Справа № 761/24702/22
Провадження № 2/761/10814/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Романишена І.П., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інгран ЛТД" про стягнення заробітної плати, розрахунку при звільненні, середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2022 року позивач звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва даним позовом.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач, звертаючись до суду із позовом про стягнення заробітної плати, розрахунку при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди вказує, що звільнений від сплати судового збору, посилаючись на положення ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Так, у відповідності до п.1 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі: у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Судом враховується правові висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені в постанові від 08.02.2022 по справі № 755/12623/19, в яких зазначено, що за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні слід сплачувати судовий збір, що підтверджується правовим висновком, викладеним Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).
Стосовно стягнення моральної шкоди, то в даному випадку на переконання суду, позивач також не звільненний від сплати судового збору.
Так, Верховний Суд постановою від 07.02.2022 року у справі за № 523/4124/21 вказав, що вимога про відшкодування моральної шкоди у спорі щодо поновлення трудових прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак, позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Позивач в своїй заяві просить стягнути середній заробіток за весь період затримки при звільненні, зазначаючи суму 31 208,42 грн. та моральну шкоду у розмірі 5 000,00 грн. Таким чином, суд приходить до висновку, що розмір судового збору за вказані вимоги становить 992,40 грн., який підлягає сплаті.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення.
Вище викладене дає підстави для висновку, що заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення, а саме надання до суду платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 992 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інгран ЛТД" про стягнення заробітної плати, розрахунку при звільненні, середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ І. П. РОМАНИШЕНА
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2022 |
Оприлюднено | 17.11.2022 |
Номер документу | 107347178 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні