копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2010 р. Справа № 2а-4594/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,
представника позивача - Шульги Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Середино-Будського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до Приватної виробничо-комерційної фірми "Брігіта" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за період з 26 лютого 2010 року по 26 березня 2010 року, штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 1858 грн. 42 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Середино-Будського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватної виробничо-комерційної фірми "Брігіта" заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та нарахованої пені в загальному розмірі 1858 грн. 42 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який згідно п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником і зареєстрований як платник страхових внесків, всупереч вимог п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не сплатив у передбачений законом строк страхові внески, внаслідок чого на підставі п.2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до відповідача було застосовано фінансові санкції в сумі 189 грн. 64 коп. та нарахована пеня в розмірі 170 грн. 65 коп.
В судовому засіданні представник позивача вищевказані позовні вимоги підтримала у повному обсязі, додатково пояснила, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось, борг у добровільному порядку станом на момент розгляду справи ним не сплачений, тому просила його стягнути у судовому порядку.
Відповідач, неодноразово належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.14,20), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причину неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приватна виробничо-комерційна фірма "Брігіта", зареєстрована як юридична особа та включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та зареєстрована як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5,6).
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник, в даному випадку Приватна виробничо-комерційна фірма "Брігіта", зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування» для відповідних платників збору. Порядок обчислення збору на фактичні витрати на оплату праці встановлений п. 5 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління ПФУ 19 грудня 2003 року № 21-1.
Згідно поданого до Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за лютий 2010 року (а.с.7), відповідачем самостійно були нараховані страхові внески в сумі 1498 грн. 13 коп., проте не сплачені у передбачений законом строк, що підтверджується розрахунком заборгованості (а.с.4).
Згідно ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування залишаються несплаченими, що підтверджується поясненнями представника позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 26 лютого 2010 року по 26 березня 2010 року у розмірі 1498 грн. 13 коп є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев’ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Відповідно до ч.14 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка зі сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов’язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Рішенням № 246 від 17 лютого 2010 (а.с.8) Управлінням Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до Приватної виробничо-комерційної фірми "Брігіта" за несвоєчасну сплату страхових внесків були застосовані фінансові санкції у вигляду стягнення суми штрафу у розмірі 189 грн. 64 коп. та нарахована пеня у розмірі 170 грн. 65 коп. Вказане рішення, яке відповідач отримав 19 лютого 2010 року, про що свідчить копія поштового повідомлення (а.с.8), оскаржене ним не було та вказані в рішенні суми фінансових санкцій та пені ним також не сплачені у передбачений законом строк.
Враховуючи, що сума фінансових санкцій та нарахованої пені на момент розгляду справи відповідачем не сплачена, що підтверджується поясненням представника позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення з відповідача фінансових санкцій та нарахованої пені є також обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Середино-Будського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до Приватної виробничо-комерційної фірми "Брігіта" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за період з 26 лютого 2010 року по 26 березня 2010 року, штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 1858 грн. 42 коп. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватної виробничо-комерційної фірми "Брігіта" (і.к.23635480) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми 1858 грн. 42 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків за період з 26 лютого 2010 року по 26 березня 2010 року. < Сума стягнення (цифрами) > < Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складений 03 серпня 2010 року
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2010 |
Оприлюднено | 17.08.2010 |
Номер документу | 10734662 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Глазько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні