УХВАЛА
16.11.2022 Справа №607/16102/22
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сташків Н.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Приватне мале підприємство «Песа», приватний нотаріус Тернопільського районного нотаріального округу Нечай Леся Степанівна, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИЛА:
11 листопада 2022 року заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, зокрема факт, що на дату смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , розмір часток у статутному фонді Приватного малого підприємства «ПЕСА» (код 21130882) наступний: частка ОСОБА_2 становить 50% статутного фонду Приватного малого підприємства «ПЕСА»; частка ОСОБА_1 становить 50% статутного фонду Приватного малого підприємства «ПЕСА».
Заяву обгрунтовано тим, що 22.09.2022 року заявниця звернулася до приватного нотаріуса Тернопільського районного нотаріального округу Нечай Л.С. з приводу вчинення нотаріальної дії видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на майнові права засновника Приватного малого підприємства «ПЕСА» (код 21130882). На підтвердження майнових прав ОСОБА_2 як засновника Приватного малого підприємства «ПЕСА» нею подано Статут ПМП «ПЕСА», затверджений протоколом Загальних зборів учасників від 27.04.2016 р. Однак, постановою від 22.09.2022 р. № 152/02-31 приватний нотаріус відмовила їй у видачі свідоцтва, мотивуючи її тим, що неможливо встановити склад спадкового майна ПМП «ПЕСА», оскільки відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками ПМП «ПЕСА» є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без визначення розміру частки кожного, розмір статутного капіталу становить 0,00 грн., відповідно до статуту ПМП «ПЕСА» частка спадкодавиці ОСОБА_2 становить 5/12 статутного фонду. Разом із тим, розмір часток засновників ПМП «ПЕСА» становить по 50 % відсотків (по 1/2 статутного капіталу) у кожної, виходячи з вимог законодавства, чинного станом як на дату створення ПМП «ПЕСА», так і на даний час, яким не встановлено обов`язкового розміру статутного фонду для приватних підприємств. Враховуючи наведене, розмір статутного фонду ПМП «ПЕСА» засновником (засновниками) не визначався. Однак, частки були визначені, з метою підрахунку голосів при голосуванні та визначенні обсягу прав на майно підприємства. Так, згідно зі статутом ПМП «ПЕСА» частка спадкодавиці ОСОБА_2 становить 5/12 статутного фонду, частка ОСОБА_1 - 5/12 статутного фонду, 1/6 частки перебуває на балансі підприємства. Отже, частки спадкодавиці ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , згідно з зареєстрованим та чинним статутом підприємства є рівними. Перебування на балансі 1/6 частки статутного капіталу ПМП «ПЕСА» зумовлено виключенням співзасновника ПМП «ПЕСА» - ОСОБА_3 , внаслідок чого і були зареєстровані відповідні зміни до статуту та до відомостей про юридичну особу та її засновників (учасників) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Після виключення одного з засновників (учасників), інші учасники до складу підприємства прийняті не були, перерозподілу часток учасники, які залишились не здійснювали, жодних змін до державного реєстру не вносилось, а отже рівність часток ОСОБА_2 та ОСОБА_1 залишилась незмінною. Відтак, оскільки учасниками ПМП «ПЕСА» станом на дату смерті ОСОБА_2 були лише двоє учасників: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з рівними частками у статутному капіталі, отже, розмір їх часток становить по 50% у кожної без визначення грошового виразу.
В силу вимог ч. 1 ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо їх встановлення не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як убачається з заяви, факт, про встановлення якого просить заявниця, не є неоспорюваним, та необхідний їй не для підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав, а з метою визначення часток засновників юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
На підставі викладеного, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, та роз`яснити заявниці про можливість звернутися з цими вимогами в порядку позовного провадження.
З цих підстав, керуючись ст. ст. 293, 260 261, 315, 353 355 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Приватне мале підприємство «Песа», приватний нотаріус Тернопільського районного нотаріального округу Нечай Леся Степанівна, про встановлення факту, що має юридичне значення відмовити.
Копію ухвали не пізніше наступного дня після її постановлення надіслати позивачу разом із заявою та всіма доданими до позовної заяви документами.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
СуддяН. М. Сташків
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2022 |
Оприлюднено | 21.11.2022 |
Номер документу | 107373097 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сташків Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні