ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"21" листопада 2022 р. м ХарківСправа № 922/2176/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиКомунального підприємства "Харківські теплові мережі", м.Харків до Комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка №22" Харківської міської ради, м.Харків ціна позову - 298 484,21грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" (надалі - позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка №22" Харківської міської ради (надалі - відповідач).
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо оплати теплової енергії, спожитої за період січень-квітень 2022 року, за умовами договору про закупівлю теплової енергії в гарячій воді № 2378/22 від 14.02.2022.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Позивач вказує, як відповідача у позові - Комунальне некомерційне підприємство "Міська поліклініка №22" Харківської міської ради (код 34014621).
В той же час, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що юридична особа з кодом 34014621 у вказаному реєстрі не значиться. При цьому, відповідно до Договору про закупівлю теплової енергії в гарячій воді № 2378/22 від 14.02.2022 споживач має ідентифікаційний код юридичної особи - 34017621.
З урахуванням викладеного, позивачу слід уточнити реквізити відповідача та зазначити правильний ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Пунктом 4 частини 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Втім, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, зазначаючи в описовій частині позову про наявність у відповідача заборгованості в розмірі 298484,21грн., яка підлягає стягненню, не заявляє при цьому будь-якої вимоги, яку має розглянути суд в межах даного спору. Позовна заява взагалі не містить прохальної частини.
Отже, позивачу слід визначити спосіб (способи) захисту своїх прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Відповідно до вимог пункту 10 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви додано копію платіжного доручення №6849 від 01.07.2022 про сплату судового збору в розмірі 17858,52грн.
В той же час, відповідно до довідки господарського суду Харківської області про повторне використання платіжного доручення від 15.11.2022 вищевказане платіжне доручення вже використовується КП "Харківські теплові мережі" в якості доказу сплати судового збору у іншій справі №922/988/22.
Таким чином, вищевказаний доказ не може бути прийнятий судом на підтвердження факту виконання позивачем свого обов`язку щодо сплати судового збору за подання позову саме у даній справі №922/2176/22.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір ставки судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки в позовній заяві вказана ціна позову в розмірі 298484,21грн., позивач повинен надати суду належні докази сплати судового збору в розмірі 4477,26грн. (298484,21грн. х 1,5%).
Відповідно до статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву без руху.
Зобов`язати позивача протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки та надати суду:
- визначити правильний ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- визначити спосіб (способи) захисту своїх прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих саме підстав;
- надати належні докази сплати судового збору в розмірі 4477,26грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 21.11.2022.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2022 |
Оприлюднено | 23.11.2022 |
Номер документу | 107428409 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні