до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
При цьому, слідчий суддя роз`яснює, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 107, 170, 172, 173, 174, 309, 372, 392, 532 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Гненерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42022000000000990 від 21.07.2022, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28,ч.4ст.110-2КК України, задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунках юридичних осіб в банківський установі Акціонерне товариство «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540, ідентифікаційний код юридичної особи 21580639), юридична адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 6, м. Київ, 04053:
- НОМЕР_1 який належить ТОВ «МЛП-Чайка» (ЄДРПОУ 33884915).
Зупинити видаткові операції по вищевказаних рахунках за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди, по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків пов`язаних з виплатою заробітної плати.
Роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому, їх захисникам, законним представникам, іншим власникам або володільцям майна, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором у кримінальному провадженні № 42022000000000990 від 21.07.2022 року.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107346176 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні