ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
14 листопада 2022 року м. ХарківСправа № 922/5116/21
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
Без виклику представників сторін.
розглянувши заяву Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції від 09.11.2022 року.
за позовом Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (61022, м.Харків, майдан Свбоди,5,Держпром, під`їзд 1поверх,кім.35) до Приватного підприємства "Донремсервіс" (61022, Харківська область, м.Харків, вул. Іванівська, буд.1) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Приватне підприєство "Донремсервіс" (далі - відповідач), у якому просив суд , в якій просить суд:
стягнути з ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДОНРЕМСЕРВІС» (ідентифікаційний код юридичної особи - 20380631) штраф у розмірі 136 000 (сто тридцять шість тисяч) гривень та пеню у розмірі 136 000 (сто тридцять шість тисяч) гривень на загальну суму 272 000 (двісті сімдесят дві тисячі) гривень із зарахуванням зазначеної суми до Державного бюджету України на рахунок відповідного управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника податків.
Стягнути з ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДОНРЕМСЕРВІС» (ідентифікаційний код юридичної особи - 20380631) на користь Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України судовий збір у розмірі 4080 (чотири тисячі вісімдесят) гривень із зарахуванням зазначеної суми на рахунок Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
В обґрунтування позивач посилається на не сплату штрафу відповідачем на підставі рішення Антимонопольного комітету України №70/4-р/к від 28січня 2020 року, яким визнано, що Приватне підприємство "Донремсервіс" вчинило порушення передбачені нормами Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 29 грудня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, по ній відкрито провадження у справі № 922/5116/21, призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін на 01 березня 2022 року.
На електронну пошту суду надійшло клопотання директора ПП Донремсервіс Толдінов І.Г. про зупинення розгляду справи на момент ВС (Вх № 4591/22 від "19" квітня 2022 р.
Господарським судом розглянуто вищеозначене клопотання та відмовлено в його задоволенні , за відсутності правової підстави для зупинення , з огляду на положення ст.227,228 ГПК України.
Однак Господарський суд Харківської області враховує обставини які склалися та зазначає наступне.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан з 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, тобто до 26 березня 2022 року. Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України № 2119-ІХ від 15.03.2022, у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, строк дії воєнного стану в Україні продовжено ще на 30 діб.
01 березня 2022 року судове засідання у справі № 922/5116/21 не відбулось у зв`язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста Харкова ворожими військами та веденням активних бойових дій на території Харківської області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи.
Разом із цим, ухвалою від 25.04.2022 запропоновано усім учасникам справи, виходячи з поточної ситуації, разом з заявами по суті справи направити в суд і іншим учасникам справи свої пропозиції щодо дати призначення судового засідання та можливості їх участі у розгляді справи в режимі відеоконференції.
09.11.2022 року від представника позивача, електронною поштою на адресу Господарського суду Харківської області надійшла заява , в якій позивач просить суд призначити розгляд справи № 922/5116/21 у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Господарський суд, розглянувши заяву представника представника Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, вважає її задовольнити.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У зв`язку із реальною загрозою життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду та суддів, керуючись ст. 3 Конституції України, ст. 24 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", рішенням Ради суддів України № 9 від 24.02.2022, враховуючи положення Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022, розпоряджень Харківської обласної військової адміністрації, прийнятих відповідно до ст. 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", керівництвом Господарського суду Харківської області встановлено особливий режим роботи суду в умовах воєнного стану, відповідно до якого, крім іншого, тимчасово зупинено здійснення судочинства у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу до усунення обставин, які зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці громадян в умовах воєнної агресії проти України.
Суд дійшов висновку про задоволення заяви представника позивача, для повного та всебічного розгляду справи, забезпечення рівності прав учасників процесу, а також враховуючи дію воєнного стану, просимо взяти участь у наступному судовому засіданні по справі № 922/5116/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення Суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Разом з цим, відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Суду у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012).
Відповідно до ч.ч. 2 та 3 ст. 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка не є обов`язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Разом з цим, відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
При цьому, суди повинні забезпечувати безпеку учасників судового провадження, запобігти створенню перешкод для реалізації ними права на судовий захист та визначених законом процесуальних прав в умовах воєнного стану, коли реалізація учасниками справи своїх прав і обов`язків є суттєво ускладеною.
Так, відповідно до рекомендацій Ради суддів України 02.03.2022 щодо роботи судів в умовах воєнного стану та встановленого керівництвом Господарського суду Харківської області порядку роботи, на час існування небезпеки для учасників провадження, пов`язаної з перебуванням останніх у приміщенні Господарського суду Харківської області, судові засідання за особистої участі учасників судового процесу не проводяться. Проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку можливе за умов наявності технічної можливості у всіх учасників судового процесу.
З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності за наявними матеріалами в порядку ч.3 ст.196 ГПК України.
Положеннями частини другої статті 232 ГПК України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про призначення до розгляду у судовому засіданні відповідної справи з повідомленням сторін.
Керуючись ст. ст. 42, 183,197, 232-235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Призначити підготовче засідання по справі №922/5116/21 на 30 листопада 2022 року о 11:30 .
2.Підготовче засідання з розгляду справи №922/5116/21 , призначене на 30.11.2022 об 11:30 год, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду шляхом використання Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (vkz.court.gov.ua).
2. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf. Особи, які братимуть участь у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду:
- представник Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
- ОСОБА_1; елетронна пошта : ІНФОРМАЦІЯ_1 ; тел. для зв`язку: НОМЕР_1.
3. Роз`яснити учасникам справи:
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ст. 197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ст. 197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 №196.
4. Роз`яснити учасникам відеоконференції, що для участі у судовому засіданні необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
- зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
- очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні;
- попередити учасника справи про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя О.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2022 |
Оприлюднено | 18.11.2022 |
Номер документу | 107352319 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні