Справа № 163/1991/22
Провадження № 1-кс/163/585/22
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2022 року Слідчий суддя Любомльського районного суду
Волинської області ОСОБА_1
вивчивши погоджене з прокурорм Любомльського відділу Ковельської окружної прокуратури ОСОБА_2 клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні №12022030560000250,
в с т а н о в и в :
Клопотання обґрунтоване тим, що в ЄРДР внесено відомості за п.2 ч.2 ст.115, ч.2 ст.275 КК України.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у встановленні об`єктивних обставин кримінального правопорушення щодо проведення експлуатації приміщень ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні вищевказаного закладу.
Під час підготовки клопотання до розгляду встановлено таке.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
З аналізу вказаної норми вбачається, що з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів можуть звернутися слідчий у кримінальному провадженні, за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні, або особисто прокурор у кримінальному провадженні.
Виходячи з вищенаведеного, слідчий суддя, при розгляді клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, повинен перевіряти чи належний суб`єкт звернувся з відповідним клопотанням.
В порушення ст. 160 КПК України із матеріалів, наданих суду вбачається, що з клопотанням звернувся слідчий, яке не містить підпису останнього, що не дає підстави слідчому судді встановити дійсні наміри цього уповноваженого слідчого.
Разом з тим, КПК України не врегульовано наслідки подання неналежно оформленого клоптання про тимчасовий доступ до речей і документів, тому слідчий суддя керуючись ч. 6 ст. 9 КПК України, застосовує, як загальні наслідки, що передбачені ч. 3 ст. 172 КПУ України про повернення клопотання із встановленням строку для усунення недоліків.
Отже, встановлено підстави для повернення клопотання слідчому для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 309, 372, 376 КПК України,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №1 Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні №12022030560000250, повернути старшому слідчому ОСОБА_3 для усунення недоліків у строк 72 години з часу постановлення цієї ухвали.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107361362 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Любомльський районний суд Волинської області
Шеремета С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні